Tehotenstvo a nevolnost

Ivka 1

Každé tehotenstvo je iné, pri prvom synovi som do polovičky tehotenstva nemohla nič jesť a čo som zjedla ráno,cítila som ešte večer v žalúdku.Vôbec mi netrávilo a mäso som nemohla ani cítiť. Veľmi mi pomáhalo pitie mätového čaju a pomarančového džúsu.
Pri druhom synovi som nemala vôbec žiadne ťažkosti a preto som si myslela,že budem mať dievčatko a opäť to bol syn. Zaujímavé na tom všetkom je to, že starší syn mäso nemusí mať doteraz a mladší by ho jedol každý deň.

hviezdicka*

usiko,
bola som vcera, moja gyn. ma mesiac dovolenku, bola som u inej, ale tej som sa nestihla ani nic spytat a bola som prec. Videla len malu dutinku, ze mam ist na kontrolu k mojej gyn. najskor o 2 tyzdne /ona sa vrati z dovolenky o 3/ HCG mi vobec nebrala, celkovo sa mnou ani vobec nezaoberala :-(

usiko.

hviezdicka,

ako som uz pisala, kaze tehu je ine, kym jedna zena o nom ani nevie, tak ina moze prevraciat celych 10 lunar. mesiacov...takze moze to byt ok.....bola si uz na UZV?

usiko.

lienka,

no, je to ondividualne u kazdej tehotnej. tehotnym byva zle preto lebo im klesne hladina cukru v krvi, ked su hladne. Takisto vplyvom hormonu HCG, alebo tak nejako.....proste sa ti telo priprabuje na tehotenstvo, a zial, niektore zeny prevracaju aj cele tehotenstvo. Dufam, ze to nebude tvoj pripad.

Pomaha napr:
- kazde dve hodiny nieco male zjedt, aby hladina glukozy v krvi bola na rovnakej alebo podobnej urovni,
- jedenie hrozna /neviem preco, ale mnohym tehotnym hroznovy cukor v hrozne pomaha, mne to pomohlo tiez, ked som denne zjedla take kilo hrozna, hned od rana, den sa dal prezit.../
- hocico so zazvorom /caj, tabletky, tobolky, lizatka /vsetko z lekarne/ - mne to nepomohlo...
- cocculine tabletky z lekarne - homeopatika, ale mne nepomohli
- rano pred vstanim z postele si dat kusok sucheho rozka, alebo keksu....mat to prichystane od vecera
- vela pit, zatial , ked ti je zle tak pi, co zvladnes...mne robil dobre grepovy a pomarancovy dzus...od vody ma napisnalo, od caju tiez.....

Treba vyskusat, kazde tehu je ina, takze na kazdu zaberie daco ine...drzim palce a kedby nieco, ozvi sa......

hviezdicka*

je podla vas v poriadku, ked som v 7 tyzdni a okrem obcasnych bolesti v podbrusku nemam ZIADNE tehotenske priznaky? Minuly týzden som bola viac unavena, ale ochladilo sa, tak ma aj unava presla...

Ivka 1

Bolesti hlavy su sposobene ubytkom tekutin a mineralnych latok dosledkom vracania.
Takze skus zvysit mnoztvo dennej davky tekutin a pridaj k tomu mineralne latky a stopove prvky, hlavne ubytok horcika sposobuje bolesti a tocenie hlavy. Moze sposobovat aj trpnutie ruk a noh . Skus sa poradit aj s lekarom, mozno mas aj nizky tlak .