Podanie trestneho oznamenia za ohovaranie?

Príspevok v téme: Podanie trestneho oznamenia za ohovaranie?
123razdvatri

Zdravim vas,
chcem sa poradit. Mam problem s vlastnou sesternicou, pretoze mam terajsieho priatela, do ktoreho ona bola cele roky zamilovana a nezvladla situaciu, ked sme sa do seba zamilovali a sme spolu. Denne mu pise 20 mailov, smsiek, na facebook, azet, vsade. Ociernuje ma, aka som kurva, jeb---ta, pi-a, atd. Je to neprijemne, pretoze mne osobne to nepovie, nezavola a ani nenapise. Priatela to uz obtazuje, obaja sme na nervy, pretoze je to psychicky narusena osoba. Siri o mne nepravdive informacie, zavadzajuce a urazaju moju osobu. To iste robi aj pred nasou rodinou - jej mamou, bratom, cize mojou tetou a bratrancom. Cela nasa rodina vsak uz ma s nou zle skusenosti, pretoze klame a doma mamke vybielila ucet, resp. okradla ju o sumu v prepocte na SK asi 300 tis.

Vcera som bola u jednej pani, ktora sa venuje spiritualnym veciam a velmi je fajn, kedze uz mam s nou len dobre skusenosti. Ked mi hovorila o mojom priatelovi a o tom, ze nasa laska je silna, v tej chvili som odpadla, jednoducho som bola cca 15 sekund odpisana v bezvedomi. Urobila mi test, ci som urieknuta a bola som.... jedna velka lyzica vody naviac. Co nasvedcuje tomu, ze je mozne ze tento zly vplyv na mna ma ona.
O to vsak nejde. Dnes jej chcem zavolat a povedat jej razne pred cca. dvoma svedkami, kt. budu pri mne, ze ak este raz sa na moju adresu vyjadri nepravdivo a vulgarne, idem na policiu ju udat (maily, smsky, vsetko mam k dispozicii)
Vas nazor je aky?

vevericka

mne by asi stacilo aj 20 mailov denne na obtazovanie...:)
neviem ako by som reagovala zvlast, keby to bol niekto labilny ako tato tu spominana klebetnica..mozno prvotne varovanie by pomohlo..

lost

No a ak by to priatelku vyslovene obtazovalo (povedzme aj napriek flegmatizmu), cize 100x denne alebo tak, tak to by uz stalo na to ist na policiu ze obtazovanie.. to by nemali zalahnut prachom, ved to je uz vazna vec...

lost

No a ak by to priatelku vyslovene obtazovalo (povedzme aj napriek flegmatizmu), cize 100x denne alebo tak, tak to by uz stalo na to ist na policiu ze obtazovanie.. to by nemali zalahnut prachom, ved to je uz vazna vec...

lost

jaj tak, no ak by to napriklad priatelke vadilo, tak by som za tym klebehniezdom zasiel osobne a pritlacil ju/ho na okraj (ale tu mam vyhodu zrejme ze som chlap)
zastavit ich je komplikovanejsie, ak je utok miereny na mna CEZ blizkeho..
Mozno by som na tie emaily/sms/telefonaty odpovedal ja, cize priatelka by mi ich len posunula (a klebetnica by o tom vedela), cize partnerka by pred klebetnicou predstierala ze si spolu z nej robime srandu.. neviem ci by to klebetnicu donutilo prestat, ale mozno by to nasla komplikovanejsie utocit na oboch, ak drzia silno po kope.. a mozno by len pokracovala dalej :/

jajka001_

lost, ono je to ohovaranie take bezne, ze je zbytocne to riesit. u beznych ludi. tiez som bola z toho na vetvy ked som zistila ze aj ti nablizsi maju na mna nieco, aj ti co ma skutocne poznali. ale po prekonani soku z pocitu zrady som si uvedomila ze kazdy z nas je iny a v inej zivotnej situacii a ma iny pohlad na kazdeho. kazdy jeden clovek ked sa ho opytas na niekoho tak ti povie nieco ine. takze tieto nazory - su to osobne nazory na inych ludi - treba brat s rezervou, zohladnit kto je kto a preco ma taky nazor.
zámerné ohováranie je iná vec. ohovárači sú ľudia, ktorí sú vo svojej podstate frustrovaný z vlastných neuspechov a očiernuju inych ludi aby si dokazali ze su lepsi. niektori su neskodni a niektori dokazu fakt ublizit, najma ak sa jedna o zamestnanie alebo aj o vztahy partnerske, vztahy v rodine...nie kazdy je dostatocne inteligentny aby prisiel na to ze ten druhy klame a vymysla si a niektori z tychto ohovaracov maju take konspiracne teorie ze by si neveril. a najhorsie je ze niektori tym svojim teoriam aj fakt veria. maju proste svoj vlastny vesmir.
su nebezpecni ako skorpiony. a netrapi ich ak niekomu znicia zivot, naopak, teší ich to.

vevericka

lost..tak som to nemyslela..
ved ona vie, co mu o nej hovri asi videla tie maily..to nieje JPP..ze ju mozno niekto ohovara..tu je iste, ze ju ohovara
mne osobne by to skor vadilo, ze otravuje mojho priatela

lost

vevericka
nestvalo, pretoze ak by to partnerka "zozrala", tak jej problem, nie moj :)
cize mi nedoveruje, ale doveruje nejakej nezmanej.. hoci aj znamej, ak keby tie klebety sama jej mama sirila, nedokazal by som pochopit, ze by jej uverila, to by bola zla partnerka, ak jej to vadi, nech tu klebetnicu donesie ku mne, a pekne si to v torjici vyjasnime, fakty a fakty, som zvedavy co by klebetnica priniesla.. (mne by bolo jedno, ja by som si to uzival, lebo by som ju "rozmetal" :D )

Myslim tym to, ze ak ma niekto pozna, snad ma ZDRAVY ROZUM a nebude verit nejakym JBP (Jedna Babka Povedala) teoriam.. :))))

Neviem preco to tak citim, no stalo sa mi to ze vacsina spoluziakov (od10-18roku zivota) sa mi tak potichu vysmievala, zo zaciatku, rok-dva mi to vadilo, TROSKU aj potom, ale eventualne som si povedal "wtf? zalezi natom?".. "ne! su retardi aj tak" .. tak som im urobil radost a dovolil som im na mna nadavat atd.. ak by mi to na cti nieco poskodilo, tak ze by mi to prekazalo, tak by som extremne tvrdo zakrocil. (ten dotycny by sa nasiel hoci aj na titulke NC, alebo cokolve, nieco by som na nich uz usil, ak by napriek mojmu poslednemu varovaniu pokracovali)

alebo by som ju (zase extremne tvrdo) "odpinkal" nejak sarkasticky, proste jej utok otocit o 180stupnot a trepnut taku vec, po ktorej by sa zdvihla a hoci aj s placom odisla (odisiel).. ale musi to byt rana priamo do srcda :) take nieco je velmi takze a nie vzdy sa da strasne pohotovo reagovat, ale ak to vyjde tak to naozaj stoji za to :D musi tam byt ale nejaky svedok, teda posluchac, cim viac, tym lepsie.. kredit by isiel tebe, nie jej.. (ludia maju radi pobavenie sa na ineho ucet, asi aj preto maju radi klebety, ale este radsej maju ak ich niekto elegantne odpinkne)

No a po 18tke som si vsimol ze takto ma "ociernuje" aj vlastna rodina, respektive rodicia, tym ze vyberaju take "pikantne" slovicka ked sa bavia so znamymi a podobne.. ze proste nic nerobim, a ja hento a toto, valam sa pri pc atd atd, som nezodpovedny atd atd.. Nie je to ociernovanie v pravom slova zmysle, ale podanie (polo)pravdy zo zaujateho uhla pohladu..
TO, ze mam vsetko pod kontrolou, velmi sa snazim aby som sa mal "dobre" v zivote si nevsima naozaj takmer nikto, seriozne, mozno tak 1 z miliona ludi, ale tolko ludi ani nepoznam, tak neviem. No nemyslim si ze by bolo 100% ludi tak sprostych, ze by naozaj dokazali uverit klebetam typu "som lajdak", AK ANO, tak jedine co mi z toho vychadza ze som ESTE LEPSI ako som si myslel, pretoze BRUTALNA VACSINA ludi co robia/ziju tak ako ja - navoonok lajdacky, SU NAOZAJ aj lajdakmi.. prave preto lebo "som lajdak"-teoria je "overena" na velmi velmi vela ludoch "mojho typu"

Proste beriem to "sportovo" alá "flegmaticky".
Mne moj cas a usilie nestoji za to, aby som ho investoval na vymyslanie planu/odvety/pomsty/obrany .. Proste ak niekto uveri klebetam, jeho problem, pride o mna :) a ak mi na nom zalezi, na tom cloveku co uveril klebetam, HOLD, asi mi zalezalo na zlom cloveku, kedze je tak blby (nemyslene ako urazku, skor myslene ako "nepouziva vlastny mozog")

stale sa s tym stretavam, ze sa siria o mne polopravy, a v podstate to mam taaaaaaaaaaaak hlboko niekde... ze sa len zasmejem pod nosom a idem dalej :D
nemyslim si ze ma zmysel bojovat pre tuto pravdu, pretoze isty ludia su slepi tak ci tak, a vzdy aj budu, aj ked by som im tie oci s tou pravdou vypichol..

Ja rad nechavam ludi vyjadrit svoj nazor co najoriginalnejsie, tym myslim, ze pockam kym sa vykricia, povedia co si myslia, a to je (overene) najlepsie dosiahnutelne, ak su co najviac nerovzny,nahnevany. Vtedy sa neubrania a "pud" je silnejsi a idu s pravdou von, a to milujem. Lebo viem na com som.
Ja nepotrebujem aby mi niekt ohovoril "si dobry", ale aby mi ukazali moje chyby, kludne "si debil, ze toto robis tak tak" (pouzivam extremne silne slova, aby bol rozdiel krasne viditelny).. No a "ignoracia", nechanie ich "hadzat" na mna spinu je jedna z tych ciest, respektive, tym naozaj uvidim co si o mne mysli a co ku mne citi, a tak dalej. Nechavam volny , uplne volny priebeh, aby som zistil a ja uvidel ICH REALNU TVAR..
Ulahcia mi pracu, nic ine neurobia :)
proste ich realny charakter mi naserviruju na zlatu tacku...

:)

andrea789

heh niekoho mi pripomínaš a táto vaša "aférka" je mi známa, ale ak si to naozaj ty, tak vedz že M. nieje jediná ktorá ťa neznáša - a pri tom ona na to mala aj pádny dôvod ... ale predsa nemôžeš začať zatvárať každého kto prejde okolo,

Mikimiki

Mna takto dlhodobo ociernovala svokra a aj svagrina.Prestala som k nej chodit pohadala som sa so svagrinou a suciny jedny este sa tvarili urazene a vraj ja som najhorsia a to ja som im strasne poublizovala.Nastastie som to casom rozdychala ale poviem Vam ze je to strasny pocit ked o Vas niekto siri veci ktore maju daleko od pravdy.....Ja som to nechala tak ale keby ich zazalujem tak maju po p.....Mala som kopec dvokazov ale potom som si povedala:,,Ti co ma naozaj poznaju vedia aka som a nikdy im neuveria a tych ostatnych mozem okaslat lebo jest mi aj tak nedavaju...."Nuz a Bozie mlyny melu pomaly ale isto lebo v dnesnej dobe sa klebetna svagrina pomaly ale isto fajnovo hasteri so svokrou a ich krasny spolceny vztah je uz davno minulostou....Co uz asi nemali koho ohovarat a tak si seru teraz jedna druhej na hlavu.....Razdvatri Ty si kazdopadne povedz svoje a nedus v sebe hnev na lebo si strasne poublizujes.Daj dievcinu do pucu......Ja Ti drzim paste a verim Ti ze ignorovat sa urcite veci naozaj nedaju.....

jajka001_

ved ked vsetci vedia, ze je chora, tak ju nikto ani vazne neberie. a ked ma uz diagnozu, tak to ju v podstate ospravedlnuje. kym vas fyzicky neohrozuje tak s tym ani nic nespravia. pokutu za ohovaranie psychicky chorej nedaju.