Dilema.... bábo chcem ale ...

Príspevok v téme: Dilema.... bábo chcem ale ...
Ziuu

Mám dilemu.... s priatelom sme sa rozhodli ze uz chceme babo. Ale mam taku dilemu. Ide o to, ze mam nadvahu nabrala som kila v zahranici a dako sa ich neviem zbavit aj pre pracovne tempo a aj preto, lebo som nedisciplovana. Sportujem, snazim sajest ako tak v norme. Takze teraz neviem, ci mam si upravit vahu a az potom sa snazit o babo alebo kaslat na to a ist do toho, vsak aj tak budem musiet chudnut po porode. Bojim sa hlavne nazoru lekarov, ze sa budu na mna pozerat ze tucna a este aj tehotna ze to nie je zdrave a neviem co este. Vsak som pocula priprady ked lekar zglbal zenu zato ze pocas tehotenstva pribrala 25 kil. Tak neviem co je lepsie. No my uz nechceme cakat s babom...

usiko

ja neviem, ja by som si upravila najprv vahu.dovod je jensoduchy: mas nadvahu a teda uz teraz sa ti zije tazsie ako ked si mala ideal. tak si predstav, ze pri tvojej nedisciplinovanosti /ty si povedala/ by si pribrala podla mna pocas tehu vela.....a nosit naviac takych , ja neviem 30 -40 kg naviac /tehu plus nadvaha/ nie je med lizat...ja som tehula, som 25tt, pribrala som 5 kil zatial, ale ten rozdiel je znacny, mas viac vody, viac krvi, viac tuku, plus hormon zmeny......tucne zeny co otehotneju to maju tazsie, nech si kto hovori co chce, takisto ta moze zdrbat lekar, lebo on uz mal kadejake pripady, tak vie to porovnat.....

whee_ee

pokiaľ máš príliš veľkú nadváhu, ani by si neotehotnela, pretože telo by sa bránilo - tak ako pri extrémne chudých ženách.. ak otehotnieš, tak je to prvý signál, že tvoje telo pravdepodobne tehotenstvo zvládne a je schopné donosiť bábätko... aká je tvoja výška/váha? .. ak to nie je extrém, nevidím problém :)

jajka001_

moze byt ze ked otehotnies, spociatku dokonca schudnes, lebo ti bude stale zle a budes zvracat. je v pohode ze vynadal babe ked pribrala 25 kil,je to dost vela, standard je tak 12 -15.
aku mas nadvahu? ak je to len par kil, vobec sa tym netrap. problem by bol ak by si bola extremne obezna, zo zdravotnych dovodov.
podla mna to ze sa bojis ze lekari budu na teba pozerat ze si tucna a tehotna prameni z toho, ze si vzdy bola chuda a teraz si pribrala par kil a pripadas si hrozne. lebo mat kila navyse a byt tehotna nie je nic zvlastne.

andrea789

ale prosím ťa, keď chcete mať malé tak prečo nie? veď je pravda že aj po pôrode sa priberá, a existujú všelijaké fitká pre budúce mamičky, aj ked je žena tehotná a nedokaze vtedy ovladat velmi svoje chute, aj tak to nezmnamená že sa total prestane kontrolovať v roznyh fitkách vedia zostaviť jedaničky pre buduce mamičky tak aby aj dieta malo všetky živiny a aj matka to čo v jedálničku má byť a nebude potom vyzerať jk velryba, alebo po pôrode kamoska chodievala aj s malou do plavarne, no tak a lekary su vselijaký, jeden ortoped kamoške vyhodil von oknom boty lebo maa problemy s chrbticou a prila opatkoch :D