svokrovci strpčujú život

Príspevok v téme: svokrovci strpčujú život
janeette

Ahojte.Som v koncoch.Vdaka našej finančnej situácii nám svokrovci na leto ponukli svoj byt,zatiaľ čo oni chodia na leto do svojho vidieckeho domu.Skončila mi materská a do septembra si musím nájsť prácu aby sme mohli odísť.Som z daleka takže jediný blízky je môj manžel a naša malá 3r.dcéra.Svokra a manželov brat majú papiere od hlavy,áno,svokra je veľká histerka.A svokor daleko neuteká.Cítim sa ako v blázinci.Nič u nich nefunguje normálne,štandardne.Som pod nátlakom,nechcem vyčítať mužovi jeho rodinu.Môj muž je milý a dobrý.Ale odvtedy odkedy na mňa vykrikujú a kričia pre hocičo,nemôžem kamarátky pozývať do \"ich\" bytu,tv nemôžem dlho pozerať pre elektriku,strašne sa starajú do nášho života,kritizujú ako sa len dá,nemožem odvrknuť lebo hned som najhoršia...Lutujem,že som prišla do toho bytu,tá kontrola je neuveriteľná.Už ma nebaví počúvať \"čo si o sebe myslíš\" za každú vec ktorú urobím bez ich vedomia,vybuchla som a tiež som sa vykričala a teraz som úúplne najhoršia,za to,že som si to dovolila,pričom oni po mne vykrikujú akoby nič.Povedala som,či ma chu odtiaľ vyhnať svojím správaním a hned že sa im vyhrážam atd..že si mám ísť...nerobím nič len plačem,muž ma podržal ale su to jeho rodičia stááále že su to jeho rodičia predsa!!! Nebaví ma to...milujem ho ale toto nie,nechcem odísť od neho koli nim....neviem čo mam robiť...ani práca sa mi nedarí najsť to by bolo jedine čo by nas zachránilo aby sme mohli odísť..

miha

psychologicka mi povedala jednu mudru vec. Ze jedina vec ktoru mozem urobit je zmenit seba, svoje zmyslanie voci mojej svokre alebo nejakym sposobom zmenit svoju osobnu situaciu, bud ostat a zmierit sa s tym ze je to tak a trochu zmenit svoj postoj, alebo odist. Mam si vybrat, lebo vraj svokru a manzela uz nezmenim. Poradila mi ze si musim udrziavat odstup od nej, nevesat jej vsetko na nos, hovorit s nou len velmi nutne veci, neodvravat, lebo je starsia osoba a nepatri sa to, a ze mam pocuvat ale nic nepocut. To znamena jednym uchom dnu, druhym von. Pritakav, ano mate pravdu, dobre, ale pritom robit podla svojho.

miha

co mne my velmi pomohlo, bola navsteva u psychologa. Moja kamaratka my poradila aby som navstivila psychologa, poziadala som svoju obvodnu o vymenny list aby som nemusela platit, a bola som za psychologickou. Ani nevies ako sa mi po rozhovore s nou ulavilo, a kolko dobrych rad mi dala. Bola som u nej iba raz a teraz lutujem ze som nechodila pravidelne. Uvazujem ze zase zacnem chodit za nou. Ale hovorim ze moja situacia nie je ani zdaleka tak kriticka ako tvoja, na tvojom mieste neviem co by som robila. Myslim si, ze ak sa mozes vratit ku tvojim rodicom a najst si tam nejaku pracu, kasli na manzela, aj ked ho lubis. Nikdy nevies ci niekedy v buducnosti to nebude on kto sa na teba vykasle a budes nesmierne lutovat ze si kvoli nemu tolko trpela. Myslim si ze on uz aj teraz na teba trochu kasle, ked dovoli aby si sa tak trapila. Mysli hlavne na seba a na svoju dceru, ved jej ani nemozes dat vsetko dobre zo seba, ked si pod takym tlakom a mas vlastne stale negativne pocity. Ja to poznam osobne. Ak sa to este nestalo, tak sa ti moze stat ze kvoli nim zacnes mat negativne pocity ku vsetkym ludom a nakoniec zistis ze sa z teba stal zly clovek, ktory kazdeho nenavidi.

miha

Janeette, myslim ze jajka001 ma pravdu, ak nechces skoncit tak ako oni s papiermi na hlavu, tak musis okamzite konat. Musis dat svojmu manzelovi ultimatum, alebo ty a mala alebo on. Ku tvojim rodicom sa nemozes nastahovat? Ja mam podobny problem so svokrou, tiez ma aj papiere, ale chorobu jej zistili len nedavno, predtym nikto o tom nevedel. Tiez by chcela mat vsetko pod kontrolou, tiez zijem v jej dome a ma len jedineho syna. Ale moja situacia nie je ani zdaleka taka zla ako tvoja, a napriek tomu velakrat uvazujem odist odtialto, aj keby som preto mala opustit manzela. Aj moj manzel je dobry, ale uz ho nemilujem tak, aj kvoli tomu ze si myslim, ze keby ma mal naozaj rad, tak by nedovolil aby som sa tak trapila.

jajka001_

časom si zvykneš, ona bude rypat menej a ty to budes schopna viac a viac ignorovat. viem o com hovorim, tiez som sa snazila svokre prve roky co najviac vyhoviet, vychadzat s nou, miesto lepsich vztahov nam viac a viac rypala do zivota. niekolkrat som sa s nou pohadala ale vzdy ked som sa s nou bavit zas zacala, zacalo to znovu...niektori ludia su nepoucitelni. teraz ju ignorujem totalne, prve mesiace mi to bolo blbé ale teraz môžem povedať ze konecne mám pokoj a nie kazdodenne nervy. nie je to idealna situacia ale ked to inak nejde...ty mas este tu nevyhodu ze byvate u nich, takze nejake pravidla dodrziavat musis. ale inak si do sukromia strkat nos nenechaj.

janeette

Máš pravdu Jajka,ale niekedy sa to nedá ked sa ryje pod kožu.Ale musím to takto vyriešiť,absolutnou ignoráciou.Už som to skúšala ale tie reči za dverami,povedane tak nahlas aby som to počula tak to je až na smiech.Najradšej mám výrok často používaný,že by som mala fúkať miesto kadiaľ ona chodí zato že bývame v ich byte...úctiť si ich...Chcela by nám rozkazovať čo a ako a nedá si vysvetliť že my máme vlastnu hlavu a ciele a sme svojprávny,máme svoje názory na život na Náš vlastný život.Mojej mame povedala,že nechápe ako ju nemožme počúvať,ved ona je taká sčítaná , teda ľudia,moja mama mala hned dosť...

jajka001_

janeette ak nemozes odist, ignoruj ju, nereaguj na nu. styk s malou obmedz na maximum, nech ti nekeca do vychovy - mala teraz tomu este nerozumie ale bude to coraz horsie. bude ju huckat proti tebe. rob si veci po svojom, nedohaduj sa s nou a nenechaj sa vytočit. ked zacne na teba hucat, chod do izby a zavri sa tam. urcite sa jej nespovedaj kam chodis, co robis, a co nosíš. otazky podobneho typu ignoruj alebo jej povedz ze do toho ju nic. ty nie si jej dcéra.nemá právo ti čokoľvek rozkazovať. a ani tvojmu manželovi, je uz dospelý. ale to je uz jeho vec, ked si to nechá. do toho sa nestaraj. nech mu vraví čo chce.

janeette

Keby som ho neľúbila už dávno odídem na mile daleko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Musím sa zamestnať a ihned odchod,ale ako kde???? V tejto dobe ...Oni to využívajú majú nás v hrsti lebo musíme žiť v ich byte kontrolorskom tyranskom.Svokre som skoro vylepila ale ona počuje len svoje slová moje akoby jedným uchom dnu a druhým von...Ešte aj to

janeette

Ano,sú to chorí ľudia na hlavu.By som sa s radosťou na nich vysrala ale milujem ich syna,je to uplne iný človek a vážne uvažujem nad tým či je vobec ich...Sme manželia už 4 roky

isabella

cha, tak to by som jej dobre vyspievala, keby mi povedala, ze to je tak isto jej dieta... moja vlastna mama raz zadrela nieco take, ze keby sa jej nieco na malom nelubi, tak ho preplieska a hotovo a uz len vtedy som ju seriozne zrusila, ja som matka a aj ked ona je babka, tak ale musi respektovat to, ale pravidla dam tomu malemu ja, nie ona... rozhodne si daj pozor aby nesli nahuckat dceru proti tebe, lebo to cele ich spravania vyzera byt dost chore...