Kofein a nikotin = dieta?

watermelon

Juj Well,
to chapem, chrumat zeler nemusim, ale aj na surovej strave sa da zit maximalne pestro uplne vazne :) na surovej strave treba jest hlavne ovocie, kvoli kaloriam, na zelenine sa surova strava robit neda, to verim ze sa cloveku ani nechce...
ja viem tazko sa tomu veri, hehe treba skusit.
ak davas telu potrebne vit a min. s pesticidmi si poradi, ved to uz by som zomrela keby nie.
poznam cloveka co je na surovej strave (prevazne ovoci) 30 rokov, ani on by uz nezil, ale zije a je zdravy
vyhovorky sa vzdy najdu preco to nerobit.
hovorim, ak niekto chce, nech to skusi a potom sudi..

TrainingBoy

Well, v tom mas pravdu, vsetko chcu co najviac predavat. Preto uz ani vyskumom nie je dobre slepo verit. Mozu byt polopravdive, alebo pravdive ale len za urcitych specialnych podmienok ktore v realnom ziveto tazko docielis. Preto si myslim ze je dobre zamerat sa na to co je uz overene. A hej kava ma svoju historiu ale pokial ma pamat neklame tak skor ako povzbudzujuci napoj, preto som aj povedal ze je dobre pred cvicenim. Caj zase skor relaxacny preto si myslim ze ked dokaze telo ukludnit tak moze byt zdravy a byliny sa odjakziva pouzivali na liecenie.

alusinka

Mne sa ten napad so suchou stravou celkom paci. Len skoda, ze mi vacsina ovocia nerobi dobre na zaludok a o zuboch ani nehovorim. :) Aj kebyze to tak nebolo, nieje to moc drahe stravovanie?

Well

watermelon:)
Ale vies ,ze vsetkeho vela skodi:)

Ja som narazal na chrumanie suroveho zeleru,mrkvy,cukety a pod.:)
Jasne,ze ovocie mam rad:) Ale snazim sa o pestru stravu.....nie len ovocie ktore je postrekom premnozene pesticidmi;)

watermelon

Well, Well (to myslim v anglictine, hehe), nie nemusim uznat, da sa takmer vsetko. Len treba chciet. A ludia nechcu, lebo nechcu prist o pozitky z jedla.
Nechuti? co ti nechuti? ovocie? ved to je ten najlepsi pozitok na svete, ak je zrele, co je niekedy tazko zohnat (pomarance su vacsinou nezrele, ale aj ine...)
boze a teraz je aky vyber, nadhera, no ja nic ine nerobim teraz len zerem ovocie mnamiiiii
prave pijem bananovy smoothie s cernicami (a spenatom)

watermelon

som mozno precitlivena, mas pravda, ludia ma zhadzuju lebo presadzujem surovu stravu, a to sa zjavne nikomu nepaci. vsetci chcu byt zdravi ale nic preto nechcu robit. myslia si ze lieky im pomozu. tak nech idu k lekarovi, naco chciet rady

Well

Trainingboy- kava ma tiez svoju historiu.
A urcite sa jej viac vypije ako zeleneho caju.
Ja ti netvrdim,ze zeleny caj je skodlivy......len tym chcem povedat,ze tiez ten ucinok podla ,,niekoho" moze byt velmi skresleny a tak ako aj kava:) Vlastne ak si to tak vezmes............vsetko sa chce predavat co najlepsie a s maximalnym obratom.To plati aj o doplnkoch alternativnej mediciny a vlastne kompletne.

watermelon

ale ak to chces vazne vediet, tak nie je, ziadna bylina zaliata horucou vodou nemoze byt zdrava, ved nad 40 stupnov sa nicia enzymy a cim sa teplota zvysuje tym sa znici viac vit a min., ktore sa navyse stavaju anorganickymi.zeleny caj obsahuje kyselinotvorny tein, kyselinu trieslovu - sposobuje ochorenia prostaty napr.
atd atd atd

TrainingBoy

Nehovorim o dokonalosti a na kavu som nehovoril ze je vyslovene skodliva. Povodne som sa ku kave nechcel vyjadrit ale ty si tu o nej pisal ako keby to bol elixir zivota, ja som jej pozitivne ucinky nepoprel, ale napisal som aj jej negativa, tj objektivny nazor.

No pokial viem tak zeleny caj ma svoju historiu, este skor nez ho niekto testoval bolo zname ze je zdravy. Ale tu ide o to ze je to viac menej odvar zo zdravej byliny a byliny su zdrave ci nie? A kava? Ziskava snad tie zdrave latky pri vyprazani? Pri najlepsom ak nejake ma tak vacsinu z nich straca a ziadne negativne neziskava. Kava je velky biznis v Amerike, uz predtym sa propagovala aby sa zvysil predaj a zriadili sa takzvane "cofeebreake".