Krvave vytoky

lioness_01

kajka, ale toto nemôžeš myslieť vážne :D ty nevieš akos amá správne sexovať a čo je to ovulácia, tak tu netrapoš láskavo :D

lioness_01

naozaj každý gynekolog ti povie, že výstelka maternice sa musí obnovovať, to nenexistuje aby tam bola sústavne tá istá... a netvrdím, že si anorektička, zle si ma pochopila... to bolo iba vysvetlené na príklade...

a osobne na mäse nevidím nič zlé, takže v tomto stravovaní sa nezhodneme...

watermelon

to este neznamena ze ked niekoho nepoznas tak neexistuje, ja nepoznam nikoho kto ma rakovinu, preto mam tvrdit ze rakovina je vymysel??
tu mas citaj Harris, Wendy, and Nadine Forrest MacDonald * ---- Is Menstruation Necessary? Life Science Publishers, Austin, Texas. (Reprinted in The Fruitarian Network News, Nos. 16, 17, 18 (1992

lioness_01

napísala som, že ty si anorektička???? iba som ti na tom príklade vysvetlila :) aj som napisala, že ti to na tom príklade vysvetlím...

je to hlúposť čo si napísala, menzes nie je zbavovanie tela toxínov ale obnova výstelky maternice, to je elementárny poznatok... :)

nepoznám takú ženu, čo by normálne ovulovala a nemala menzes a normálne otehotnela...

watermelon

mala si mi hned napisat ze ma chces nazvat anorektickou, co uz. niektori ludia vidia iba cierne a biele, cize iba zdravych normalnych ludi co sa stravuju "zdravo" maskom atd alebo anorektikov co sa stravuju skratka inak.
vies ty co je anorexia??? kolko kalorii prijima taky anorexik? napis mi potom ti napisem kolko ich prijimam ja
a stojim si za tym co som napisala, existuje o tom kopec knih, ktore napisali priamo doktori napr. Dr Jentschura

lioness_01

mmm, watermelon, tak to je zaujímavé, pretože menštruácia nie je vyplavovanie toxínov ale obnova výstelky maternice... výstelka každý mesiac rastie do určitej hrúbky a potom , keď sa nevyužije, čiže nepríde k oplodneniu, sa výstelka odlúpuje a vymieňa, nakoľko nebola využítá jej funkcia - to je menštruácia... keď sa olúpne, tak po menštruácii zase začne rásť opäť, pre prípad, keby žena otehotnela, aby sa vajíčko kde malo uchytiť...
takže, žiadne vyplavovanie toxínov, je to proste cyklus plodnej ženy...

a prečo máš slabšiu a neviem akú lepšiu menštruáciu keď ješ iba surovú stravu? vysvetlím ti to takto : anorektičky nemajú tiež menzes, alebo len nepravidelne a veľmi slabý a to preto, lebo telo sa bráni pred otehotnením, nakoľko by nemohlo plodu poskytnúť dostatok živín... ty ak prijímaš len surovú stravu je predpoklad, že nedisponuješ tiež dostatkom živín a skladba stravy nemusí byť dostačujúca, ale samozrejme, môže byť na to aj iné vysvetlenie ale toxíny to nie sú... :)

watermelon

no dobre prehovorili ste ma, napisem to este raz bo si vobec nepamatam kam som to pisala... :)
ak viete po anglicky, pripnem aj linky
menzes a ovulacia su dve rozne veci. zena nepotrebuje menzes na to aby bola plodna a mohla mat dieta. to je jedno klamstvo (mozno priemyslu vyrabajuceho vlozky, neviem). zena ale potrebuje ovulovat aby mohla otehotniet. tieto 2 veci vobec nemusia chodit spolu. ved po 1/ existuje kopec krvacajucich zien co nemozu mat deti
a po druhe existuju zeny ktore nekrvacaju raz mesacne a mozu mat deti, lebo ovuluju
menzesom sa vyplavuju toxiny z tela. preto zeny krvacaju, su zanesene toxinmi. avsak pre normalne sa stravujucu zenu je menzes vlastne pozehnanie - oproti muzom sa moze takto zbavovat toxinov, (samozrejme nevyplavia sa ani zdaleka vsetky) Cim zanesenejsi organizmus, tym dlhsia a bolestivejsia je menstruacia.
ked zena prejde na surovu stravu, co mam overene, poznam takych ludi a napisem aj vlastnu skusenost- zenam sa zacne skracovat pocet dni ked krvaca, je to zrejme tym ze neprijima toxiny zo stravy (zivocisna, varena strava). niektorym zmizne menstruacia uplne, niektorym sa skracuje postupne o den, dva, tri, hned na zaciatku zena prestane mat bolesti a depresie...tieto zeny o ktorych pisem robia isty typ surovej stravy - nemylte si to s veganstvom, pri ktorom sa stalo ze si zeny aj ublizili a nemohli mat dieta, lebo sa podvyzivili. pri strave ktoru robime my, podvizivena nemoze byt ziadna baba, mi jeme dostatok...
moja skusenost: odkedy sa takto stravujem, uplne striktne surovo na 100% len mesiac a cosi, prechadzala som niekolko mesiacov -to som necitila ziadne zmeny v menzese), ale odkedy som 95% surova, menzes nebolel (predtym som v prvy den nevedela ani chodit od bolesti, nehovoriac o mizernej nalade), trval o 2 dni kratsie cize zo 6 sa stali 4 s tym ze som prestala spinit (dakedy som po menzese este spinila niekolko dni). Teraz cakam dalsi menzes a nechodi, dedukujem z toho ze vobec nepride, alebo ak hej ani si ho nevsimnem. Este som nebola zistovat u doktora ci mam ovulaciu, nemam preco predpokladat ze by som ju nemala, som zdrava, nic mi nie je. Pokusame sa o pocatie, tak vas mozem updatovat.
teraz link: na tejto stranke zdravie.sk sa nezobrazi cely link len webova stranka, cize si to na nej musite nejak najst www.curezone.com je to blog s nazvom Menstruation is it really necessary?
na stranke 30bananasaday.com najdete tie zeny o ktorych hovorim, ich skusenosti s kramami. zadajte si do vyhladavaca slovo menstruation alebo monthly bleedings, a najdete tolko rozhovorov. momentalne sa deje nejaky vyskum ktory ma uviest do suvislosti stravu s vysokym mnozstvom tukov ako pricinu PMS.
bohuzial neviem dat ziadne vedecke poznatky k tomu, pretoze to nie je vec o com mna osobne treba prehovarat a tak sa viac do hlbky nezaujimam, na mne to funguje a to je hlavne