Veľmi mastna pleť

Príspevok v téme: Veľmi mastna pleť
annie:o)

Mám neskutočne mastnú pleť, už som skúšala snáď všetko, no ešte teraz v tom teple je to len horšie a horšie... Aj keď si tvár umyjem špec.kozmetikou na rýchlomastiacu pleť, za 5 minúť sa cítim ako v oleji, celá sa lesknem, nos obsypany upchatymi pormi sčervenie a akné sa ešte viac zvýrazní... Stravujem sa celkom zdravo, takže tým to určite nie je, mám trochu zvýšený testosterón, kt. tomu asi tiež pomáha, no už fakt neviem, ako túto mastnotu redukovať... Vedeli by ste mi nejak poradiť? Bola by som vám veľmi vďačná!

mirka 23

amelia, široke ä ja nepouživam v chate, pretože je v dnešnenom slovenskom jazyku bezpredmetné. Je ubohe chytať sa za preklepy. Mne striebro pomohlo a vidim, že nie som tu sama. capaj na seba naďalej chemiu, lebo jej mame malo všade naokolo.

oh.my.gosh

amelia ja som si objednavala z tvojej oblubenej stranky ,) zvlastne ze ju stale spominas :) a kedze mam mastnu plet, tak som si asi objednala sadu na mastnu plet, a ta sada je zelena, to nevies??? lebo som chcela matujuci krem na leto. ale nevadi, mam vyzivny na zimu :)

amelia29

oh.my.gosh

...tvoj problém, keď si vsadila na nejakú sadu. Určite si si kúpila v lekárni a predali ti len to, čo majú. Zelenú sadu :o)))
Viem ako sa v lekárni detailne zapodievajú každou kozmetikou, najmä tou, čo je najmenej komerčná. Bola som sa tam 2x pýtať na aa a nakoniec som si cez net vyhľadala priamy kontakt.
používajme a odporúčajme to, čo nám alebo mojim známym pomohlo, OK? Nebudem nejakej dievčinke schvaľovať predsa ALPU, keď viem, že je to totálna hlúposť!!!

oh.my.gosh

amelia ja mam doma dost z aa cosmetics, je fajn, ale zeby sa stal zazrak urcite netvrdim, obzvlast co sa tyka tej zelenej sady na mastnu plet, s tou som najmenej spokojna. krem absolutne, ani trosicku, nezmatnuje a je velmi hutny na to ze je urceny na mastnu plet. na zimu bude fajn. a pletova voda tiez nic moc, nezaznamenala som ziadny ucinok. mne ovela viac vyhovuje bioderma. a ako tak citam tie prispevky, ty uz mas tusim od nich vyskusane vsetko :) ta prehnana chvala je uz troska podozriva, skus propagovat menej napadne :)

amelia29

Mne kamaratka odporučila antialergicku kozmetiku, na mastnú pleť, je bez parfemov a stal sa zazrak :o)))
napíš na zdravakrasa.sk odporučia ti najvhodnejšiu kozmetiku podľa typu pleti a VEKU. určite žiadne alpy, striebra a somariny - pokazíš si pleť na dlhéé časy.

mirka 23

nešťastný, peeling rsno s večer a ešte kt omu od Avonu?! Ak chceš mať pokožku na tvári, tak to nerob. Peeling max. 1krát do mesiaca. Možno aj preto sa ti pleť masti.. vkuse ju vysušuješ a trepeš na ňu silnu chemiu.

nestastny

mne tiez plet mastnie vtedy pomaha aj normalne umytie tvare, velmi dobry je kupit piling AVON alebo clean and clean a umyvat sa stym vecer a rano to fakt pomoze :) alebo aj cez den ked ta napadne alebo ked mas tvar moc mastnu ...

BK

Hm, mam podobny problem, netvrdim ze za 5 min, ale za taku polhodinku, hodinku to uz je pomerne dost. Bol som aj u kozneho a ten mi povedal ze si mam skusit tvar len oplachnut vodou, ziadne mydlo a ze nemam ziadne akne tak mam byt stastny. Este som to neskusal viac dni ale nemyslim si ze to velmi pomoze.

mirka 23

vysušovať mastnú pleť je največšia hluposť! Pleť sa potom bráni a logicky, masti sa potom ešte viac.
Aku kozmetiku použivaš? Najlepšie je davať čo najmenej chemie.
Pleť si umy nejakým tekutým mydlom na tvar, alebo niekto dava dokonca detke mydlo. Namiesto pleťovej vody je užasne koloidne striebro, ktore je silno antibakterialne. A na noc dať kokosový olej (najlepšie zmiešany s Citricidalom) ten hydratuje, takže sa pleť nemasti ešte viac, a Citricidal niči bakterie.