závraty

rena23

S tym si sama neporadis (skusala som podla roznych knih a prednasok, ale neslo to). Musis ist k odbornikovi - psychologovi alebo psychiatrovi. Ale je tiez dolezite, aby naozaj vedel, co robi, preto si najskor zisti, kto je dobry a potom urcite chod! Drzim palce!

bio

pri tychto problemoch pomozu medene produkty, hlavne medena satka, ktora sa obviaze okolo krku. Meď lieci, je proti bolesti,uvolnuje krce svalov okolo stavcov a je to tepelna terapia.
Viac info na e-maily.

kikiriki2010

tak ja som bola na ortopedii, poslala ma dr. na rontgen krcne chrbtice a mam kyfozu, vravela, ze tocenie hlavy je pravdepodobne z toho, treba ist to napravit a rehabilitacie

jasné to nie

rena 23
no povedz ako mám riešiť problemy, alebo sa s nimi zmieriť alebo čo, aby sa mi to neodrážalo na fyzickej úrovni, lebo ja myslím že to je fakt psychika...

rena23

Najskor vylucit fyzicku pricinu a potom navstivit psychologa alebo psychiatra, pretoze, ak je to somatizacia, sposobuju ju potlacene emocie a nevyriesene problemy - tie vydolujes a zbavis sa ich (pripadne naucis sa im predchadzat) iba usilovnou pracou na sebe pocas terapie. Ukludnujuce prostriedky by Ti priznaky iba nacas potlacili, ale casom by sa, pravdepodobne, ozvali s este vacsou silou (ja som dostatocny odstrasujuci priklad ;-) ). Cim skor zacnes riesit, tym lepsie! Drzim palce! :-)

rena23

Moze, ja som mala podobne, ale ovela vaznejsie priznaky, takze lekari uz vyslovovali velmi tazke diagnozy. Nakoniec sa fyzicky nenaslo nic, tak ma poslali k psychiatrovi a ten urcil diagnozu - uzkostno-depresivna porucha so somatizaciou. Pri somatizacnych poruchach nemusis (ale mozes)vobec pocitovat psychicke problemy - mozog ich presmeruje na telo a potom sa prejavuju ako nejake fyzicke ochorenie.

jasné to nie

počuvajte, a nemôže to byť psychika, mám male deti, študujem, už mi z toho hrabe, nechcem sa stresovať, a predsa sa stresujem, ale neviem či by to mohlo vyvolávať až také fyzické potiaže....