darovat krv ?

draci_zub

Najlepšia je vlastná krv, pretože imunitný systém zabíja cudzie bunky. Na okamžité doplnenie krvy po nehode stačí izotomický roztok, slaná voda. Pred plánovanou operáciou je dobré chodiť na odbery a urobiť si zásoby vlastnej krvi.

isabella

tina, vsetky testy sa nerobia pred darovanim krvi, oni to testuju este po tom co darujes, na zaciatku len na akutne veci, co sa daju hned... a kamaratovu krv pravdepodobne ako na to prisli aj hned vyradili a je to NEZODPOVEDNOST tych ludi, co take veci robia...
okrem toho, kolko si ty myslis, ze taka krv vydrzi? to by si sama sebe nemala cas narobit zasoby v pripade potreby, bo vacsina by uz bola "po zaruke" a aj tak by to nestacilo, lebo ako zena mozes darovat len 1 liter rocne a ak by si nedaj boze potrebovala dva a ta starsia by uz nebola dobra, potom co? dobrovolne zomries? :-DDD

tina78

najlepsie by bolo keby kazdy sam sebe daroval krv

keby som ju darovala... a ked ju budem potrebovat tak mi ju daju... moju vlastnu krv...
cudziu blee..... ved oni nerobia testy na vsetko len na hiv a ostatne daju vyplnit len na formulari
kamarat bol darovat krv a dobre vedel ze ma boreliozu, chudak ten co ju dostane

isabella

u nas neziadaju nic, sami ti zoberu krv, vysetria ju na vsetky mozne aj nemozne choroby a potom ta este vysetri lekarka a ked je vsetko ok, tak mozes darovat, inak dostanete za to ranajky, mozete parkovat na platenom parkovisku a volno mate aj od zamestnavatela + castokrat davaju tym co darovali krv nejake vitaminy a kadejake veci, takze zadarno to nie je, len za to nedostanete cash...
okrem toho, nas stat je celkom dost v srabe a to by sa tam hore musel niekto zobudit aby sa peniaze nedavali na sprostosti, ale ludom co krv darovali, aj ked mne to pride sebecke uz na tie vsetky vyhody co to prinasa...
inak ma to jednu velku vyhodu, ak by ste mali nejaku vaznejsiu chorobu, nedajboze HIV, alebo cokolvek ine co sa krvou prenasa a je rizikove, tak po vysetreni vasej krvi by vas o tom urcite upozornili, takze je to dobre aj ako prevencia...

caretta

tak vidíš, závisí od miesta :-)
každopádne, urobia tam dôkladný rozbor krvi, takže ani by snáď nemuseli žiadať.

caretta

alani, prvýkrát potrebuješ potvrdenie od praktického lekára, že si zdravotne v poriadku. ak sa však robia rôzne mobilné odbery, viem že takéto potvrdenie nevyžadujú. odo mňa žiadali potvrdenie aj keď som mala dlhšiu pauzu medzi darovaním krvi.

alani 226

ahojte ja som tiež ešte nedarovala krv takže neviem či som vhodný darca či je moja krv v poho a tak to mi zistia priamo tam alebo mám isť najpr svojej doktorke aby mi to zistila dakujem