zelene oci

Príspevok v téme: zelene oci
petrapetra

ahojte.. na genetike sme sa ucili daco take, ze z genetickeho zladiska zelene oci neexistuju...su len modre a hnede....no a neskor som dakte citala, ze zelene oci su vysledkom zafarbenia zlcou (ako vysledok nerovnohy v tele)...myslite si, ze spravnou vyzivou alebo poriesenim nejakych zdravotnych problemov je mozne zbavit sa zelenej farby?? nie zeby ma to nejak trapilo alebo mam komplexy zo zelenych oci, ale len tak teoreticky..

zulik

moj otec aj ja mame zeleno-modre oci.zatial sme ziadne problemy nemali....choroby sa neurcuju podla farby oci.to je fakt blbost

noteda

Ved snad sami neverite tomu,co tu pisete..Teda fakt si myslite,ze zlozenie potravy moze ovplyvnovat farbu oci??( teda by malo ovplyvnovat aj farbu vlasov aj pokozky aj aj..to je teda objav!)Aky nezmysel.Ved vsetko je zakodovane v genoch.Taktiez zalezi na mieste,kde sa clovek narodil..Severske narody maju prevazne svetle (sde,modre,modro-sede)oci,juzne narody tmave.Takzvane "ruske"oci su zlto-zeleno-hnedej farby (to tnamena ze prevazna cast obyvatelstva ma probelmy so zlcou????)Dochadza samozrejme aj k netypickemu zafarbeniu obzvlast u zmiesanych parov...Ved ste tu vzelani ludia. A co sa tyka rydzo zelenych oci-su dost zriedkave a vyskytuju sa hlavne u ludi s rysavou farbou vlasov a velmi svetlou pokozkou.A su nadherne.A namiesto toho,aby clovek z toho mal komplexy,musi byt na to velmi hrdy!!Takze petrapetra vyhod si z hlavy ze je to nenormalnost a uvedom si svoju vynimocnost:-).

petrapetra

..-mira, no ved prave...citala som o kratucky uryvok o vede iridologii.... a tam bolo nieco take spomenute...nesla som do hlbky...preto ma to napadlo.... podla mna to taka blbost nie je..

- mira

Petra, možno si niečo počula o irisdiagnostike. Dá sa zohnať o nej literatúra. Vznikla na základe skúseností ľudí, ktorí vypozorovali, že každý zdravotný problém sa ukázal ako niektorá zmena v oku.
Zlené sfarbenie dúhovky signalizuje stagnácie. Možno máš sklon k SM. To nie je strašenie, ale telo takto siganalizuje, že je potrebné zabrániť tvorbe blokov a zápalov, nejesť živočíšne tuky, nekvalitné nasýtené tuky a cukor. Jedávaj zeleninu, vlákninu a zásadotvornú stravu, aby si zabránila stagnáciám, tuhnutiu a zápalom.

lioness_01

jaaaaj, o tom sme sa nebavili, sú aj zábavnejšie témy na rozhovor ako práve "problém" zo stránky zdravie.sk :D

vevericka

ja no s tou zlcou je blbost..ale skor som myslela na vznik zelenych oci z hladiska genetiky:D
priatel je teraz kolkatak??

lioness_01

vevericka, keď som sa ho to opýtala, tak sa zasmial a spýtal sa, či som sa to dočítala na zdravie.sk :D a keď som povedala, že áno, tak sa opäť zasmial a povedal, že takú blbosť dávno nepočul :D

vevericka

petrapetra klud..ked tak skor po rozklade zlce vznikaju farbiva, ktore by sa mohli na oku prejavit ..ale tie sa prejavia na bielku(zozltne) tak ako pri zltacke..:)
ale inak na duhovke sa moze prejavit nadbytok medi (vytvori sa jemny okraj / Kayser-Fleisherov prstenec )..ale to je asi tak jedine, co mi napada teraz narychlo..

alusinka

whee_ee ja som so slepymi deckami pracovala. Boli slepe od narodenia. A tolko optimizmu co mali oni, som v zivote na nikom "zdravom" nevidela. A to ani nepocitam ich cierny humor na ich postihnutie :))

Ale zas, je pravda, ze kebyze stratia zrak v dospelosti, tak je to urcite horsie...
Ale mas pravdu, to je na inu temu:)))

petrapetra a tebe nech neprepina, si uplne normalna ;)))

Idem ja do postele.
Zelam krasny vecer ;)