svokrovci strpčujú život

Príspevok v téme: svokrovci strpčujú život
janeette

Ahojte.Som v koncoch.Vdaka našej finančnej situácii nám svokrovci na leto ponukli svoj byt,zatiaľ čo oni chodia na leto do svojho vidieckeho domu.Skončila mi materská a do septembra si musím nájsť prácu aby sme mohli odísť.Som z daleka takže jediný blízky je môj manžel a naša malá 3r.dcéra.Svokra a manželov brat majú papiere od hlavy,áno,svokra je veľká histerka.A svokor daleko neuteká.Cítim sa ako v blázinci.Nič u nich nefunguje normálne,štandardne.Som pod nátlakom,nechcem vyčítať mužovi jeho rodinu.Môj muž je milý a dobrý.Ale odvtedy odkedy na mňa vykrikujú a kričia pre hocičo,nemôžem kamarátky pozývať do \"ich\" bytu,tv nemôžem dlho pozerať pre elektriku,strašne sa starajú do nášho života,kritizujú ako sa len dá,nemožem odvrknuť lebo hned som najhoršia...Lutujem,že som prišla do toho bytu,tá kontrola je neuveriteľná.Už ma nebaví počúvať \"čo si o sebe myslíš\" za každú vec ktorú urobím bez ich vedomia,vybuchla som a tiež som sa vykričala a teraz som úúplne najhoršia,za to,že som si to dovolila,pričom oni po mne vykrikujú akoby nič.Povedala som,či ma chu odtiaľ vyhnať svojím správaním a hned že sa im vyhrážam atd..že si mám ísť...nerobím nič len plačem,muž ma podržal ale su to jeho rodičia stááále že su to jeho rodičia predsa!!! Nebaví ma to...milujem ho ale toto nie,nechcem odísť od neho koli nim....neviem čo mam robiť...ani práca sa mi nedarí najsť to by bolo jedine čo by nas zachránilo aby sme mohli odísť..

[zruseny12]

JAJKA...to som aj pisala CEST VINIMKY...A TO JE PRAVE TVOJ MANZEL...
a bohuzial aj take svokry su,ze neakceptuju ani syna ani nevestu...
...ale v niektorych pripadoch by to urcite pomohlo...
a mas pravdu,naco sa stressovat,ved aj tak inak nebude a hlavne ze clovek ma ciste svedomie,ze urobil vsetko preto aby sa spolu vychadzalo...podobne to mam aj ja preto to uz neriesim a vobec ma to netrapi...nebudem sa trapit nejakym clovekom,ktory mi nestoji za to...

jajka001_

mna sa aj manzel zastal, velakrat, ale jej to nic nepomoze, ona sa navaza aj do neho. ale hlavne ze on stoji na mojej strane.
ona je totiz taka, ze ked som sa s nou bavila, tak v kuse ohovarala mojho manzela, jej syna. mna urcite ohovarala tiez. ona vlastne ohovara vsetkych. povodne som sa snazila aby sa ich vztah zlepsil, dohovarala som manzelovi nech sa snazi viac vyhoviet svokre. ale cim viac sme sa snazili, tym bola horsia, tym viac pozadovala, tym viac nam nadavala, vycitala, vydierala. to bola taka ta prva faza. sme sa raz pohadali, udobrili, chvilu bol klud a myslela som ze snad bude lepsie. ale stale to slo takto dokola, vzdy ked som si ju pustila blizsie, tak to bolo len horsie. snazi sa nam votriet do vztahu, ovladat ho. nema ziadne zaujmy, nudi sa a jedine co ju vzdy bavilo a bavi je klebetenie a manipulácia.
je mi velmi luto ze mam takyto vztah. ale ked si citam ze kolko zien je na tom presne tak isto alebo aj horsie...som si uvedomila ze to nie je moja chyba. ja som sa snazila dost.

dd

Maria, v tom druhom prispevku si vystihla uplne presne ako to citim..dakujem :) a aj ja Tebe zelam krasny den a aj prijemny vikend :) aj celej rodinke!

[zruseny12]

DD a tiez som bola taka,ked si svokra chcela zobrat syna na chatu,nechcela som jej ho dat sameho...lebo ked sme este namali deti stale hovorila,ze by sa zblaznila keby sme mali dieta,potom zasa tvrdila,ze je este primlada a neciti sa byt babicka...atd.
a odrazu sa zacala robit aka je ona vzorna babicka atd.vedela som ze je to len pretvarka
...takze to je normalny postoj-KAZDA MATKA SA BOJI O SVOJE DIETA...TO JE NORMALNE...a ma obavi dat dieta niekomu kto nie je pre neho spolahlivi a robi mu naprieky atd.ZELAM TI KRASNY A SLNECNY DEN...AJ TVOJEJ RODINE...

[zruseny12]

...preco by mala DD navstevovat psychol.nech tam ide jej svokra...ved svokra by mala o dovod viac ju ponizovat...
a nie len jej svokra,vsetky svokry ktore sa nevedia vyrovnat s tym koho si jej syn zobral za zenu a nevedia to respektovat...by mali chodit k psychol.a naucit sa respektovat manzelku ich syna...
mozno,je to aj chyba v ich synoch,lebo nevedia mame povedat...NECHAJ MOJU MANZELKU NA POKOJI,JE TO MOJA ZENA...atd.MOZNO KEBY TOTO POVEDALI MOZNO BY SA INAK SVOK.CHOVALI K SVOJIM NEVESTAM...
...je vela rozvodovosti a stale sa hovori len ze sa rozvadzaju koli milenkam,ze si spolu nerozumeju...ale ze na vine su svokri na to sa nejak pozabuda.a pritom je vela rozvodov aj koli nim...
mozno keby im ich syn povedal...iba VETU NECHAJ MOJU MANZELKU NA POKOJI...MOZNO BY TO AJ RESPEKTOVALA...MOZNO NERESPEKTOVALA...ale malo ktory chlap si zastane manzelku pred svojou mamou/cest vinimky/ako keby sa bal povedat nieco...
...tazko povedat ci by to zabralo,ale podla mna malo by to tak byt...
...ja ked som zila v prvom manzelstve,kym sa do nas nezamiesala svokra,zili sme krasne...bez hadok atd.stacilo ze raz za mesiac siel manzel domov a bolo po pohode...stale ho na nieco navadzala a to neboli len take obycajne veci...napr.aby sme nemali este deti-alebo ho opila a uplne nezmysly mu rozpravala...a jasne ze sa to potom prenieslo aj k nam i keby sme to neviem ako chceli ignorovat nedalo sa...
...je to tazke ked niekto chce normalne zit a niekto mu neustale podkopuje nohy a strpcuje zivot takymi nezmyslami...
podla mna take svokry by mali ist k psychol.a nie ludia ktory nic nerobia len sa snazia vypovedat z niecoho co ich trapi...

miha

dd, ja ta velmi dobre chapem ako ti je, lebo som prezila nieco podobne. Kolko razy som v praci plakala pre to vsetko co som so svokrou prezivala doma, nezasluzila by si z mojej strany ani nech sa pozriem tym smerom. Ludia ktore take nieco nezazili, nevedia to plne pochopit, im je lahke davat rady rozneho druhu, ale ked to ma clovek prezit a navyse nevidi ziadne vychodisko, tak to nie je len take lahke.
Dam aj tebe taku istu radu ako Jannette, porad sa s odbornikom. Ver mi stoji to za to. Ked mame ranene svoje city, niekedy nedokazeme pozerat s nadhladom na nasu situaciu, rada odbornika psychologa nam moze velmi pomoct. Nevahaj, uvidis ze sa ti velmi ulavi a pokial je to mozne navstevuj psychologa pravidelne.
A este jedna dobra rada, zacni citat knihy o pzitivnom zmyslani. Ja som ich uz citala kopu a pomohlo mi. Teraz som sa zacala venovat joge a poviem ti ze meditacne cvicenia su velmi vyborne na zvladanie stresu, napatych situacii ale hlavne na spoznavanie sameho seba a toho co clovek od zivota chce.
Drzim ti palce.

dd

jajka, dakujem za podporu, aspon viem, ze nie som jedina, co nedokaze nechat svokre svoje dieta na starosti s kludnym svedomim...

jajka001_

dd ja ta uplne chapem....tiez som maleho nenechavala so svokrou, iba ak uz spal alebo ak bola este s niekym inym.

dd

Ivana, pozri, aj napriek vsetkemu, co mi svokra urobila a nie len mne, chodim tam a umoznujem jej sa s dcerkou hrat, stykat, ale samu dcerku s manzelom tam nedokazem pustit..keby som ich tam pustila samych, tak by som sa za tu dobu asi uzrala trapenim, ci je dcerka v poriadku..u mojej maminy to napr.nehrozi, lebo mojej mamine doverujem, viem na milion percent, ze by za nu aj zivot polozila.niekto iny by na mojom mieste mozno s nimi uz davno skoncil a ani by ich nepozdravil na ulici..so svokrom je to troska ine, s tym sa da aspon trocha normalne porozpravat a da si aj vysvetlit pripadne konflikty, nedorozumenia..lenze svokra to nevie,neda si nic ani troska rozumne a slusne vysvetlit.uz som to skusala x-krat. jedine co vie, je jej jedina svata pravda..ja nechcem, aby sa spravala presne podla mojich predstav, ale mam jej dovolit, aby sa ku mne spravala tak ako sa sprava?ze mi chce skakat po hlave, organizovat a riadit mi zivot?chcem toho tak vela?trocha respektu voci mne a ucty?to si ziadnu uctu nezasluzim od nej ci co?o to ide....pre mna je rodina najdolezitejsia a preto si ju chcem chranit a pokial sa svokra bude spravat ku nam tak ako sa sprava, myslis, ze prave to bude pre nas prospesne?