Chcem sa Zabiť!

Príspevok v téme: Chcem sa Zabiť!
Beáta!

Mám 16, a chcem umrieť, stáke na to myslím, Bola som aj na psychiatrii kvoli tomu velmi dlho od februara do mája, ale neak mi to nepomohlo :( niekolko krát som sa oto pokusila ale po každé ma zachránili :( Neviem čo mám robit, mám aj lieky ale neužívam ích.Aj tak mi nepomáhali, tak načo ích budem brat?Radšej si ích šetrím aby ten další pokus bol 100%tní.Síce už mám neskutočne vela liekov že to by ma už aj zabilo, ale ja chcem mat radšej istotu.Sama neviem či sa stoho chcem dostat alebo to radšej spravit.:( ak má niekto neaku radu bola by som vdačná.

Súvisiaci obsah

Beáta!

A ja chodím aj do školy na strednú, heej a viem pravopis na to ma každí upozornuje :( ale snád sa to zlepší :)

Beáta!

Dakujem, ja si nemyslím že som sama s takímto problémom, su ludia čo maju tašie ovela problémi.Ale tieš som len človek a neak sa to namna začalo rucat.Heej jasne každí si povie, ked myslí na smrt tak si aj problémi vimyšla.Ja mám strašne vela kamaratov, za ktorích by som dala aj život a takisto niektorí aj zamna.Ale Určite si nevymíšlam to čo píšem.Ano možno je pravda že sa chcem zachránit a že je tam nadej že sa nezabijem, možno už len tím že som sem napísala.Ale naozaj na to stale mylsím a chcem to spravit ale nechcem ublížit kamaratom, známim atd :(

beskyd

pozri, mas 16 rokov, takze tvoja emocionalita s tebou zameta viac nez by si chcela, co je v tom veku normalne, len sa na to musis pozriet z nadhladu. kopec ludi sa uz v mladosti zivi a zivilo samo, aj znamych osobnosti, chaplin, sostakovic, beethoven..., mnohi prezili vojny, mam taky pocit ze teraz sa mame az pridobre. dovody na samovrazdu existuju, urcite, ale len v pripade ked dojde k nezvratnemu pruseru z ktoreho niet vychodiska, nemas nadej na zlepsenie, stratis nezvratne zdravie, cest, dostojnost... schopnost pracovat.. samozrejme, tato spolocnost formovana nabozenskymi bludmi zatial nie je zrela na nejake plosne umoznenie eutanazie, ale odbocil som. ty sa hlavne nauc poriadne pravopis a snaz sa popri praci vystudovat nieco aspon trocha perspektivne lebo dneska bez vzdelania s tebou kazdy zametie. zivot mas pred sebou, len zazivas tazsiu etapu, nie si prva ani posledna.

bibba

neboj sa. este stale mas sancu niekam patrit. raz si spravis vlastnu rodinu a budes stastna. alebo si najdes chlapca, a budete jeden pre druheho vsetkym. verim tomu, ze este nic nie je stratene, skus este bojovat so svojou depresiou, aj ked to je hrozne unavujuce. ale raz bude dobre. raz ano... vies, ze to nexces spravit naozaj. inac by si sem nepisala. sama nevies co xces. ale skus sa zacat na samovrazdu pozerat ako na velmi zle riesenie a nie ako vychodisko. teraz to mas vsetko v hlave pomylene, lebo to co prezivas je velmi bolestive, ale vydrz. si silna a dokazes to... bude aj dobre. mozno nie hned. ale este cakaj...

janka24

Beata, niekedy ma člove taketo stavy aj ked je v dobrej a funkčenj rodine.Proste ma pocit,že nemá kamarátov, nemá dovod žit, viel a tak.Velmi by ti pomohlo ak by si šla niekde do parku a pozorovala ludí...niečo pekne alebo skus vela čítat niečo pekné samozrejme...čitaj hoci iba romány ale také s humorom a ironiou aby ti bolo veselo...bude ti lepešie.Nemusíš sa ani zabijat a budeš mat pocit,že žiješ v inom krásnom svete a idrazu bdueš mat 20 budeš mat zarobené peniažky,budeš mat priatelov na ktorých sa možeš spolahnut..možno si myslíš,že si jedina na svete s takým rpoblemom..samota,uzkost..beznadej-ta je najhoršia.Každý v živote si prechádza trapeniami,uzkostami a musí si nájst nejaky svoj smer,cestu....Preži tento život ako najlepšie vieš.Uvidíš že dokažeš byt aj štastná.

Beáta!

Proste som mala problémi v rodine, teraz byvam u svojej tety, chodím do roboty,živím sa sama, byvanie si u nej platím, a neak už nevládzem a nestíham.Nemám chut žit, Viem že si niektorí poviete že mi dobre šibe,Nedokážem povedat doktorke že sa chcem zabit alebo na to myslím lebo by ma zase hned dali na psychiatriu a ja tam proste nechcem íst.Stačilo mi čo som tam bola a už nikdy viac,to sa radšej hned zabijem.Niekedy mám dobre dni ked na to nemyslím ale niekedy zas to chcem spravit, a niekolko krát som bola aj odhodlana ale po každé ma zachranili :(Nechcela som radu ako sa zabit ako to tu niekto tak pochopil, ale čo mám spravit.Napísala som sem bo som si myslela že mi niekto poradí a že by ma to možno prešlo ale to sa nedá proste stale na to mylslím,A rozmýšlam :( Ale asi to spravím, aspon sa už nemusím trapit nad ničím.Pochopili by ste keby sa na vás vlastná rodina vikašlala :(

beskyd

radu ako sa zabit ti tazko niekto da, lebo by sa to mohlo povazovat za trestny cin ucasti na samovrazde ak dojde k tomu ze sa o to aspon pokusis. aky mas dovod na samovrazdu? od toho by sa dalo odrazit v tom zmysle ci to fakt nema zmysel alebo mas vymenit lekara povedzme..