Otázka pre ženatých mužov

Príspevok v téme: Otázka pre ženatých mužov
NeviemNick

Keď ste sa ženili, boli ste o tom presvedčený, že sa ženiť chcete?
Čo vam v manželstve chýba, (napr. keď vyhľadávate nové známosti) a čo sa zmenilo vo vzťahu voči vašej manželke.
Myslíte si, že by bolo lepšie, keby ste sa neženili, ale ostali žiť len ako druh s družkou?

Odpovedzte prosim úprimne,je to len čiste moja zvedavosť a chcem to pre utvorenie si istého názoru. Ďakujem.

pauli 73

isabelle, deti sú na seba zlé aj keď sa rodičia rozvedú a to sa stáva aj v dobrých rodinách...ono každé má svoje za aj proti...

pauli 73

doubledog, ako starý harcovník by sa mal vedieť, že tu sa skoro káždá téma zvrtne na off topic :) nebola som tu dávno a už viem aj prečo sem nechodím :P a v príspevku som chcela napísať ,,iba v manželstve"

isabella

podla mna tu ludia na seba ku koncu utocili uz len z principu, pricom by za normalnych okolnosti aj pri takejto teme vedeli dohodnut na spolocnom... ja som uz aj predtym napisala, papier netreba, ak su o tom presvedceni obaja a papier treba tak isto ak su o tom obaja presvedceni a treba davat pozor pri nepapierovom partnerstve hlavne na deti, bo su na seba casto zle, ale ked ani nevedia, ze rodicia nie su manzelia to je ok, ale ked to vedia, tak na seba deti utocia, co je casto vysledkom vychovy obmedzencov a prave na takych som upozornovala, aj ked je pravda, ze s takymi sa mozem stretnut aj ja, aj ked som vydata a to mozno len preto, ze dieta bude mat okuliare/strojcek na zuboch, alebo neviem co... ti co chcu si dovod najdu... myslim, ze sa dobre chapeme...
doubledog - aj vydate...

pauli 73

ja som netvrdila, že žije ona tak, len som sa zamyslela tak ako písala na margo Usiko, že či si pôjde pýtať 50 centov na cumlík...ano, som toho názoru ako ty ale nemyslím si, že fungovať to môže v manželstve...my sme sa nasťahovali do nového bytu ako pár, tu sa nám narodilo aj dieťatko, susedia doteraz nevedia, že nie sme manželia. Priatel chodí na nákupy, chodí s malým von, chodime spolu na výlety.ja varím, upratujem, starám sa o neho a robíme spolu presne to isté čo aj iné manželské páry akurát nemáme na to papier :)

isabella

pauli, podla mna sa do nej trocha moc navazas, spolocny zivot ma znamenat, ze druhemu nevycitam, ze zaraba o 50 ci 100€ menej, nasu domacnost taha muz (asi je velmi hrdy na to aby bral odo mna peniaze) a sucasne slusne zaraba tak ani nevidi dovod, ale ja svoje nasetrene peniaze pokladam sucasne aj za jeho, preto ak by cokolvek potreboval navyse, ze zrovna tento mesiac nevyslo, lebo bolo auto v oprave atd, tak nemam problem mu dat a tak isto nerozhadzujem peniaze na hluposti... ale to je o dohode, podla mna by v tom smere mala existovat akasi solidarita aj ked tam manzelsky zvazok nie je, podla mna by sa to lisit nemalo... osobne s tym skusenost nemam, ze kazdy svoje peniaze a vsetko na polovicu a mne osobne to nie je akosi prirodzene, ale niekoho odsudzovat za to, ze zije tak, alebo onak... ved ak si rozujeju a su stastni tak ako to je je vsetko ok, no nie?

pauli 73

?????? vieš aký je tvoj problém, že vyhľadávaš komplikácie v partnerskom vzťahu(myslím tým v nemanželskom) kde nie sú...ako napr. delenie peňazí...ano,ty si zrejme ten typ ked má manžel výplatu nakluše domov a oslík otras sa? A ty mu každý deň budeš vydelovať po 3€ aby mal aspoň na desiatu z bufetu, na cigarety a listok na autobus? takto totiž fungovali manželstvá za totality a dodnes veriš tomu, že to tak funguje? ak ano,nečudujem sa, že si myslíš, že len cesta manželstvom je správna :)Ja osobne som zažila obidve varianty:žiť v manželstve so spoločnou kasou - 10 rokov a teraz žijem s partnerom 6 rokov vo vzťahu a každý máme vlastné peniaze a môžem ti z čistým svedomím napísať, že tá druhá varianta je neporovnateľne lepšia...

isabella

usiko, myslim, ze na to aby sme jeden druheho pochopili nemusime mat tie iste nazory, len najst spolocnu rec, v podstate nam obom ide ako matkam o to iste, akurat, ze ja som to povazovala za "odlisnost" ked rodicia boli rozvedeni, ale nie odlisnost pre mna, ale pre zadubene okolie, ale to je o kazdom osobne