Zožiera ma závisť

Príspevok v téme: Zožiera ma závisť
Freja20

Neviem co s tym mam robit.Ja viem ze to je strasne ked clovek zavidi ale ja si nemozem pomoct..Inak si nemyslim ze som zly clovek ale jednoducho zavidim.Hlavne kamaratkam zavidim ze su chudsie,maju krajsiu plet,maju viac penazi,vedia si uzivat zivot a tak dalej a tak dalej..Cele dni nic nerobim len sa s nimi porovnavam a lutujem sa aka som chudera v porovnani s nimi az mi z toho preskakuje..Nevie mi niekto poradit ako to zmenit,ako sa zacat sustredit na seba a nie na ne,ako sa dokazat tesit s nimi z toho co maju??? Prosiiim ja uz nevladzem dalej takto zit...:(((

Freja20

Ja viem ze zadarmo to nebude a musim na sebe popracovat..hlavne si uvedomit ze som individualna osobnost a zacat zit svoj zivot,starat sa len a len o seba a nie o nich..mozno by bolo aj dobre zmenit kamaratky hoci to nie je lahke najst si nove a v podstate tie stare mam celkom rada :( Alebo si najst len kamaratov a tym by bol problem so zavidenim vyrieseny :D A tiez som rozmyslala nad nejakymi skoleniami alebo kurzami..proste najst si nejaky efektivny konicek ktory by ma aj zamestnal a nemala by som tolko casu sa zamyslat nad ostatnymi...No a hlavne pozitivne myslenie..len toto ze to nie je voebc lahke ale som rozmyslala ze napriklad kebyze zacnem sportovat tak by mi to mohlo pomoct akoze endorfiny a tak...

bibi1234

freja20-musis sa pozriet na to tak, ze za tym pozlatkom je aj vela odriekania. Mala som podobnu uchylku/asi este aj mam:)/ porovnavam sa s kamaratkami a to je pre mna hnacim motorom-nie, co sa tykalo napr. vysledkov v skole, ale co sa majetku tyka... Ja mam napr. drahsie auto-vsetci si hovoria-hen, ta k***a ma novu audi, urcite si ju vysulozila alebo jej ju kupili bohati rodicia... Ale nie-nie, zavist na majetok druhych ma motivovala k tomu, aby som sa zaprela, pracovala na sebe, odriekala si a kupila som si svoje vysnivane auto a uz rok ho nastastie bez meskania splacam, zostava mi este splatit vyse 18 000eur. Bude ma to stat este vela odriekania, vela stresu, namahy, sebazapierania, ale ide to. Musis si najst svoj vysnivany objekt, sustredit sa nan a prisposobit svoj zivot k jeho docieleniu-motivacia. a to mam len o malo viac rokov ako Ty... To iste je aj o chudnuti-odriekanie si sladkeho, premahanie sa k cviceniu...
Ak ides na pracovny pohovor, vela ludi robi chybu v tom, ze je neupravenych-treba sa pekne obliect-cierne gate, bielu koselu a slusne, ciste sako, umyte vlasy, nevolit vulgarne licenie, max 8 doplnkov, vystupovat pozitivne, byt dochvilny, pozerat sa priamo do oci a byt samozrejme na pohovor pripraveny. Ked som bola pred 3rokmi na pohovore cakalo so mnou na pohovor dalsich 9ludi, (jedina som bola slusne oblecena, ostatni dosli v riflach, tielkach, teniskach, slapkach!!!)nechcelo sa mi tam sediet, zacala som s nimi komunikovat, za chvilu isiel okolo manazer, postupne si nas volal na pohovory a trikrat hadaj, koho z nas 10tich zamestnal???
Len na Tebe zavisi, ako sa bude uberat Tvoj zivot. Zakladom je vzdelavanie-ja mam sice vystudovany manazment podniku, ale uz mam certifikat napr. aj z robenia gelovych nechtov, vizaze, poskytovania zdravotnej pomoci...lebo sa chcem neustale zdokonalovat a vediet toho co najviac.

psyché

Treba popracovať na sebavedomí, na asertívnom správaní, na sebaprijímaní. Prežívaš svoju mladosť, najkrajšie roky života a bola by škoda, keby si celý tento čas iba prezávidela.
Skús si naštudovať niečo o pozitívnom myslení, o motivácii, o tom, ako urobiť dobrý dojem na potencionálneho zamestnávateľa, pracuj na sebe, meň svoj výzor, aby si bola spokojnejšia, ale nezabúdaj, že nejdôležitejšie je aj tak to, čo je vo vnútri. Nezáleží na tom, aké sú tvoje kamarátky, ty sama si jedinečná taká, aká si a určite máš kopu vlastností, ktorými by si medzi nimi mohla vyniknúť.
Ak sa necítiš na veľké zmeny, skús každý deň malý krôčik. Skús na sebe každý deň nájsť nejakú maličkosť, ktorá sa ti na sebe páči, alebo si rovno spíš celý zoznam. Usmej sa denne aspoň na jedného človeka namiesto toho, aby si sklopila oči. Pochváľ sa a odmeň, ak sa ti niečo podarí a netrestaj sa výčitkami, ak ti niečo nevyjde. Skúšaj to každý deň a jedného dňa sa zobudíš a uvidíš, že sa máš rada.
A v podstate si ešte stále mladá na to, aby sa tvoja osobnosť rozvinula. Ja som mala kedysi tiež problém pri zoznamovaní sa s ľuďmi, ale praxou som ho prekonala. Mala som viac rokov, ako ty. Ešte stále sa len rozvíjaš ako púčik kvetu, všeličo sa dá napraviť. Niekedy pomôže človek, ktorý nás presvedčí o našich kvalitách a dodá nám pocit vlastnej hodnoty a niekedy to musíme urobiť sami.
Každá cesta začína prvým krokom, tak vykroč a raz sa dostaneš do cieľa. :)

laskonka111

jasné že zmýšlanie nezmeníš za noc, ale ked si budeš nahovárať, že toto je tvoj osud, tak ním bude aj nadalej, treba si začať vsugerovávať, že sa to zmení k lepšiemu, a ono sa to začne meniť, ale ked sa budeš stále lutovať...
a ak ťa to uteší nie si jediná kto rieši takéto problémy

isabella

myslim, ze problem nebude v kamaratkach, ale v tvojom pristupe k samej sebe... ved ty sa sama neznasas, ako potom chces aby ta ini mali radi? zacat musis u seba, ked takto vyzarujes negativnu energiu (a ver, ze ludia to z cloveka citia) tak sa ta vsetci strania a nie si oblubena, ak sa zacnes uctivo spravat sama k sebe, nelutovat sa a tesit sa z zivota, sama uvidis ako si ta ludia z nicoho nic oblubia, lebo z teba nebudu citit to negativne, tak sa budu aj s tebou dobre citit, to nie je o postave (btw, staci silna vola a schudnes, neexistuje, ze nie, podla mna to len vzdy skor vzdas), ani o pleti (to by som asi zasla kozmeticke) a ani o peniazoch (tam je to pri pohovoroch o tom istom o com je to pri medziludskych vztahoch, ked z teba necitia nieco pozitivne, ale naopak negativne, automaticky ta tam nechcu)...
problem je len v tvojej hlave, kup si nejake motivacne knizky, alebo aspon na internete vyhladaj nejake na to zamerane stranky, musis zmenit zmyslanie a potom budes aj po ostatnych strankach stastna...

lost

Ale zmenit sa to da, urcite to pojde..

Mozno by pomohli tie "Miluj svoj zivot"-knihy ( i ked neviem co tam pisu, ludia to chvalia)..

Popripade si najst nieco, co odvedie pozornost od tychto negativnych myslienok. Mozog je extremne komplikovany stroj, same chemicke reakcie, nie je mozne niekomu povedat "zmen myslenie" atd.. Mozno by to stalo za to najst nejaku motivaciu pre (pozitivny) zivot, uplne cokolvek co ta bavi, kreslenie? pisanie? spievanie? sport?
Hlavne nie TV, alkohol, a nieco v com sa neda zlepsit, alebo nad cim nemas kontrolu..

Niekedy "každý je strojcom svojho šťastia" neplati, nie vzdy. ked neplati toto, tak plati "každý v mojom okoli je strojcom mojho šťastia", pretoze ludia sa ovplyvnuju.. niekedy to chce vonkajsiu silu na rozbehnutie.. je to divne, lebo sa na to da pozerat z viac uhlov, a kazdy meni uhol pohladu :D

Ak by to chcelo impulz z vonkajsieho sveta, mozno by pomohla zmena prostredia/kamaatiek, alebo najdenie si nejakej dobrej kamaratky, co by ta podporovala ?

Freja20

lost,no ide o to ze skoro vsetky moje kamaratky su chudsie,krajsie a su schopne hlavne najst si pracu a maju znamosti vela a tak..podla mna aj ony si o mne myslia ze som chudera a sem tam idu so mnou von alebo ma zavolaju niekde len preto lebo ma lutuju..a to je hrozny pocit..ja neznasam superenie medzi ludmi a desi ma to ako kazdy sa snazi byt ten lepsi,ten bohatsi,ten oblubenejsi..fakt ma to desi ale taka je dneska spolocnost ..taki su ludia..ale urcite mas pravdu pomaly ,postupne si davat mensie ciele a snazit sa ich dosiahnut to by ma mohlo povzbudit a viac sa zamerat na seba a nie na ostatnych lebo ja mam pocit akoby zijem ich zivot a nie ten svoj...

debbie

Freja, teraz si presne pomenovala svoj problem to nie je o Tvojich kamaratkach, ale o Tebe. ZACNI SA MAT RADA TAKA, AKA SI A CELY SVET SA AKO ZAZRAKOM ZMENI ZMENI - bude Ti jedno, aku mas postavu, lebo sa budes dobre citit v svojom tele a zivot si budes uzivat bez ohladu na to ako vyzeras alebo kolko zarabas!!! Viem, ze sa to lahsie napise ako urobi, ale autosugescia ma obrovsku moc LEN TREBA CHCIET! Viem o com pisem, tiez som si tym musela prejst!
:-)