Aký šport, pohyb je vhodný?

Príspevok v téme: Aký šport, pohyb je vhodný?
hrncek

Ahojte, mam dost velku nadvahu,m stravu som upravila, a celkom sa mi dari uz dlhsi cas.len mam malo casu na pohyb, kedze je cas brigad, mam dve prace, v jednej stojim aj 12 hodin na nohach a teraz je k tomu strasne teplo. Takze sa neviem donutit ist von na korcule. Asi by ma v tom teple na korculiach na hrazdi porazilo, chodievala som po veceroch, ale teraz je aj vecer teplo.....Rada som cvicievala kalanetiku, len neviem nakolko je vhodna na chudnutie, kedze je taka pomala, kludna.Chcela by som chodit behat, len mam take zmiesane pocity z pohladov okolia, a to aj ked korculujem, takze beh by bol este horsi, mam pocit, ze sa na mna tak pohrdavo pozeraju, ze aj tak si tucna, tak na co behas.....a beh by bol zreaizovatenejsi u mna, kedze mam malo cas, a behat mozem hned z domu a nemusim ist spojom na hradzu co mi zaberie dasi cas.....

ss11

beh sa oplatí..mozem vam poradit nejake postupy co sa tyka behania.. beh je vynikajuci sport pre cele telo.. a samozrejme hlavne nohy, zadok...... bezat treba ist s prazdnym zaludkom, nejedzte nepite pred behom.. maximalne maly poharik vody - 1deci.. pred bezanim stručný strečing.. ponatahovat svaly.. tempo je lubovolne, ale najlepsie je volny beh.. ziadne šprinty.. to dost zatazi organizmus.. zo zaciatku iba tie 2-3km.. potom aj 6-9... dôlezita je strava.. treba sa tam stravovat hlavne proteinmi.. a ked idete bezat poobede alebo vecer.. no dajme tomu o 4.. a pridete o pol siestej tak o tej siestej aspon jeden chlebik s medom napriklad.. a tak vam poradim.. ak idete k moru.. pokial vasi kamarati alebo rodina sedia v krcmičke alebo v reštike.. vy si skuste zabezat na plazi.. mam s tym skusenost a neviem ci to je tym morskym vzduchom ale mne sa ovela lepsie bezalo na plazi nez doma na polnej ceste.. vsade na plazi su take chodniky alebo ak nie tak aj rovno pri vode (az na to ze idealnejsie je na pevnom povrchu a v dobrej obuvi) ta obuv tiez hra svoju rolu - nejake dobre bezecke tenisky sa zídu.. no a skuste bezat aspon 2 krat alebo 3 za tyzden.. no a tak mimo temy.. da sa pri tom perfektne schudnut.. ja osobne som za 2 mesiace schudol 9 kíl (ale behaval som kazdy den a aspon tych 6km).. no a slečna na korculiach.. poradim nevsimaj si okolie kasli sa na nich mozno ti kazdy len zavidi ze robis nieco pre svoje telo.. alebo ak ti to velmi vadi chod niekde mimo mesta napriklad ak byvas v dedine tak si skus zabehnut na ceste medzi dedinami..

hrncek

H2O ano zaciatky su tazke, ale u mna je hlavne, ze som zacala, a ze mam volnejsie nohavice :D...inak ta kalanetika mi da riadne zabrat a korcule ma bavia....a neviem ci zrvona ten bicykel v posilnovni....tam sa asi neodvazim...
len mam teraz taky problem, odchadzam na vyse tyzdna prec, kde nebudem mat ani cas a ani silu cvicit, a takisto sa nemozem stravovat tak ako teraz, viac menej dietnejsie, a ani k celozrnnemu pecivu nebudem mat pristup, k nejako extra zelenine tiez nie, ani k ovociu, skratka obchod tam nebude , a ak aj, tak len taky malicky, a tam vacsinou take veci nemaju....a asi ani chladnicka tam nebude, ze by som si pobrala z domu....takze klasicke jedalenske ranajky, obedy a vecere....ako to mam zvladnut, aby som zase neprepadla tomu co predtym? mne takyto styl zacina vyhovovat, ale bojim sa, aby sa to nezvrtlo....a este aj zaludok uz mam scvrknuty, naraz do seba vela nedostanem, a trikrat denne jest mni nestaci...co okrem jablk si vziat co mi vydrzi? ach

H2O

hrncek, aj stacionárny bicykel v posilňovni je riešením :) a som rád, že si si vedomá toho, že by ťa to rýchlo omrzelo. Pohyb je ako droga - keď tomu raz prepadneš, nebudeš vedieť bez toho žiť. Ale treba na to čas, pretože ako vo veľa veciach - začiatky sú ťažké :)

hrncek

H2O, dakujem za radu, ale tak by som to aj nejako chcela, ved tych 5 kil mi bude trvat este mesiac urcite, a dovtedy ziskam aj aku taku lepsiu kondicku.....nechcem do toho hned skocit, lebo viem, ze potom by ma to rychlo omrzelo, a svoj zivotny styl nezmenim len tak lahko a rychlo....bicykel nemam so sebou, aj ked rozmyslam, ze sa to pokusim nejako poriesit, vsetci mi ho tu odporucate, a je pravda, ze mne strasne chyba.....

H2O

Ak máš príliš veľkú nadváhu, tak behanie by som vylúčil kvôli kĺbom. Na začiatok by som odporúčal skôr bicyklovanie a plávanie, neskôr beh. Ale aj srdce je sval, takže si musíš utvoriť istú kondičku na efektívne spaľovanie tukov a ide to pomaly (2-3 mesiace)

hrncek

Ahojte, dakujem vam za rady,zatial som ostala pri korculiach, kalanetike, obcasnych vyletoch do kopcov, a neviem ci je to ucinne, ale prejdem niekolko zastavok vzdy peso, takze mam dlhe prechadzky kazdy den....chcem schudnut este aspon 5 kil a potom zacnem behavat, a ak sa odvazim, tak pojdem aj niekde na nejaky aerobik alebo co....este uvidim...zmena stravy tiez funguje, a co to som uz schudla,ide to sice velmi pomalicky, ale hlavne je, ze sa citim lepsie :D

wonderbra

kašli na ludi, čo si myslia. čo len chudi maju behať, aby to dobre vyzeralo??
ak maš velku nadvahu (to je aka?) tak je vhodna chôdza, najlepšie stredne rýchla, do kopca, urob si nejaké túry s niekým a hneď to maš prijemné s užitočným.
behanie radšej až keď trochu schudneš, v takomto teple je to ozaj naročne..ale navečer môžeš dať pár km na bicykli. alebo skoro ráno, to je úplne naj. hlavne začni pozvoľna, nie hneď 50 km, aby ťa niekde neprekotilo:)
držím palce, len tak ďalej.

líštička

Plávanie, jednoznačne a potom bicyklovanie, to sú super športy. Kalanetika je tiež dobrá, pri nej síce veľa neschudneš, ale veľmi pekne formuje postavu.

vevericka

jaaj no tancovanie je super mne velmi pomohlo, ked som chodila na tanecnu..este aj teraz po rokoch si kroky pamatam a aj to patricne vyuzivam:D..
btw zumba je super..aj ked dost zavisi od cviciaceho..v Ba je to cca 5eur na hodinu..