Bliziaca sa svadba - "strach" zo zivota po svadbe ...

Príspevok v téme: Bliziaca sa svadba - "strach" zo zivota po svadbe ...
makovica23

Priblizne o mesiac sa vydavam. Zo zaciatku, ked do svadby bolo este "daleko", bola som pokojna a tesila som sa, ze "vypadnem" z domu, ale teraz, ked sa datum svadby priblizuje, mna zuzuje akysi nepokoj a strach. Bojim sa samotneho dna - ako to bude, ako to prebehne, ci bude vsetko tak ako ma byt atd, ale aj samotneho zivota po svadbe.. S priatelom sme planovali, ze si stihneme do svadby zrekonstruovat cele podkrovie u nich doma a ze po svadbe by sme tam uz mohli byvat. Ale pravdepodobne to nestihneme, tak mi moja buduca svokra navrhla, zeby sme byvali u nich dole na poschodi - ci uz v priatelovej izbe alebo by nas dali do obyvacky. Ja by som nemala nic proti tomu, keby v tom dome nebolo tolko ludi, ako je. Byva tam uz aj priatelova sestra s manzelom a malym synom a este dve priatelove mensie sestry. Nie je tam ziadne sukromie a mna caka este posledny rocnik na VS, tak sa trosku obavam, ake tam budem mat podmienky na studium, ci sa nam nebudu do zivota pliect jeho rodicia alebo vydata sestra, ci raz s priatelom budeme "sebestacni" po financnej stranke, nakolko moj priatel ma teraz v praci vaznejsie problemy ... Prezival niekto z vas podobne pocity ?

Tereza0067

Myslím si, že nie si jediná čo má takéto pocity a boji sa svadby.. alebo života po svadbe.. no moja kamarátka sa tiež bála.. najskôr ju priateľ požiadal o ruku potom spolu išli vyberať obrúčky k Rydlovi, obrúčky si kúpili a tešili sa na svadbu. Svadba bola vraj krásna a obaja si mysleli, že im to bude klapať. No ale po čase sa on zmenil z milujúceho chlapa na arogantného človeka, ktorý stále niečo rozkazoval, zakazoval jej stretávať sa s kamarátkami a aj chodievať von.. bolo to hrozne ale na šťastie sa s ním rozviedla. Ale myslím si,že toto čo máš ty sú čisto len tvoje obavy. Bude to v pohode neboj

opalka

je dobre, ze sa s tymto stavom nechces uspokojit, myslim byvanie u svokrovcov...takze je sanca, ze si to vyriesite casom

vadilo by mi tolko ludi v domacnost,ale ber to tak, ze nebudete mat sancu sexovat, tym padom nemozes otehotniet a tym padom vpohode dokoncis skolu :)

zartujem, vela stastia prajem a budes mat len skusenost do zivota

inierka

Ja som sa tiez vydavala pocas VS, ibaze hned po svadbe sme si kupili dom. Tiez nie som za spoluzitie u rodicov. Mladi maju zit sami. Vas v tom dome bude teda pozehnane, panecku:) Neboj, svadba bude super, ale nepaci sa mi, ze sa bojis buducnosti a to, ze nemate vlastne miestecko nie je najlepsie. Keby ste si aspon prenajimali nieco.

lioness_01

ja sa chcem tiež vydávať ešte počas VŠ a nemyslím si, že som vadná, neviem prečo by to malo byť nezodpovedné...

makovica, nebudete prvý ani posledný kto bude bývať so svokrovcami... časom si isto našetríte aj na spoločné bývanie...držím palce...

makovica23

swistica - nemyslim si, ze by som sa mala citit trapne - chodime spolu uz 6 rokov, raz som mu financne pomohla ja, raz on mne a teraz pri rekonstrukcii podkrovia nam pomahaju financne hlavne moji rodicia... a okrem toho, brigadovat popri VS mozem, takze mozem aj ja aspon ako tak prispiet do rozpoctu ..... je vela parov, ktore sa beru pocas VS.
jajka - no natrvalo snad nie, raz by som chcela mat svoj domcek, ale tak to este potrva .... ja sa ani tak nebojim zivota so svokrou, skor by som sa obavala vztahov so svagrinou - mali sme mensie nedorozumenie, ale uz sa spolu snazime dobre vychadzat ....

swistica

je nezodpovedne mat svadbu pred dokoncenim VS. Nie je ti trapne ze sa mu vesias na krk a ides byt na nom financne zavisla? A navyse ked nemate kde byvat naozaj ste mohli mat svadbu az o rok.

jajka001_

nie, nebudem ťa strašiť. aj tak nemáš na výber. ak by si mala, snazila by som sa...stačí pozrieť tému svokra :) ale dufam ze budes jedna z mála tých, čo si vychadzaju. dufam ze tento stav neplanujete natrvalo?

makovica23

Keby bolo na mne, svadba by bola az po mojej skole, ale priatel na mna velmi naliehal az ma presvedcil :) Zatial sa moja svokra javi OK, ked sa nieco deje, skor sa zastane mna ako syna a povie, ze ma ma pocuvat :))))))) Tak hadam to nebude az take zle ..... len tie stresy su hrozne ://