Otázka pre ženatých mužov

Príspevok v téme: Otázka pre ženatých mužov
NeviemNick

Keď ste sa ženili, boli ste o tom presvedčený, že sa ženiť chcete?
Čo vam v manželstve chýba, (napr. keď vyhľadávate nové známosti) a čo sa zmenilo vo vzťahu voči vašej manželke.
Myslíte si, že by bolo lepšie, keby ste sa neženili, ale ostali žiť len ako druh s družkou?

Odpovedzte prosim úprimne,je to len čiste moja zvedavosť a chcem to pre utvorenie si istého názoru. Ďakujem.

lost

Mam dotaz.

CO ak zena zaraba viac a rozvedu sa ?

Potom z toho moze ziskat muz, ci nie? :)

Tak hold, muzi si zle vyberaju, ked sa o tento problem "opieraju" a kritizuju ho :D
podla mna :P

ele

Usiko, prepac, ale na materskej dovolenke ze ta bude musiet z casti zivit tvoj manzel? A ty snad cakas, prepac za vyraz postarove dieta alebo jeho dieta? Manzelstvo nevnimas pragmaticky, pokial dotycneho skutocne milujes, ale pochybujem ze sa to tyka co i len jedneho z vas..

uhlie

Ja by som sa uz viec krat neozenil. Ved ak zena niekoho naozaj miluje, tak nepotrebuje sa na to oficialne vydavat. Urcite by mali buduci manzelia podpisovat predmanzelsku zmluvu (tiez som ju mal), lebo zeny sa casto vydavaju len kvoli tomu, aby sa mohli prizivit na cudzom majetku. Tiez mi nede do hlavy, preco sudy prisudzuju vacsinou deti zenam. ved ked sa zena nedokaze sama o deti bez prispevkov od muza postarat, tak ich nema , co vychovavat. deti si akurat zvyknu na to, ze im nejaky ujo vzdy posle peniaze a vyrastu z nich kriminalnici. Cas ukazal, ze zena nedokaze vychovat sama deti a vyrastu z nich bud zeny-narcisy, alebo agresivny muzi.

usiko

claire,

no ved , ale nikto ti teraz nevie zarucit, ze ak sa vydas, a potom nasledne napriklad sa vam narodi postihnute dieta, alebo ostanes na voziku /aleb tvoj muz/, alebo ina katastrofa vas postihne...nikde nie je zarucene, ani samotni akteri to nevedia zarucit, ze ostanu so svojou polovickou aj v zlom...to pred sobasom nik nevie......toto je skoro iste jedine ak ste spolu ako par, nezosobaseni, niekomu z vas sa nieco take prihodi a aj tak krasne s laskou spolu nazivate, postarate sa jeden o druheho...vtedy sa vezmete, lebo viete, ze v dobrom i zlom asi bude u vas fungovat.....

..proste ludia nie su pripraveni na to, ze pride nieco zle....a ci su v manzelstve alebo nie, nic nemeni na fakte , ze mozno zdupkaju......

...ja napriklad si myslim, ze by som sa nevedela a nechcela postarat o blizkeho keby ostal na voziku alebo bezvladny alebo co. Ak by som "musela", takn by som strasne trpela. V tomto sme s mamou rovnake, ona by sa tiez nevedela, a vie, ze ja tiez nie....proste som taky clovek, nech ma kto odsudzuje alebo nie...teda odsudit ma ma pravo len ten, kto v takej situacii je alebo bol a postaral sa o niekoho s laskou a neskrelo ho, ze jeho vlastny zivot ide bokom......proste nie som veriaca a takto to beriem.....a tiez ratam s tynm, e ak my sa nieco stalo mne, mozno tiez pri mne niekto nebude...holt, sme rozni....

claire1

a čo ak sa stane práve tomu s vyšším príjmom vážny úraz, alebo príde vážna a dlhotrvajúca, prípadne nevyliečiteľná choroba? má ho druhý partner opustiť, aby ho nemusel živiť? chápete hĺbku slov "v dobrom aj zlom"?
:)) vôbec nie som zástanca sobášov nasilu, z vypočítavosti, pri náhodnom otehotnení a podobne. vôbec nie som proti spolužitiu vo zväzku bez ceremónií, ale každý zväzok, či už úradne potvrdený alebo nie, vyžaduje ľudí vyspelých, citovo aj rozumovo, ktorí neubližujú partnerovi, ktorí si navzájom vedia pomôcť a podporiť sa.

usiko

suhlasim s beskyd, vo vsetkom, musim povedat......

...aj ked, nepopieram, su muzi, ktori sa zenit :chcu:, ale to su okolo mna povasine ti veriaci, teda zase maju to "nakazane" cirkvou a neorzmyslaju...oni nerozmyslaju potom vobec, lebo su proste stastni, ze su zenati......lebo to "tak ma byt"....

...dalej, muzi su spokojni, viac-menej, v manzelstve kvoli Full service co dostavaju - sex, oprate a vyzehlene pradlo, poriadok doma, tepla strava, "istota" ze ta ich sa povacsine nezapletie s inym.....

...potom su tu taki, neveriaci, ktori sa zenia z neskorsom veku, ale tiez len preto, lebo "to tak ma byt", napriklad moj priatel sa som mnou chce ozenit /o par rokov, teda o jeden-dva/, lebo to tak ma byt, ze dieta ma vyrastat v takej "kompletnej" rodine v mazelstve. Uz pokrok je ze sme teraz tehotni /planovane/ a netrval na svadbe /moja vychova:-)))/....svadba bude o taky rok-dva...ja dufam, ze nikdy, ale to sa mi asi nesplni:-)))

...a taki, co sa ozenia, lebo neplanovane otehotneli /a su sprosti lebo pre vacsinu muzov otehotnenie partnerky automaticky rovna sa svadba...../ co je fakt proti mojnmu chapaniu...ale to preto, ze asi som nenormalna :-)))...no a tito sa potom povascine rozvedu /co by si mohli usetrit, keby si pred svadbou prestudovali statistiky a chut sobasit sa v takych podmienkach by ich urcite presla/....

...ja neviem, som zena, a uprimne, fakt uprimne, mam niekedy take myslienky, ze fajn by bolo sa vydat len z toho dovodu, ze ak sa nieco polovicke stane, budem zabezpecena. /fuj, hanbim sa za seba/..alebo v pripade rozvodu dostanem polovicu jeho majetku nadobudnuteho pocas manzelstva. Ale potom sa sama pred sebou zahanbim, pretoze taketo zmyslanie je scestne,aj ked, povedane uprimne, pre zeny je casto normalne a bezne...je kopec zien, co sa takto prizivuju na muzoch.....to je realita.....
.....teda musim uznat, ze su obcas slabe chvilky, ked mam taketo hriesne myslienky, /je to viac menej zo strachu, lebo teraz ked cakame babatko, a kazdy z nas oboch je este bezdetny, tak neviem, co ocakavat...ake naklady, aky cas to bude potrebovat, proste idem do neznameho a mam trochu strach, aj ked radost mame neskutocnu./....
.....ale taketo "chamtive" myslienky velmi rychlo ma prejdu. som od prirody zial prilis hrda na to, aby som si brala, co mi nepatri a co som si nezadovazila sama...zarabam dost a viem sa o seba postarat......takze sa normalne hrozim toho /mam az paniku:-))/, ze pocas materskej ma bude musiet scasti partner zivit /to neviem este ako prezijem.../...ale asi to tak ma byt, inak si neporadim, pretoze aspon rok chcem s babatkom byt doma......

Takze sorry, nie som sice zenaty muz, ale chcela som prispiet:-)))

beskyd

claire1, ja som nikde predsa nepisal ze sobas sa neda uzavriet na matricnom urade. to je vec ktoru treba brat v sirsej suvislosti. ten institut je sucastou tradicie v podmienkach krestanskej europy a prave katechizmus, resp. ta krestanska tradicia tomu dava ramec a punc dolezitosti a tradicie, v zmysle tak zili aj predkovia, aj vy by ste mali lebo je to spravne kedze je to tradicia ...ze tym ludom to prirodzene4 nevyhovuje je asi druha vec, pre ludi nepodstatna lebo su plni idealov a potom padaju na huby. ci uz sa to uzavrie v kostole alebo na urade je skor problem na akejsi mikrourovni, ci je niekto bigotny veriaci alebo len verny tradicii ale odmieta kostol, to je predsa jedno.
.
s tymi "vasimi nazormi" som to nepochopil. ja pisem to, co vidim okolo seba. a na reci "treba zacat od seba a zmenit svet" som uz pristary:)))

claire1

Beskyd, prečo sem stále pletieš cirkevné obrady a sviatosti? však existujú aj úradné sobáše, otázka nie je postavená výlučne pre cirkevné. To len ty stále zabŕdaš.
Aj v otázke výšky príjmov sa nedá celkom súhlasiť, v priemere majú muži vyšší príjem, ale poznám veľa žien, ktoré majú vyššie príjmy ako muž. Okrem toho nikto neráta s prácou ženy, ktorá nie je finančne ohodnotená - kompletný servis pre muža, deti a domácnosť ako takú.
V jednom máš však iste pravdu - v spoločnosti, kde väčšina zdieľa vaše názory je inštitúcia manželstva nezmyselná.

beskyd

draci zub, ja si nemusim brat nikoho:) ale neodpovedal si na otazku... preco si teda treba nejaku brat? aky benefit z toho vypylva okrem mnohych rizik z ktorych som zopar uviedol nizsie? pozri si statistiky rozvodovosti, ak si dneska niekto mysli ze si berie nejaku pravu a vyvolenu a neviemaku osudovu zenu tak je to na smiech. ludia sa bezne rozchadzaju len kvoli trocha dlhsiemu odluceniu, hocikto je zrazu nahraditelny uplne jednoducho. a ked sa aspon tu v BA clovek len pozrie na tie zeny, veru neviem, ale milovaniahodne sa mi akurat zrovna nezdaju:D to len sliedi kde to moze pre seba urvat kus zvanca kamarat.