Nedá sa veriť môjmu synovi

Príspevok v téme: Nedá sa veriť môjmu synovi
mamina j

môj syn má 17 rokov. Stále klame, i v banálnych veciach. Kradne mi peniaze, ale drogy neberie(boli sme na testoch).On tie peniaze jednoducho chce na kúpalisko, kofolu, pizzu, cigarety(viem,že fajčí, no netolerujem mu to). Vreckové dostáva, dostane na všetko, čo potrebuje, ale i tak mu je málo. Je schopný minúť i 20 eur za den. Doma mením každý deň skrýše na peniaze a stravné lístky....Čo mám robiť, aby prestal ?

AdamKrt

mamina j:

tiez si myslim, ze dostal malo cez paplulu. Ked je niekto takyto paku, potrebuje poriadnu nakladacku, ze bude ledva dychat. Alebo druha moznost, nebyt ho a zavolat na neho policajtov. Obzalovat ho z kradeze a nech si to odsedi v polepsovni napr. na par mesiacov.

Chodenim zasranovi okolo zadku sa dosiahne iba rozmaznanost...

Dobry rodic nedava dietatu co chce, ale co potrebuje.

jajka001_

kazde dieťa je iné. je to vidno ked maju rodicia viac detí. vychova rovnaká, každé dieťa iné. niekedy nepomôže ani najdokonalejsia vychova. ked to raz nechce pochopit, alebo mozno nemôže - fakt to niekomu proste nemyslí ako by malo. len bohuzial, riešiť sa to nedá, potom sa o tieto deti treba chovať večne. stále riešiť ich problémy. alebo sa na ne - už v dospelom veku - vykašlať, nech si riešia problémy sami. akokoľvek. ale to materské ( či rodičovské) len tak nedopustí

alusinka

No, u nas to bolo podobne. Dokonca aj je. Moj brat (ma 24) sa zacal este v mladom veku stretavat s divnymi ludmi.. sice nekradol peniaze, ale zacal hulit travu. Uplne sa o 360 stupnov zmenil. Pak isiel na VS. Nasi si mysleli, ze mu to prospeje, ze konecne dospeje. Ale opak bol pravdou. Na VS sa vykaslal, nasiel si pracu, zachutili mu peniaze, a dneska je to s nim na nevydrzanie. Stale huli, a berie urcite aj nieco tvrdsie, a nasich presviedca, ze to ma "pod kontrolou" a ze sa za to nehanbi, naopak, je na to hrdy a my sme divni, lebo to nechapeme a podobne kecy...
Hoci zaraba velke peniaze, je z neho uplne iny clovek. Ked pride domov na vikend, tak sa cely vecer flaka, a potom cely den doma spi. Nasi ho vidia po mesiacoch, ale on im za vikend venuje tak 5 minut svojho drahocenneho casu, lebo vraj stale "nieco ma" ....

Nasi mali pred casom financne problemy, tak ho poprosili o pomoc. Vyhovaral sa, ze nema peniaze, ze je mu to luto (pritom zaraba 1800eur/mes.) a to si este pred odchodom z domu vzdy od mamy nieco spytal, vraj na cestu. Ona hlupa mu vzdy dala. Predsalen, je to jej syn. Ale co je moc, to je moc.

Mamina kvoli nemu place, otec, aj ked si to nepriznava, sa kvoli nemu velmi trapi, a jeho spravanie vyhadzuje na oci mame.

Nakoniec sa mama konecne spamatala. Zrusila mu poistku, ktoru mu platila. Ked pride domov, moze jest iba to, co si sam kupi. V 25tke by mal dostat peniaze, ktore mu od mala setrila, ale rozhodla sa, ze mu ich neda... Nakolko moj milovany bracek, si nic nevie vazit.

Ked mal cca 18 rokov povedal: Ja budem raz snob. A zial, stal sa z neho taky snob, ze nasi politici sa mozu oproti nemu strcit.

BJ

Dam Ti asi najlepsiu radu... toto nedoriesis cez net, ani keby si tu napisala celu esej.
Potrebujes cloveka, ktory rozumie, co sa deje, ktory rozumie Tvojmu synovi, a vysvetli Ti, kde si urobila chybu, a co mozes najlepsie spravit. Ale potrebujes ho vo svojom okoli. Myslim si, ze cista pravda vyriesi vsetko, otazne je, ako rychlo su ju zucasneni prijat. Zacat musis ale u seba.

mamina j

Po papuli dostal neraz, vreckové bolo zatrhnuté neraz.

Z partie bol vytrhnutý, lebo chodil teraz prvý rok na sŠ a bol na internáte. Doma bol pod dozorom, lebo ja viem, čo mám doma.Na internáte sa mu otvoril nový život-sloboda a priatelia-štvrtácj. Teraz ide znova do prvej(školu zvládal),lebo práve za ten rok sa to rapídne zhoršilo. Bude chodiť na strednú školu u nás a dúfam, že ho ustrážim. Myslím, že pre neho je toto tiež dosť veľký trest. Ide od znova, nová škola, priatelia(na tú školu chodí väčšina dievčat-je tam kľud),o priateľku nprišiel(mal ju na starom internáte).Strážime ho ako sa dá.Najprv bol z toho hotový, ale už sa s tým zmieril a ja čakám, či tie zmeny pomôžu k lepšiemu. Asi mi iné nezostáva.

Je na jednej strane veľmi dospelý a na druhej strane je nezrelý-decko, ktoré robí zle.

Ďakujem Vám za podporu a snahu pomôcť. Človek svoje dieťa vychováva ako najlepšie vie, ale nikdy si nemôže byť istý, či nerobí niekde chyby. Najlepšie to asi vie posúdiť niekto nezainteresovaný.

Ale ludia radi aj kopú do toho, kto už leží na zemi, že, Well?

granka

práve v tom je chyba, že by si zaň i dýchala.. U nás by sa to vyriešilo tak, že by dostal po papuli a potom by si dvakrát rozmyslel, čo by spravil. A už by nedostal ani to vreckové. Alebo keď chce, tak nech si ide zarobiť na brigádu a míňať svoje peniaze.