Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Komare

Príspevok v téme: Komare
BK

V tychto dnoch dost aktualne. No zaujimalo by ma jedna konkretna vec. Pred par dnami ked som bol na kupalisku tak som sa domov vratil s dvomi stipancami, uprostred cervena bodka asi 2mm a okolo opuchnute asi 1,5 cm, az na tu cervenu bodku nic nezvicajne-to bol ten prvy. Rozdiel bol ale v tom ze to trvalo niekolko dni kym to zmizlo. Vcera som si bol vonku trochu posediet a samozrejme mile komare na seba nenechali dlho cakat, zopar stipancov, mohol by som povedat "klasickych" no jeden presne taky ako predtym, ale na ruke, skoro presne tam kde ten druhy, tentokrat som si to vsimol hned, zase cervena bodka no opuch len trochu az postupne(niekolko hodin) sa zvacsil do priblizne 10cm v urcitych partiach. Rozdielnost opuchu prisudzujem rozdielnej prekrvenosti daneho miesta, no na obycajny stipanec je to neprimerana reakcia. A preto sa pytam ci moze ist o alergiu, kedze predtym sa mi to este nikdy nestalo(mam 23), zaroven som mal aj par "klasickych" stipancov a alergicka reakcia zvykne byt o nieco prudsia, tento opuch je viditelny len koli miernemu zcervenaniu, je ledva citit. Alebo sa jedna skor o reakciu na nieco coho bol komar nositelom?

usiko

jasne, komar nieco prenasal a dal ti to.....ja mam taketo rekcie od ovadov...predsa len, tie sadaju na spinave kravy a to uz je co povedat.....od ovada mi narad=stie aj 10 cm opuch tvrdy jak skala a bez tabletiek ani na krok....komare? ak dam na to fenistil hned po pichnuti., tak nenarastie nic, nevidno ani vpich, ak nedam, tak niekdey aj 2 tyzdne mam flak a opuch....