Dobrovolna obet alebo schopnost povedat nie?

Príspevok v téme: Dobrovolna obet alebo schopnost povedat nie?
bubinko

Zaujma ma či sa stretavate s ludmi ktory sa len stažuju,lutuju a všetko robia pre svojich blizkych len aby bolo dobre(ale ja tak neni)nevedia povedat nie .Mam taku tetu ktora sa stale o niekoho stara myslim o dospelych synov o vnučence ale vela krat ide nad svoje sily.A ked jej človek niečo povie tak ten je najhorši ,lebo ona je ta dobra čo chce pomahat.Podotykam že ona pomaha aj vtedy ked to nikto nežiada.Ja neviem prečo ale mna to niekedy vytača.Ved každy ma svoj život a treba si užit aj sam seba.Ked len pri kave ,telke alebo knižke,ale jednoducho si užit.

jajka001_

tvoja teta hlada pocit uznania a lasky. ano, v zivote je to tak, ze cim viac pomahas tym menej si to ludia vazia. tvoja teta si to bohuzial neuvedomuje a je v bludnom kruhu. hlada pomoc svojej dusi zvonka ale mala by hladat napravu v sebe...nieco jej chyba ...láska...ale aj ked ju dostane, preklzne jej medzi prsty, nevie ju spracovat lebo nema lasku sama k sebe. je zavisla na inych, na pocite uzitočnosti pre iných

anjelik9

su daktori ludia ktori sa aj rozdajú pre druhych aj ked si to vela razy tí druhí nezaslužia a ked to majú v sebe ty to asi tažko zmeníš musí to chciet ten človek zmeniť v sebe že pomôcť tomu kto si to zaslúži a potrebuje pomoc aby to potom ostatní nebrali ako samozrejmost

wikki

malokto ma takeho znameho ktory chce pomahat aj ked nemusi. Ja mam zasa ten problem ze sa namna lepia kamaratky,ked sa s nejakou zoznamim hned chce prist ku mne, a otravuje ma svojimi historkami, atd.. Velakrat som preto aj plakala lebo ked uz mam nervy a nejaku odfajcim,jasne jej dam najavo ze k nej nepojdem alebo ze s nou nechcem nič aj tak mi vyvolavaju. Ja som typ ktory je najradsej sam. Normalne sa bojim vychadzat z bytu von lebo viem ze stretnem dalsie 4 ktore mi nedaju pokoj. Nechapem preco.