Točenie hlavy a bolesti hlavy

Príspevok v téme: Točenie hlavy a bolesti hlavy
Lululyn

Dobrý deň, mám 17 rokov a už niekoľko rokov trpím bolesťami hlavy. Prichádzajú úplne každý deň. Doposiaľ ma bolela hlava celý deň, ale večer nie. Teraz ma bolí už aj večer. Začala sa mi aj hrozne točiť, veľmi sa bojím, že to bude niečo vážne. Keď to príde, napína ma na vracanie, ale (prepáčte že som nechutná), vyzvracať sa nikdy nedokážem, aj keď sa mi veľmi žiada. Keď zjem niečoho veľa, začne sa mi tá hlava točiť a príde mi aj veľmi zle na žalúdok. Neviem povedať, do ktorej strany sa mi točí, lebo sa točí akoby do "kruhu".
Bola som na vyšetrení nedávno a jasné že doktori mi povedali, že som úplne zdravá. Robili mi všetky možné vyšetrenia, ale samozrejme, všetko bolo "v poriadku". Bojím sa, či to nebude nejaká cukrovka alebo také niečo. Aj keď - to by mi určite zistili. Neviem, z čoho to môže byť, ale nedokážem nič robiť, ležím celý deň, proste nevládzem už ďalej. Prosím pomôžte, ďakujem.

Gabynqa

Dobrý večer,mám taký istý problém ako Lululyn a taktiež mám 17 rokov. Bola som na rôznych vyšetreniach aj na MR. Moj neurológ povedal, že je to migréna ale nezdá sa mi to.Mala som aj zápal dutín a 2krat zapal ucha. Neskôr som bola na rehabilitácii s chrbticou lebo som mala vyskočený krčný stavec. Bola som aj na krčnom, očnom a už vážne neviem kde mám ísť ďalej. Samozrejme ani to nepomohlo.Niekedy ma hlava bolela menej ako teraz. Teraz ma bolí každý deň k tomu mám aj točenie hlavy:( už by som si priala aby to konečne prešlo a aby som bola taká ako niekedy. Lebo pri tej bolesti sa nedá ani učiť a sústrediť sa. Keby niekto mal s týmto nejaké skúsenosti tak mi poraďte prosím.
A Lululyn mozes odpísať ako sa teraz máš.

Lululyn

ahojte, prepacte, ze som tu tak dlho nebola, ale uz som aj zacala chodit po doktoroch, a samozrejme, ze zatial nic nepomohlo.
Takze peto - mam lieky na menierov syndrom, ale tie som este nestihla zobrat, lebo mam teraz navyse aj chripku a nemozem tie lieky brat naraz, ale mozno zaberu, uvidime.
mjanik - bola som u fyzioterapeuta, ktory mi urcil "diagnozu", ze to bude zaseknuta krcna chrbtica, a uvolnil mi ju, ale tocenie hlavy vobec ale vobec nepreslo. A aky si bol isty, ze to prejde. Navyse mi neurolog a usny povedal, ze to je jasne z vnutorneho ucha, nie ze chrbtice.
malala - nie, antikoncepciu neuzivam, takze to nemoze byt z toho, a ja som tiez bola na MR a mnohych odbornych vysetreniach a nic :( Lenze na MR som bola s mozgom nie chrbticou, ale uplne čiste to tam mam.
Neurolog mi urcil diagnozu vestibularno-cellebelarny syndrom, ale usny povedal, ze to netreba brat vazne, lebo je to velmi odvazna diagnoza.
Neurolog mi robil vysetrenia na rovnovahu a to bolo uplne zle - tahalo ma do jednej strany, proste skoro som spadla.
Este idem o dva tyzdne k usnemu na tie vysetrenia s rovnovahou, ze ma bude tocit na stolicke a mam sa pozerat na prst, alebo co, mozno to poznate. A sam hovori, ze mi to ale urcite prinesie zavrat. No, tesim sa :( A ten cierny caj som inak pila, aj sa mi zdalo, ze sa mi trosku ulavilo.

Lululyn

ahojte, prepacte, ze som tu tak dlho nebola, ale uz som aj zacala chodit po doktoroch, a samozrejme, ze zatial nic nepomohlo.
Takze peto - mam lieky na menierov syndrom, ale tie som este nestihla zobrat, lebo mam teraz navyse aj chripku a nemozem tie lieky brat naraz, ale mozno zaberu, uvidime.
mjanik - bola som u fyzioterapeuta, ktory mi urcil "diagnozu", ze to bude zaseknuta krcna chrbtica, a uvolnil mi ju, ale tocenie hlavy vobec ale vobec nepreslo. A aky si bol isty, ze to prejde. Navyse mi neurolog a usny povedal, ze to je jasne z vnutorneho ucha, nie ze chrbtice.
malala - nie, antikoncepciu neuzivam, takze to nemoze byt z toho, a ja som tiez bola na MR a mnohych odbornych vysetreniach a nic :( Lenze na MR som bola s mozgom nie chrbticou, ale uplne čiste to tam mam.
Neurolog mi urcil diagnozu vestibularno-cellebelarny syndrom, ale usny povedal, ze to netreba brat vazne, lebo je to velmi odvazna diagnoza.
Neurolog mi robil vysetrenia na rovnovahu a to bolo uplne zle - tahalo ma do jednej strany, proste skoro som spadla.
Este idem o dva tyzdne k usnemu na tie vysetrenia s rovnovahou, ze ma bude tocit na stolicke a mam sa pozerat na prst, alebo co, mozno to poznate. A sam hovori, ze mi to ale urcite prinesie zavrat. No, tesim sa :( A ten cierny caj som inak pila, aj sa mi zdalo, ze sa mi trosku ulavilo.

malala

Lululyn neužívaš antikoncepciu. Ja som mala takéto príznaky pri antikoncepcii, z točenia hlavy som bola aj na ušnom , aj s chrbticou aj na magnetickej rezonancii a nič. Potom som intuitívne vysadila antikoncepciu a problém postupne ustál......

mjanik

ak máš blízko akupunktúru,navštív ju a daj si preliečiť kŕčnu chrbticu (príznaky hovoria na chrbticu) a ak to na 2 - 3 krát neustúpi,tak treba preliečiť trávenie