Som bulimicka,chcem sa liecit

Príspevok v téme: Som bulimicka,chcem sa liecit
Majushkaaa11

Ahojte mam cesrstvych 18 rokou,absolutne ma nebavi zit,bojim sa kazdeho dna,len ked spim som ok,aj to mavam otrasne sny,takze po prebudeni mi je zas zle.Za den zjem 500g cokolady,cipsy,4 jogurty,sendvic,vyprazany syr,2 horalky,1mila,4rozky,2jablka to vsetko som zjedla dnes vracala som 2 krat minula som 10e na nakup,vcera to iste boli sme na vylete vyzrala som navstve polku sladkosti samozrejme na to prisli hanba na 100 rokou,pred mamou som zvrcala povedala ze bude zamkynat chladnicku ja sa vobec neviem ovladat,cele dni len lezim obcas chatujem s neznamimi ludmi co mi pisu hovadiny,absolutne nevladzem zacat odznova nemam priatela,kamaratku,prip.kamaratou nikoho cela rodina ma nenavidi myslim doslava,som uplny psychopat nic ma nebavi a nezaujima okrem toho ako sa chutia sladkosti ako to vsetko napchat apotom mame hovorit ako mi je zle a nudim sa,neviem sa z toho sama dostat som uplne na dne,neviem ci niekto niecim takymto presiel,zajtra som si dala zavazok ze idem za psychiatrom,chcem ist na liecenie na prazdniny,neviete ci hned by sa dalo alebo ako?lebo ja uz ani den doma nevydrzim:(hanbim sa za seba ako pes pribrala som 20kg za 5 mesiacou.Strasneee fuj a pritom som uplne leniwa lemra co vysedava pri pokeci,chcem zomriet ale mam este nejaky put sebazachovy

zuzka1911

Majuska,

urcite niekoho vyhladaj, vyskusaj toho psychoterapeuta. Chcem sa spytat, vedia o tvojej chorobe rodicia ? Musis sa vela o tom rozpravat, to momoze. Teda mne to aspon pomohlo. Ja som sa z toho uz raz uplne sama dostala, potom som bola ok a potom znova bum. Rodicia si mysleli, ze uz som ok, ale odkedy to vedia, vsetko sa zlepsilo. Rozpravame sa o tom, aj s naj kamoskou. Urcite taku mas ... Neverim, ze nemas ziadneho kamarata/kamaratku. Mne napriklad na Mickiewiczovej vobec nepomohli. Mne najviac pomaha moje okolie a to, ze ja sama strasne velmi bojujem :)

Majushkaaa11

Ano rada by som isla,ale nevies ci hned sa da alebo len na odporucanie psycchiatra?lebo volala som na termin a mozu az o dalva tyzdne a bohvie ci by ma tam dali,ja som uz zufala,strasne sa nudim upplne bez kamosou vobec nemam zmysel a napln dna:(

silvus28

Ahoj Majushka, tak zúfalé niečo som dávno nečítala...ako Ti pomôcť? Snáď len toľko, aby si naozaj išla za tým psychiatrom aj psychológom a dobré liečenie je v Pinelovej psychiatrickej nemocnici v Pezinku aj v Bratislave v nemocnici na Mickiewiczovej ul., oddelenie porúch stravovania...cez google nájdeš na nich kontakt. Veľa dievčatám už pomohli, tak snáď pomôžu aj Tebe:-)
Žalám Ti všetko dobré, nech sa Ti podarí nad tou pliagou zvíťaziť, držím prsty...

zuzka1911

Majuska,
musis si najst nejaku inu cinnost, aby si stale nemyslela na jedlo. Ja ked mam nervy, ze som nieco zjedla a chcem to "ist dat von", zacnem upratovat vsetko... Alebo si tak planujem den, aby som nemala cas na premyslanie, aby som bola stale zaneprazdnena. Najdi si nejaku brigadu, alebo chod sama na prechadzku, alebo chod sama na kavicku a tam si citaj nieco (to robim aj ja casto a vobec sa necitim ako looser, ze sedim sama na kave). Musis zamestnavat svoj mozog niecim inym, hocicim, len aby si stale nemyslela na to, co zjes/nezjes, kedy to zjes, kedy to vygrcas atd. Budes mat lepsie naladu, budes mat cas na vselijake ine aktivity, nebudes minat vsetky peniaze na zradlo atd. :) Da sa to, len treba chciet !

Majushkaaa11

Gratulujem,a ako sa ti to podarilo?mojim najvacsim problemom,je ze sa opustam,a moja lenivost ako s tym skoncovat je ze sa mi nechce povedala som si ze budem sportovat bola som dva krat potom sa mi uz nechcelo radsej som si lahla a kupila cokolady:(neviem vobec riesit problemy a bojim sa vsetkeho

padme

Majuska, odkial si? Ja som vyliecena bulimicka, viem, cim pechadzas. Hlavne to nevzdavaj a nemaj naraz velke ocakavania. Je to beh na dlhe trate, ale da sa to. S bulimiou som skoncovala pred niekolkymi rokmi a teraz mam uz dve zdrave deticky a som v pohode. Nechaj na seba kontakt, mozeme si pisat.

zuzka1911

Ahoj Majuska,

my sa vieme celkom dobre tu na fore podporovat, mna to velmi dobre nastartovalo a uz cca mesiac som na tom ooomnoho lepsie. No hlavne ty si musis sama uvedomit, ze sa musis chciet vyliecit a nie zomriet. Ze sa nechces motat v tom zacarovanom kruhu bulimie atd. Je to otrasna choroba, ja nou trpim dost dlho, presla som si aj anorexiou, je to hroza. Ale je to vsetko na tebe, v tvojej hlave a musis si uvedomit, ze to nie teba nenavidi cely svet ale ty nenavidis samu seba a preto sa ti potom zda, ze ta nenavidia aj ini. Urcite chod za psychoterapeutom, ten by ta mohol dobre nastartovat, no vyliecit sa mozes len a len sama :)

lauritka

a rodine si o tom vsetkom povedala?? ale mne sa zda ze bulimici skor chudnu ako priberaju..jasne chod co najskor k doktorovi lebo to nedopadne dobre ak nepojdes tvoje telo si navykne na vracanie to chces??...ked si stale na pokeci preco si nenajdes nejakych kamosov?? ked chces my si mozme pisat moj nick na pokeci je 77girl

watermelon

na tejto stranke, ak vies po anglicky najdes pribehy mnohych ludi ako sa vyliecili z bulimie ci anorexie. A najdes aj navod - ak budes hladat.
ak nevies po anglicky daj vediet, podam ti skratenu verziu
www.30bananasaday.com