Moji rodičia ma ničia

Príspevok v téme: Moji rodičia ma ničia
crazy_babenQa

Mno takže moji rodičia pripadaju na prvý pohľad že su celkom normalný..ale tak to nieje!! Oni su na mna strašne tvrdý,stále na mna kričia,nepustia ma ani do obchodu samú a proste uplne že nič mi nedovolia,,a ked aj na Pokecy alebo na Skype si píšem s jedným chlapom hned tam pridu a kukaju mi na správy :-( a ked im to nechcem ukázať hned začnu že mám frajera (čo nie je prawda) a potom na mna len kvoli tomu celý den kričia...kvoli takým sprostostiam :-( áá ja viem že ma chcu chrániť pred zlom ale kks fakt je to už hrozné čo oni robia...a ked sa aj ich spýtam že prečo ma napr..nepustite vonku trošku a povedia mi len toľko že "lebo sme tvoji rodičia" ale ved to ani nie je riešenie čo oni robia...proste nechápem ich a už mám 14 rokov takže potrebujem mať aspon trošku sukromia ..a moja otázka znie:
-akým spôsobom by som mola predsvedčiť svojich rodičov že už niesom ako malé decko?
-ako to mám robiť aby mi aspoň trošku verily?

alusinka

Hmm... Ja toto dievca aj celkom chapem. Hoci uz mam 22, ale v puberte som zazivala nieco podobe. Otec ma bil, bol ku mne zly, a to len preto, ze som nebola dokonala dcera. Svoje "hlupe, pubertalne" problemy, som riesila niecim, co mi znicilo cely zivot.A pritom som dostala vela lasky, od mami, od surodencov, od kamaratov. Mala som 13 rokov, vtedy sme doma nemali ani internet, kde by som sa mohla vykecat, ako toto dievca... A po tom, ako som videla, ako na nu utocite, tak som tomu aj celkom rada. To, ze ma clovek 14 rokov, a kludne nech ma aj menej, neznamena, ze je nejake hlupe, naivne, decko, ktore si nevie nic vazit.

Prisla tu, cakala, ze jej niekto pomoze, ze jej da aspon malu radu, a dockala sa vacsinou len toho, ze tu kazdy na nu utocil, ci uz kvoli gramatike, alebo inym veciam. Chvilami som mala pocit, ze si tu niektori nemenovani, riesia na nej svoje komplexy z detstva.

Slecna babenqa, tebe drzim palce, verim, ze si v tazkom obdobi. Len prosim ta, nerob ziadne hluposti, co by ti mohli ublizit. Skus rodicom castejsie dokazovat, ako ich mas rada, lebo verim, ze to tak je, a uvidis, aj oni zmenia svoj postoj k tebe ;)

Zelam pekny den

irmicka

Ja mám 14 ročnú dcéru - a nezdá sa mi normálne, že "babenqu" rodičia bijú! Preboha...je to nedôstojné. 14 ročný človek si tak, ako aj 20 alebo 30 ročný SAMOZREJME o sebe nemyslí, že je niečo menej ako ostatní. A obzvlášť puboši sú na to citliví. Nechcem odsudzovať rodičov, netuším, aké to je, keď niekomu zomrie dieťa...:( asi sa s tým nevyrovnali,asi sa s tým nedá vyrovnať, ale mali by myslieť na tú, ktorá žije!
Moju dcéru tiež nepustím dlhšie ako do pol deviatej von, s diskotékami nerátam najbližšie tri roky. Ale všetko vysvetľujem, a zároveň počúvam...Nehovorím jej, že je ešte hlúpa,lebo je decko, len upozorňujem, že má málo skúseností.A dúfam, že nemá zo života takýto dojem, ako "babenqa". To by mi bolo veľmi ľúto.
A problémy sú vždy problémy, keď sú tvoje. Problém je taký veľký, aký ho vníma jeho nositeľ.

lioness_01

isabella, asi tak, toto napadlo presne večera aj mňa, ale nejak som si rozmyslela to sem napísať, zrejme by to aj tak nikto nepochopil, a pisateľka problému už zrejme vôbec nie...

inak ma strašne oslovil človek s prezývkou BJ, ako on dokáže na stotinu presne odhadnúť množstvo lásky, ktoré mi bolo dopriate a to len preto, lebo som mladej napísala, že vreckové neni samozrejmosť :D

zrejme to je nejaký rozmaznaný synáčik zbohatlíkov, keď nechápe o čo išlo... : /

isabella

aaaa, teraz ma tak napadlo, ak jej zomrela ta sestra a rodicia su z toho urcite seriozne v p... (pardon za vulgarizmy), tak je jasne, ze maju o nu o to vacsi strach, co ona ale pocituje ako nedoveru, je len velka laska jej rodicov, zakial bude mlada schopna s nimi o tom komunikovat normalnym tonom a nie pubertackym tak sa to casom zlepsi, ved ma len 14... a to s tym bitim mi skor pride ako nejake rodicovske zaucho, len sa mlada uz nemala cim branit ked jej tu nikto nedal zapravdu, ak by ju tyrali, to sa aj tak cez forum neporiesi a o linkach detskej istoty jej tu uz povedane bolo...

lioness_01

BJ - vieš, a možno mám veľké ego práve preto, lebo mi v detstve bolo dopriatej lásky veľa, možno zo mňa vďaka tomu vyrástol sebavedomý človek s vlastným názoro a cieľmi, človek, ktorý sa neposkladá pri prvej hádke s rodičmi , lebo vie, akú cenu pre rodičov má, človek, ktorý pozná hodnoty vzťahu (nie len vzťahu rodič-dieťa)...ja som za to všetko tým svojim rodičom veľmi vďačná, že práve vďaka ich láske, staroslivosti a pozornosti poznám svoje cenu ... :-))) takže ty sa ma fakt nemusíš snažiť vychovávať a niečo mi tu ukazovať prostredníctvom tvojich príspevkov... a naozaj, podľa štýlku písania, ešte nikto nikdy nemohol odhanúť človeka a už vôbec nie to, koľko lásky dostával :D takže ak ty to dokážeš daj si to pre istotu patentovať a možno raz za to dostaneš aj Nobelovu cenu...

tak sa mi zdá, že dakto tu má patent na rozum a na posudzovanie ľudí...

isabella

whee_ee, ale z jej prvotneho prispevku, nebolo gro problemu to, ze jej zomrela sestra, ale to, ze nema dost volnosti... sestru ani neriesila, mohlo to byt uz davnejsie...

whee_ee

boli tu povedané dobré a múdre veci, ale podľa mňa podané nevhodným spôsobom.. to som tým chcela povedať :D

whee_ee

btw, umrela jej sestra, nechápete, ako to človeka zasiahne?? aj dospelého ! .. a neustále výčitky, že nie je ako ona.. to vôbec nechápete, čo to s mladou dušou robí? ...

BJ

Lioness, ty sa svojimi prispevkami pochovavas za ziva. Mas velke ego, a ja som ti ho len ukazal, nic viac. A presne vdaka tomu presne viem, kolko lasky mas a kolko nie.
Mne si tym nesposobila ziadne traumy, neboj. :-) Ja som cely cas kludny a vyrovnany, a este k tomu ta mam rad, tvoje slova a riadky, aj ked to pre teba mozno znie nepochopitelne. A prajem ti, aby si nato co najskor prisla, nech ta tvoje ego prestane co najskor sekat. CMUK.

whee_ee

ani som nedočítala všetky rady... to sa nedá... správate sa ako keby ste nikdy nemali 14, preboha... ešte viac tomu dievčaťu ubližujete, neviete aká je psychika v tomto veku? radšej nepíšte nič ako tie debiliny...

česť výnimkám... a nechcem nikoho uraziť, viem, že to boli dobre mienené rady, ale trošku sa zamyslite, ako jednáte.