Som privelmi spalena od slnka

Príspevok v téme: Som privelmi spalena od slnka
;)

ahojte. boli sme sa na tri dni v madarsku. celi den sme chodili lebo to bol zajazd. velmi prazilo slnko a ja som si nechala krem doma...potom som sa jeden celi den kupala a som brutalne spalena...nemozem ani pohnut rukami lebo ma to zacne ukrotne boliet. pocula som ze nato pomaha smotana ale moc to nezabera...co take by ste mi nato poradili? dakujem vopred ;)

ninnno

na brutalne spalenu pokozku je najlepsou pomocou panthenol s aloe ten zachladi a vyzivi pokozku a uz to nie je take zle..mavam ho z notino.sk takze cena tiez fajn a kedze zabera je to top investicia na leto

simka111

ešte som sa chcela spytat ako dlho možu trvat priznaky od prehriatia slnka a kedy možem ist von na slnko??? nemyslim opalovat sa ale tak do mesta....

simka111

pokožku mam už celkom hnedu, hoci ma trocha ešte štípe ked sa obliekam... žaludok je tiež v poriadku ale hlava ma boli v zadu, no myslim že to bude od krku, ktorý ma tiež bolí, lebo som plávala vždy s hlavou nad vodou... a inak ked mi je už lepšie môžem isť aj von??? lebo som čítala že najlepšie je ležať za zatiahnutými roletami v chlade...

KA:TA

Keď nemôžeš hýbať rukami, je naozaj veľmi veľmi zaujímavé, že ako si sem teda vládala napísať, ak si to písala ty... Pomôže ti kúpeľ studený, alebo kúpel v mlieku, smotane, namaž sa krémom normálnym alebo teraz opaľovacím...

RNG

Vitamin E vo velkych davkach ustne(1200 IU), pripadne aj na kozu spolu s aloe vera hoji najrychlejsie.
Aj ine antioxidanty su pomocne, najma vitamin C, polyfenoly najma z listov a supiek, anto a proantokyanidy z roznych semien.

simka111

dakujem pekne, dnes sa citim už lepšie ale stále som dosť unavená a malátna, trocha ma aj štekli žaludok, ale asi to nebude úpal ked nevraciam ani nemam horúčku... bude to len prehriatie od slnka, jednoducho som to prehnala akoby som mala 10 rokov a nevedela čo je slnko a horučava :(
Ale dakujem za rady :)

zuzi74

tu je pomoc pri upale:
Prvá pomoc
• vyhnúť sa ďalšiemu pobytu na slnku až do úplného vyliečenia
• ochladzovať postihnuté miesto studenými obkladmi
• Pri bolestiach hlavy chladiť hlavu mokrým obkladom
• natrieť pokožku chladivým gélom, hydratačným krémom alebo sprejom s chladivým a protizápalovým účinkom (Panthenol)
• veľa piť, minimálne 2 litre minerálky, ovocných a zeleninových štiav denne
• užiť vitamíny ( C a E ) a jeden acylpyrín
• pri ťažkom popálení, alebo ak sa pridružia bolesti hlavy alebo horúčka navštíviť lekára
• pľuzgiere nikdy neprepichovať ani nestrhávať

simka111

može upal sposobit aj niečo važne ???? teraz som strašne unavena, boli ma trocha hlava, chodia po mne zimomriavky a mam divny pocit na žaludku... možem si bez problemov lahnut ,???? a zaspat ????

zuzi74

simka to vyzera na upal...mna ked zacne boliet hlava uz na slnku tak sa radsej stiahnem, viem ze mam dost...inak aj ked si spalena tak do rana by to malo zhnednut, ale aj tak sa mozes zacat supat...so slnkom treba opatrne, zvlast ak je bleda pokozka a dnes bolo naozaj mimoriadne horuco.