Nábeh na osteoporozu

Príspevok v téme: Nábeh na osteoporozu
Damme

Zdravim vsetkych

dnes mi denzitometrom vysla hustota kosti T= -0,7
pred 2 rokmi to bolo +0,6
Uz skoro rok mam problemy s pohybovym aparatom, najviac asi ramená a kríže...ale cítim aj zapästia a päty po dlhsom chodení v nepevnej obuvi (šlapky)
Asi pred 3 rokmi som prestal s posilnovaním, lebo som si presilil šlachy..a bolo neuveritelne bolestive dvihat co i len kilove zavazia...tak som to nechal....medzitym rozne vysetrenia, rehabilitacie a podobne.....nic vazne mi zistene nebolo....časom som zlenivel, dost malo sa hybem...teda hybem sa...ale napriklad nevenujem sa ziadnemu sportu, lebo momentalne som na tom tak...ze hocijaky prudky, nepripraveny, svihovy pohyb telom alebo len rukami ..citim klby, slachy alebo co...
Dalsia vec je, ze som alergicky na potraviny obsahujuce histamin...a ten je viacmenej skoro vo vsetkych potravinach..ktore obsahuju vapnik a mal by som ich prijimat v strave...nakolko ich obmedzujem alebo nejem vobec...prijem vapnika je minimalny alebo skoro ziadny.
Potom je tu aj genetika....rodicia su nic moc co sa kotrovej struktury tyka.
Dalej...som intolerantny voci mlieku....z tvarohu ma prehana......a este by som tu mohol pisat aj iné.....takze neviem ako to sklbit aby aj kosti boli vyzivovane.
Preto by som si rad nechal poradit, co robit v mojom pripade....ci sa zamerat uplne "na vapnik"......mam len 29 rokov...a viem, ze tato choroba postihuje vo väcsine pripadov zeny.
Okrem toho ze som alergik, mam problemy aj so stitnou zlazou, uzkostne stavy.

Dakujem za kazdy prispevok

Damme

RNG

Vitamin K-2, je bezne dostupny v lekarnach? pochybujem ze bežný clovek, ci uz zdravy alebo s absenciou vápnika....uzival aj tento vitamin, k lepsej absorpcii vapnika v kostiach. Ja to tiez pocujem prvykrat. Dal som si ho do Google, a je to dost specificky vitamin a nie lacny, preto sa pytam ci je fakt taky potrebny..?

Damme

RNG

dakujem, pozriem sa na to.
Na histamin beriem Xyzal -antihistaminikum vo forme tabliet. Viem, ze uz je na trhu liek, teda tiez tabletky..ktore ked uzivas, mozes konzumovat ktorukolvek potravinu obsahujucu histamin...a reakcia na neho je žiadna...(v mojom pripade su to vyrazky na tvari)...neviem ci je to Histame..ako si pisal..neviem ako sa vola..ale ze je dost drahy .

llek

to vysetrenie mi odporucila endokrinologicka...raz ročne.
Reumatoidny faktor mam negativny, ale je pravda, ze u reumatologa som este v zivote nebol...

RNG

Intolerancie znamena zle travenie a zamorenie tela=rozne zapaly a znizena imunita.
Samozrejme to vedie aj k osteoporoze a inym zdravotnym problemom.
Travenie si treba napravit doplnkami , najdi si moje prispevky na travenie, ci uz tu alebo na Google.sk pod RNG travenie.
Najma vapnik sa moze po case zacat ukladat miesto v kostiach vselikde v makkom tkianive a vazive, ci uz svaly, vystelky ciev alebo rozne organy.
Na "nasmerovanie " vapnika do kosti je potrebny vitamin D-3 a K, vlastne najucinnejsi je K-2 , forma menoquinone-7, ktory podstatne zvysi pravdepodobnost presunu vapnika z makkych tkaniv do kosti, cim sa vyriesia rozne problemy
Forma MK 2 nezvysuje zrazanlivost krvi, ako rastlinny vitamin K-1 a naviac ma aj podstatne vyssiu ucinnost a absorbabilitu do tela.
Histaminova reakcia je tiez sprevadzajuca reakcia v tele preplnenom/zamorenom roznymi latkami, ktore telo pre nedostatok enzymov nevie odpratat.
Da sa zmiernit roznymi antihistaminami(curcumin, dumbier rozne enzymi), ale najlepsia cesta je napravenie travenia a vycistenie tela enzymami, pripadne chelacia a absorbcia. Inac je na trhu produkt zmiernujuci histaminovu cinnost jedal pod menom Histame, predava ho hromada spolocnosti, ja som ho videl v Swanson.com a inych na nete.

llek

Neviem kto ta odosielal na denzitometriu a ci si mal okrem tohto vysetrenia robene este nieco ine. Odvapnovanie kosti u muzov, a nehovoriac u teba vo veku 29 rokov musi vzdy vzbudit pozornost. Neda sa to bez vylucenia inych pricin zvalit len na nedoostatocnu pohybovu aktivitu. Muzi maju svoje hormony, ktore ich chrania a okrem toho, uplne bez pohybu niesi. Mas bolesti klbov, mas problemy so stitnou zlazou. Ak tak nebolo urobene, mal by ta poriadne presetrit dobry reumatolog, ci sa nejedna o nejake zapalove ochorenie spojiva. V kazdom pripade treba patrat po pricine tvojcih tazkosti