Rytmická gymnastika

Príspevok v téme: Rytmická gymnastika
VeveNR

Ahojte!

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám 19 rokov a začala som s rytmickou gymnastikou. Aby bolo jasné hneď na začiatku- určite nie súťažne, na to je dosť neskoro, robím to len pre seba. Gymnastike ako takej som sa začala venovať tak pol roka dozadu, ale veľmi som to zanedbávala. Raz za týždeň som sa na chvíľočku natiahla a to bolo celé. Teraz posledný týždeň trénujem aj dve hodiny denne, stále sa naťahujem, chodím cvičiť s dievčaťom, ktoré sa niekoľko rokov rytmickej gymnastike venovalo a občas ma pri rozštepe a šnúre pohúpe ma- to mi dosť pomáha. Už urobím šnúru aj tak, že si viem sadnúť a vystrieť sa, ale stále sa neviem úplne položiť. Chýba mi naozaj málinko. Bojím sa však toho, že sa mi natrhne nejaká šľacha alebo mi praskne niečo. Nie je 19 rokov na takéto naťahovačky príliš neskoro ?

Ďakujem krásne za názory :)

corcontion

Ahoj.) RG je perfektný sposob ako získať krásnu postavu, tiež ju cvičím len tak na odreagovanie už asi pol roka. Dávam si však pozor, lebo je tu veľké riziko natrhnutia šliach, svalov, prípadne zápalu svalov ked ich preťažíš, preto by som na to išla postupne od 10 minút v prvých dnoch až na 3 hodiny po pár mesiacoch, s tým že cvičíš každý deň. Takisto si dávaj pozor na chrbtové stavce, a pred každým cvičením si daj záležať na uvolnení chrbtice, aby ti všetko dokonale popukalo a uvolnilo sa. Vela šťastia v tomto krásnom športe!