Slnko vs. solárium

Príspevok v téme: Slnko vs. solárium
Redkvička

Približne o týždeň idem na dovolenku k moru. Lenže od začiatku mája som navštevovala solárium. Dnes som bola poslednýkrát, práve kvôli dovolenke. Viem, že sa nesmie kombinovať slnko so soláriom, ale keď tam teraz celý týždeň nepôjdem a ani potom nejaký ten čas po dovolenke môže to uškodiť? Nechcem sa tam predsa pred slnkom skrývať. Prečo to vlastne škodí?

romank.a

draci_zub nemudruj, nie kazdy sa moze opalit na slnku.. minimalne tri moje kamosky su strasne svetle, a po 10 minutach na slnku bez vysokeho ochranneho faktora su hned cervene, dohneda ich nikdy neopali. Nie kazdy ma take predispozicie ako tmavsie typy.
A medzi solariom a slnkom ma byt odstup minimalne mesiac az sest tyzdnov, co som pocula.. neviem preco, ale naozaj to skodi kombinovat.. ani nehovoriac o tom, ako skodi solarium, ved uz je aj vedecky dokazane, ze jeho uzivanie podnecuje vznik rakoviny koze, neviem preco sa stale tolko mladych zien ulakomi radsej na hnedu nez zdravu pokozku:/

Redkvička

Jasné, robím reklamu na solárka :D vtipné :D. Veď slnko a solárko škodia približne rovnako. Ja hovorím o kombinácii solárka a slnka!!! A čo sa týka opaľovania, vidím sa, skúšala som to a viem, že ma dohneda neopáli, ale ty to asi vieš lepšie ;)

draci_zub

Redkvička: Slnko s UV-A ti ublíži a solárium s UV-B nie? Robíš reklamu na solárka? Pleť sa opaľuje na slnku postupne, podľa typu pleti. Biela pleť 15 minút denne, tmavočierna 2 hodiny. Ak sa flákaš biela po slnku, daj si krém s UV faktorom. Ale lepšie je opáliť sa hneď od jari.

Redkvička

A také čosi, že som svetlá pokožka a ma ihneď chytí do červena ťa nenapadlo? Čas by aj bol, ale účinok nulový. Tak som začala investovať do solária a neľutujem. Nechcem v tom síce pokračovať už dlho, ale konečne nevyzerám ako vápno ;)) A všade je známe, že sa neodporúča kombinovať slnko a solárium!

draci_zub

Prečo sa nesmie kombinovať slnko a solárium? Prečo sa nechodíš opaľovať na slnko? Nemáš čas ísť pol hodiny na slnko, ale máš čas a peniaze ísť do solária?