zavisla na kave - co s tym?

Príspevok v téme: zavisla na kave - co s tym?
adelkat

ahojte,
citala som si tu nejake fora, pretoze ma trapi viac veci ako napr. biely jazyk, potenie, vyrazky atd. tak som si povedala, ze by som mohla trosku aj zdravsie zit..... celkom by sa mi to aj darilo nebyt kavy. ja som od nej fakt zavisla :(((
ked si rano nedam kavu poobejde ma zacne boliet hlava, nevladzem, som uplne mimo... ked si dam kavu, za pol hodiny som fit :( fakt sa mi to nepaci, nakolko si mylsim ze mozno prave z kombinacie kava+mlieko mam ten biely povlak na jazyku. neviete niekto poradit, ako sa tejto "zavislosti" zbavit, cim tu kofeinovu kavu nahradit? lebo sa asi zcvoknem.....
PS: nie je tu niekto kto zije zdravo? lebo s tym mam dost velky problem, ked som napr. hladna a premyslam, co by som si dala na veceru... nieco co by bolo aj rychle aj zdrave... zeleninoveho salatu som sa uz prejedla. :(

samko r.

Adelkat, cervus! No vidíš, že s tou kávou nie je až taký problém. Počkaj, teraz ti narobím chuťky. Vieš ktorý zelený čaj je podľa mňa najchutnejší? Podľa mňa broskyňový. Mňááám. Acidko určite zakysluje organizmus. Zásadité by mohli byť vločky, ale nemám dobré skúsenosti, mne spôsobovali žlčníkovú koliku. pri vredoch M. Trebenová odporúčala piť vývar z jačmeňa a posypať ho čerstvým slezom nebadaným- nadrobno pokrájať.

adelkat

ahojte,
tak uz asi tyzden nepijem kavu :) nejakym zazrakom sa mi to podarilo, aj ked prve dni boli hrozne. teraz pijem zeleny caj, kupujem si sypane, tych je vela druhov a su elmi dobre. neviem ci su z ciny, tak dufam ze nie...
Inac nieco na tom odkyslovani bude, pretoze od kedy nepijem kavu potim sa ovela menej.. ale tiez som vylucila mliecne vyrobky na nejaky cas a jasne ze cokoladu atd.
chcem sa este opytat, aj ked je to skor do temy odkyslenie, ci:
- je acidko (mnam mnam jahodove) vhodne pri odkyslovani, teda ci je zasadite
- ci je vhodne jest na ranajky ovsenu kasu. od kedy nemam rano kava+jogurt neviem co rano jest :( vraj sa od ovsenej kase pribera? dufam ze nie lebo chcem trosku aj schutnut (trosku viac ale pomaly).

ludia co vlastne ranajkujete? niekde sa pise, ze ranajky maju byt kralovske, niektory pisu ze jedia len ovocie a piju stavy. to som z toho deb.....

veronikaa

ale je pravda,ze zeleny caj je zdravsi, obsahuje velke mnozstvo antioxidantov, keby neobsahoval kofein, teobromin a teofylin bol by to zrejme najzdravsi napoj

veronikaa

zeleny caj je fajn, len si treba vyberat kvalitny a ak sa da skor povod z Japonska/teda pre info, najvacsimi producentami zelen.caju su Japonsko a Cina//teda neviem ci je dostupny na Slovensku/ ak Cinsky tak ozaj kvalitny.cina ma kontaminovanu zem olovom a kadmiom..co sa bohuzial dostava aj do rastlin, stromov..ten zeleny caj by som zasa nepila az tak moc, staci 1-2 salky na povzbudenie,lebo inak ste v podstate presli na nieco s nizsim obsahom kofeinu/a zeleny caj ho obsahuje tiez/ takisto odpodnuje , to chudnutie, neviem neviem ci to nie je len take klamne -strata vody..

brunuska

skutocne staci nahradit kavu pitim zeleneho caju-ma povzbudzujuce ucinky ako kava,je zdravsi,a spaluje tiez tuky. prve tyzdne to je tazke hlavne pre tych co kavicku piju dost casto ale da sa to a uz k nej ani neprivoniate!

brumka

adelkat, ak chceš nahradiť kávu niečim prírodným, tak skús prípravok Qatro zo stránky www.mojezdravie.sk. Mne osobne pomohlo pri nízkom tlaku a odvykaní od kávy veľmi. Má povzbudzujúci účinok a stačí 1 tableta denne ráno. Inak odporúčam ti aj piť veľa, veľa tekutín, tiež pomohlo.

luccy

ahoj nina30 ja sa iba chcem spytat ze ako ti pomaha ten caj. pocula som uz ze je dobry na chudnutie tak som zvedava:)

samko r.

Bože, prepáč, umúdri malo byť mäkké i, lebo ide o sloveso a nie prídavné meno! Aj tak som ťa spoznal a práve preto som myslel na prídavné meno! Keď budeš mať toľko rokov ako ja, tak ty napíšeš aj oči s tvrdým y!!!

samko r.

Skús teda po každom zapnutí PC tak ako som ti radil predtým kliknúť na prihlásiť, alebo registrovať. Možno sa to umúdry.