Divna menstruacia, spolahlivost

Príspevok v téme: Divna menstruacia, spolahlivost
vypsana_fixa

zdravim, beriem antikoncepciu uz 4mesiac... v 3mesiaci som ochorela zacala som jest antibiotika a menstruaciu som dostala 7dni pred vysadenim tabliet cize som mala menstruaciu aj pocas brania tablietok..ked som vysadila tabletky tak menstruacia neskoncila,pokracovala ale vdiela som rozdiel...cize som vlastne krvacala 2tyzdne vkuse.. chcem sa spytat ci je teraz antikoncepcia spolahliva aj napriek tomuto.tabletky som brala stale normalne..

vypsana_fixa

dakujem. rew,spravne pochopene. .)
dnes som bola v lekarni a lekarnicka mi povedala toto iste.nemusim sa bat..tak hadam..

rew

vypsana_fixa> mala som podobny problem ako ty az na to ze som nekrvacala vkuse ale s malou pauzou :) ATB som zacala brat niekedy na zaciatku balenia HAK, prvykrat to prislo asi dva tyzdne od zaciatku balenia, druhykrat v normalnom case.. pytala som sa svojej gynekologycky aj jedneho znameho gynekologa, obaja mi tvrdili ze ak som nezvracala, nehnackovala, nemeskala s tabletkou, stale som chranena... myslim ze zalezi aj na tom ake antibiotika si brala.. ale aj tak sme radsej pouzivali kondom, tusim ze az do dalsieho balenia.. ak tomu rozumiem spravne, ty si uz ATB vysadila a mala si okrem toho predcasneho krvacania aj to normalne z vysadenia HAK a beries uz dalsie balenie.. tak myslim ze uz by to malo byt ok..

Karina

zda sa mi, ze aj v pribalovom letaku su spominane antibiotika v suvislosti so znizenim antikoncepcneho ucinku... cisto laicky uz len to, ze beries antibiotika moze sposobit problemy s travenim a s crevnou florou, takze sa tabletka moze teoreticky vstrebavat horsie... pripadne ak mas hnacky a zvracias... ja som antibiotika bravala pocas obdobia uzivania HAK opakovane a nikdy sa nic nestalo, ale to este o nicom nevypoveda... podla mna by nebolo od veci sa chranit chvilku aj kondomom