Vysoká škola

Príspevok v téme: Vysoká škola
Očko

Potrebovala by som poradiť. Chcela by som si vybrať vhodnú vysokú školu a našla som jednu fakultu, ide o filologické a sociálne vedy resp. katedra romanistiky a klasickej filológie. Našla som si, že ide niečo v spojení s jazykmi a jazykom by som sa aj chcela venovať. Lenže ten odbor nepoznám, vie mi niekto o ňom podať bližšie informácie?

t333

tej rady by som sa nedrzal.. resp. by som ju upresnil..
urcite chod studovat jazyky. okrem angliny treba mat este minimalne 1 jazyk na dobrej urovni.
pokial totiz nejdes studovat odbory, ktore su na trhu prace ziadane (informatika, elekttotechnika, farmacia,..) tak s akoukolvek inou skolou (pokial nemas aspon dobre cudzie jazyky) sa uplatnis tazsie.

watermelon

zavolaj si tam.
a ak chces radu, nestuduj prekladatelstvo a tlmocnictvo (minimalne nie anglinu a nemcinu, mozno ani franinu)lebo sa nezamestnas

Očko

Na ich stránke nie je presne popísané aké zameranie to má. Volať tam ešte nechcem, len si spisujem zoznam a zaujíma ma to. Čo vlastne budem mať z tej školy po jej skončení alebo či sa tam vyučujú len dejiny jazykov či aj jazyky na prekladateľstvo? Možno niekto tú školu navštevuje preto som sa obrátila práve tu.