Stále smädná

Príspevok v téme: Stále smädná
karolina19

Ahojte. Mám problém s pitím už asi tri mesiace. Vypijem asi tri litre tekutín denne v horúčavách štyri. Ja viem, že to nie veľa ale problém je v tom, že nedokážem uhasiť smäd. Aj keď pijem dosť, málokedy nemám pocit smädu. V noci je to najhoršie, keď pijem menej, aby som nemusela ísť na záchod. Je to v poriadku? ďakujem

Larika

s veľkou pravdepodobnosťou sa môže jednať práve o cukrovku, ale príčin nadmerného pitia môže byť omnoho viac vyliec.sk

zoom@

aj ja si myslim ze to je priznak cukrovky je zname ze cukrovkary piju denne strasne vela tekutin niekolko litrov takze moze to byt cukrovka

Blondula

posle ta obvodny.ten test bol pre mna velice narocny,lebo od polnoci som nesmela nic pit a jest.jest nemusim aj 2 dni,ale len v noci som vypila 3-4 litre :D hned prvy moc si vezmes do flasticky.potom mi sestra brala krv.kazdu hodinu mi brala vzorku mocu aj s krvou.spolu som mala 5 vzoriek.pocas tohto celeho procesu nesmies vypit ani kvapku vody,lebo tento druh cukrovky je jediny,ktory sa zistuje z mocu !! nakoniec som dostala tabletku a este vzorka mocu.ja som uz bordova bola,na odpadnutie,ale presla som tym testom :D potom som na jeden raz vypila 1 liter aj 4 deci vody :P potvrdilo sa,ze mam diabetes insipidus a berem lieky,ktore sa davaju pod jazyk.fakt zmena je o 360 stupnov !! este spomeniem,ze som byvala unavena,ale tak strasne,ze som si radsej zelala smrt,len nevstat z postele :D caste bolesti hlavy,zavraty,nechutenstvo a tym padom problemy spojene so zaludkom....teraz je vsetko v poriadku,nemusim drzat ziadne diety,len uz furt treba brat ten hormon :P

cukrik1

Blondula ked to tak citam tak zistujem ze mam velmi podobne priznaky... Ako sa to ale vysetruje? Mozem ist ku svojmu obvodnemu a ten vysetri ci mam cukrovku? Ak ano, kolko to stoji? Hradi to poistovna aspon ciastocne? Su s tym spojene nejake dalsie problemy? (napr. drahe lieky, atd.)

Blondula

ano Lulita...ja uz druhy tyzden na ten diabetes insipidus uzivam Minirin Melt 60 rano a vecer a z 10 litrov co som pila mam teraz problem vypit 2 :D citim sa uplne super a uz nemam tak suchu pokozku co som predtym mala a neni som smrtelne unavena :P prespim celu noc a vobec sa nebudim ze musim ist na zachod,alebo som smädna :P tento tyzden mam ist na kontrolu,co sa tyka davkovania liekov...

Lulita

ede - to, co ty ma Blondula a tu sme jej zistili, ze jej chyba ten hormon, takze utekaj k lekarovi, lebo si znicis oblicky