Uderla som sa do prsnika

čumina

Ja mám 13 rokov a jeden prsník rastie no ten druhý vôbec! neviem čo mám robiť!! :( a ten čo mi rastie ma strašne bolí pretože som si ho udrela :( poradte !!

dada1223

Ja som sa udrela do prsnika keď som mala 6 rokov, napichchla sa mi naň ručka z trojkolky keď som sa prevratila do jamy. Hrozne ma to bolelo, pamätam si že mi potom mama robila zabaly z takeho šedeho akoby blata od lekarky, neviem čo to bolo, presne. No rakovinu zatial nemam mam 27 rokov ale bojim sa či to nezanechalo nasledky.

[zruseny12]

...tiez poznam jednu zenu ktora sa len udrela do prsnika...a mala problemi,ci mala rakovinu to neviem,ale urcite chodila do poradne s prsnikom,viem to len preto,ze toho lekara som poznala osobne,ale na podrobnosti som sa nepytala...a aj ta zena mi potvrdila,ze sa udrela a musela chodit do poradne...
PRE SVOJ VLASTNY POKOJ RADSEJ ZAJDI K LEKAROVI ZA TO NIC NEDAS...ZELAM VELA STASTIA

evellina

kvetinka 27...ahooj,mam kamosku,ktora cestovala autobusom a sedela uplne v zadu a v strede,vies kde je miesto asi pre 5 osob,nestastnou nahodou autobus havaroval a ona spadla do ulicky a udrela si prsnik o tu rucku zo sedadla,ktore bolo uplne v inom rade,pretoze ona preletela cez cely autobus a potom ten prsnik mala uplne cely cierny,fialova,zeleny,zlty a tak.K lekarovi nesla,ale mala hrozne bolesti.Chvala bohu do teraz je v poriadku,je tomu uz asi viac ako 10 rokov...
Ale viem o jednej pani,ktora pracovala ako sekretarka a ta sa nestastnou nahodou buchla do prsnika pri otvarani skrinky v kancelarii a ta rakovinu dostala.Takze ako som uz aj ja tu nizsie citala,tak nejake male riziko tam urcite moze byt.Najlepsie by bolo keby si sla za lekarom a snad ti bude stacit raz za cas,mozno polrocne prehliadky po nejaku dobu,aby si mala dusicku na pokoji,urcite budes stastna,ked ti lekar za kazdym razom povie,ze je vsetko ok....lepsia je preventiva ako potom liecba..urcite to nezanedbaj...drzim ti prsteky....ahooj

ladyXY

Baby, nestraste! Ano urazy prsnika mozu, ale nemusia, byt spustacom rakoviny. Nemyslim, ze to percento urazov ako spustacov je az take vysoke. Ved mne sa podari prsnik si bolestivo stlacit dost casto - staci, ked niekoho silnejsie objimem - mozno mam velmi citlive prsia. ;-) Naco by teraz isla k lekarovi? Treba si pravidelne robit samovysetrenie a nezanedbavat preventivky...

lucinka45654

moja babka sa tiez udrela do prsnika ..bala sa ist stim ku doktorovi a o par rokov na to jej zistili ze ma rakovinu prsníka...a uz to bolo v takom stádiu ze sa to nedalo vyliecit a zomrela :((
takze chod ku doktorovi cim skôr

khiara

hej, mamografia je svina, dokaze na "plny plyn" rozprudit len zacinajucu rakovinu :( Nechapem preco nevymyslia nieco ine, je to sto rokov za opicami pristroj!

mirka 23

Preto treba davť bacha na mamografiu, tam sa tiež velmi stlača prsnik, čo môže vyvolať rakovinu a o žiareni ani nevravim...