Odchádza mi hlas?

Príspevok v téme: Odchádza mi hlas?
natalie26619

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu.

V poslednom čase mám pocit, že sa mi deje niečo s mojím hlasom. Keďže sa aktívne venujem spevu a je to moja záľuba, nemohla som si nevšimnúť že asi už tri týždne je môj hlas iný - akoby taký zachrípnutý, nevýrazný, nedokážem vyspievať výšky, ktoré som predtým v pohode zvládala, ani pesničky ktoré mi predtým išli ľavou zadnou. Vždy keď začnem spievať, záhadne ma začne bolieť hrdlo a vždy mám pocit že v krku niečo mám. Už mi to začína liezť na nervy, pretože to trvá dosť dlho. Chorá nie som - nekašlem, nemám zvýšenú teplotu, alergiu v tomto ročnom období nemám - tak z čoho to môže byť? Nemala som si hlas ako vysiliť, spievam pravidelne a v rozumnom množstve. Čo mám robiť aby sa mi hlas vrátil do normálu? Celé leto si dávam pozor a pijem hlavne čaje. Nechcela by som prísť o svoj hlas, tak Vás prosím o pomoc.

Vopred ďakujem za rady.

piin

Ja mam podobny problem, ale ja som mal na zaciatku jula velku alergiu takze ja mozem to mat iba tymto obdobim, v zime by mohlo byt zase vsetko v poriadku. A ty si este raz prekontroluj u svojej alergicky na co si alergicka, kedy to rastie a tak, moze to byt aj tvoj problem. Ak hej tak verim ze v zime sa nam vrati hlas