Rýchle rozprávanie

livia001

ahojte, ja mam podobny problem. rychla rec, no v 27 rokoch som sa rozhodla s tym neico spravit a na rec je tu logoped. nasla som si super logopedicku a naucila ma ako spravne dychat- toto je inak zalkad celej reci a ukazala mi cvicenia ako si kontrolovat tempo, rychlost a celkovo ton a akej sa ma veta previet aby to vsetko nesplynulo v haltaninu a po pol roku ked som sa uz dokazala ovladat tak som tam prestala chodit a musim na tom sama pracovat... da sa to a je to kontrola na cely zivot.

logop. mi povedala , ze kazdy sme sa narodili so svojim plusmi a minusmi a ze mam strasne vela mylsienok kt budu stale predstihovat moje slova, ale mozem sa naucit sa kontrolovat..

Jajka11892

Tak teraz ste poradili aj mne. Tiež strašne rýchlo rozprávam :) Ale s tým potlačením emócií je to zvláštne ale určite niečo na tom bude :)

rena23

Ja som tiez vzdy rychlo rozpravala, az ked som sa, kvoli uplne inym problemom, dostala k psychiatrovi, vysvetlil mi, ze to je snaha o potlacenie emocii - rychlo rozpravat, aby som nestihala "citit"...

dirty.angel

Ahoj Merylin :-).

Mala som podobný problém. Mne pomohlo väčšie sústredenie na slová, počúvanie samej seba. Prípadne skús čítať knihy, rozšír si slovnú zásobu. Niekedy je menej slov a pomalšie tempo viac :-).