darovat krv ?

AdamKrt

Ked som pozeral, tak pravidla pre darovanie krvi boli celkom prisne. Kopec ludi to vylucuje.

Rozmyslal som, ze by som daroval krv, ale ked mi napr. extrahovali znamienka, asi sa to bude povazovat za operaciu a vtedy neberu...?

jajkafr

bibi
to preplácanie cestovného sa nezrušilo... kamoška bola darovať krv asi pred pol rokom a chceli jej preplatiť cestu, ale ona nechcela...
a čo sa týka toho platenia za krv... ak chce človek pomôcť tak pomôže aj zadarmo... je to taký problém ísť a darovať krv? veď za to nič nedáte a navyše máte z toho dobrý pocit, že možno práve vaša krv zachráni niekoho život... sama nie som darca krvi lebo nemôžem darovať :( ale keby som mohla hneď idem

caretta

hm, znelo by to zvláštne, ak by sa namiesto darovanie krvi používal pojem predaj krvi :-))
ja mám po darovaní dobrý pocit, prílev energie, cítim sa lepšie, vitálnejšie. však aj v minulosti sa púšťalo žilou...

bibi1234

za darovanie dostanete gastrac, takze to nie je zadarmo:O)))) a zadarmo sa k tomu mozte napit lubovolneho mnozstvo caju a najest sa rozkov... /za Dzurindu sa preplacaalo aj cestovne+ste mali od zamestnavatela narok na volno, pripadne tam bolo nejake platove-danove zvyhodnenie..uz si to nepamatam, ale za Fica sa to asi zrusilo). Podla mna je sebecke polemizovat nad tym, kolko dostanem za krv, ak uz mate taky problem, robit nieco "pre spolocnost" v Rakusku vam za to radi zaplatia!!!!

Lemurik

draci_zub ma mozno sebecky postoj, ale myslim si ze je dost hlupe od kompetentnych, ked odmietaju za tu krv zaplatit. aj dnes som v televiznych novinach videla reportaz o tom ako je krvi malo a ze narodna transfuzna sluzba prosi ludi nech idu darovat krv. Ked sa vsak reporterka spytala preco za krv neplatia ked takmer vsade na svete je to bezne tak pani, ktorej bola otazka polozena odpovedala ze v tom nevidi buducnost... to je podla mna neskutocna sprostost z jej strany nakolko BOHUZIAL uz aj male deti su dnes vychovavane v duchu ze "nic nie je zadarmo"... tych nesebeckych ludi co bez protihodnoty obetuju svoje peniaze, cas a krv aby mohli pomoct inym je malo a obavam sa ze ich pocty budu len klesat. riesenie je preto jednoduche - za krv zaplatit. v inych krajinach uz na to dosli len na slovensku sme zase par desatroci zaspali... draci_zub ma uplnu pravdu, kde sa vsetky tie peniaze stracaju?? ja si platim tiez zdravotne poistenie, a pritom jediny lekar ku ktoremu chodim je zubar a napriek tomu si u neho kazdy rok platim desiatky eur pretoze poistovna takmer nic nepreplaca... tak kde su tie peniaze? nastastie nikto z mojich blizkych zatial nebol v situacii ze by potreboval nevyhnutne transfuziu a krv by prave nemali ale aj keby sa to stalo nebudem obvinovat ludi co nedaruju krv, ved pre nich to nikto blizky nie je, oni ho nepoznaju... budem obvinovat tych co maju na starosti zabezpecit tu krv a len preto ze chcu mat radsej viac penazi vo vlastnych vreckach tak jej niet...

caretta

veľmi sebecký postoj, dračí zub. ešte sa ti nestalo, že by ti niekto blízky čakal a jeho život by závisel od toho, či dostane transfúziu. ani mne, chvalabohu, ale ja nemám problém darovať.

draci_zub

Nedaroval by som krv. Nech zaplatia. Platim zdravotne odvody, doplacam na kadeco. Ale odo mna chcu krv zadarmo?

caretta

za 8 rokov ešte môže darovať cca 24-krát, to je pekné číslo :-) ja sa chystám na svoj 10-ty odber, a dúfam, ak zdravie dá, som ešte len na začiatku svojej darcovskej kariéry :-))
tak nech sa ti to podarí a nech máš z toho dobrý pocit :-)