Zranene koleno

Nika25

Dík ti mastickarka bola som už na chirurgii rana sa dôkladne vyčistila ten asfalt mi zoškrabal ufff riadna bolesť. A potom mi to vyčistil ešte jódom a dal mi aj calcium masť aby mi koža nepraskala no jo pomaličky sa to hojí.Ako si mi písala netreba to zanedbávať dík moc

mastickarka

Nevidim inu ruzumnu moznost, nez ist na chirurgicku ambulanciu (teoreticky potrebujes listok od praktika, ale taketo veci casto riesia aj bez neho). Ranu treba v prvom rade vycistit, potom nech chirurg posudi, ci to treba sit.
Neodkladaj to, ta infekcia moze ako tzv. infekcny fokus spustat ovela zavaznejsie choroby (zapal obliciek, klbov, vnutrosrdcovej blany,..).
Divim sa, ze si na chire uz davno nebola.

Nika25

Draci_zub dík za radu už len tá predstava ma desííí.Upresním o tom asfalte.Asfalt sa mi podarilo pred 3 dnami vyčistiť nechcela by som tú bolesť zažiť znova.Takže okolie rany sa pomaličky hojí,ale v strede rany je to čisté len by to potrebovalo konečne vyschnúť aby to tak nemokvalo.Ale asi chcem vela za jeden týžden sa to nespraví.Pytal si sa na lieky beriem vitamíny ráno zinok a poobede omega 3,vit.b,a večer magnesium B6. Dík moc za radu

Nika25

Mám to v obväze iba cez den v určitých intervaloch ked mám obklad.Ale inak to nechávam volne na vzduchu hmm zatiaľ iba na lehátku na balkone kedže sa zatial dalej nedostanem.Ten dettol vyskúšam dík moc

draci_zub

teraz čítam že je v strede rany kus asfaltu. takže je to jasne. Vybrat to von, hoci aj skalpelom. Kupite v zdravotnickych potrebach. Spravi to aj hociktori chirurg. Vyuzite sluzby naseho zdravotnictva :-)

draci_zub

Skus 10 gramov vitaminu C denne a o tyzden daj vediet. Nebolo by odveci preskumat jedy, medicinsky povedane "toxikologia". Take blbe otazky: Bola rana vycistena od hrubej špiny? Bola šitá? Beriete nejaké tabletky? ... aaale radsej to prediskutujme cez mail.

Nika25

Nemám to šité pretože najprv to nevyzeralo tak desne keď sa to vyčistilo.Ale na druhý den som si všimla že sa do rany dostalo aj kúsok asfaltu ktorý vtedy nešlo vyškrabať ani vyčistiť až pred troma dnami sa to podarilo.Okolie rany sa začína hojiť ale v strede je to stále také umokvané.Tak som skúšala už všeličo aj repík,aloe vera na noc dermo chlorophyl sprej do obväzu,ožarovanie bio lampou.Nic moc v takom teple ležať doma:-(