uplatky sk

Príspevok v téme: uplatky sk
uplatky sk

Ludia uz mi ide na nervy ta korupcia na slovensku,ale najhorsie je,ze si to robime samy. My stale podplacame doktorov,len aby sa nam venovali a aby sme mali lepsiu starostlivost. A oni si samozrejme na to zvykli. Som velmi proti korupcii,proti veskeremu podplacaniu a hlavne neznasam obalky s peniazmi.
Zijem sice 3 roky v cudzine,ale predtym nez som sem odisla som bola jedina z mojej rodiny,ktora bola proti tomuto slovenskemu zvyku,dokonca sa obhajovali,ze \"ved vies jak to u nas chodi\".
Dnes napriklad som volala so sestrou a vravi,ze mama dostala zlcnikovy zachvat,tak je v nemocnici,ale ze nemaju peniaze pre doktorov!!! Boze mam si ozaj mysliet,ze doktori u nas uz bez uplatku nemozu byt,alebo neodvedu rovnaku pracu ci starostlivost len s uplatkom?? Povedzte mi prosim vas vase nazory a hlavne aktualne skusenosti. Uvitam skusenosti hlavne v BA na Antolskej nemocnici. Dakujem a prajem Vam kazdemu vela zdravia.

uplatky sk

slusa,takze ty fakt nedostavas obalky? fakt neuveritelne. Ale vazim si to,co si tu napisal. Vies ide mi hlavne o to,ze moja mama a sestra si myslia,ze ked daju uplatok tak bude o nich lepsie postarane,ale ako lepsie to neviem. Ved neni to u nas az take zle nie?

slusa

Uplatkysk, debaty o uplatkoch ma s.. stvu rovnako ko teba.
Su odbory, kde sa uplatky davaju (hlavne chirugicke, zakladna tzv.brusna chirurgia, ortopedia, ..., dalej porodnici).
Som internista, zamestnanec nemocnice, uplatky nedostavam. Tvoja mama by mozno prisla ku mne na predoperacne vysetrenie. A co? Predtym by si vypytala civil, priepustku, sla by do bankomatu, aby mi doniesla peniaze? Povedala by pribuznym: doneste mi peniaze pre internistu, pojdem na predoperacne..? Doneste mi pre anesteziologa, rentgenologa, biochemika, A ze pribuzni chirigovi nejake peniaze daju ... Nedajte mu ich! Pytal si ich ? Ak ano, to je uplne ine kafe. Poznacte si cisla bankoviek, udajte ho.
Priznavam, obcas mi niekto prinesie kavu, cokoladu .. toto ma s..stve uplne najvac. Chcem normalny plat a kupit si cokoladu taku, aku chcem a vtedy, kedy chcem. A to nehovorim, ako casto ma niekto pouzije namiesto odpadkoveho kosa a dostanem nejaku "putovnu luxusnu potravinu".
Nedavajte doktorom uplatky.

jajka001_

bibi lenze dnes sa uz nedavaju len flasky, hodnota tych uplatkov rastie a proste nie kazdy na to má
ked platim tolko mesacne na zdravotnu starostlivost, preco by som mala davat uplatky? ked su vo vlade a vsade taki ohromni odbornici, preco tu s tymi lekarmi nespravia poriadok?

Janka117

Každy lekar ma svoj plat od štatu a myslim, že to nie je minim mzda. Iny zamestnanci napr v podnikoch uplatky nedostavaju a musia sa zmieriť s tým čo maju, tak prečo davať lekarom uplatky veď je to ich praca pomahať, povolanie oni si ho vybrali tak nech su seriozny a robia si pracu tak ako každy iny človek prečo by mali byť lekari vynimkou a dostavať uplatky len preto aby bolo o nas lepšie postarane? To je trapne.
Bibi1234 mne tiež robili prepažku v Ružinove, ale na plastike, lebo som mala aj nos nakrivo a taky malý hrbolček. tak som šla tam. Za operáciu som si zaplatila (15000). No chirurg mi napisal do prepuštacej spravy, že mi operoval aj prepažku a nos mam už rovno. Prepažku mi ani neoperoval a nos mi nechal nakrivo, iba hrbolček mi odstranil. To som celý rok preplakala kym som čakala na reoperáciu k inemu chirurgovi na orl kde mi to dal cez poisťovňu chvalabohu, lebo som bola aj tak už bez peňazi. Doteraz nepochopim prečo klamal a neoperoval to čo napisal do spravy :-(. A pritom nos je stred tvare každemu na očiach, neda sa zakryť vlasmi ako uši, mohol vedieť že ma to bude trapiť ak mi to tak necha. Už tam v živote nepôjdem.

bibi1234

No, tak ja som bola na operacii nosnej prepazky v Ruzinove. Nedali sme za to uplatok-ani nas to nenapadlo. Prijmala ma doktorka/ktora ma rok predtym prijimala po uraze na pohotovosti a povedala, ze nic s nosom nemam/, operoval ma iny doktor, nez bolo napisane v tych pooperacnych papieroch, prepustal ma iny. Strasny bordel, vizity boli o tom, co robili cez vikend a vobec nie o zhodnocovani mojho zdrav. stavu, boli surovi, ked som plakala od bolesti, povedali mi, nech nerevem a nech nie som hystericka(mala som 17rok. a operacia sa robi az od 19-20tky, takze som bola v podstate decko a bolelo to teda kur**sky) sestry boli zlate, tak tym som pri odchode dala bonbonieru, kavy,... Po 3. mesiacoch som sla na noso-krcne-prcne a tam mi doktorka povedala, ze musim ist na operaciu prepazky, ze sa cuduje, ako mozem dychat(ani nosom nedycham) a ja, ze som bola pred 3.mesiacmi a ona, ze to musim ist urgentne znova a ja jej na to, ze uz v zivote nikdy!!!:O))) Pred 2rokmi som mala ine zdravotne problemy a nastastie sestrinej najlepsej kamaratky otec je primar na jednom oddeleni, tak sa to vybavovalo uz cez neho. Ked som isla dat uplatok-flasu -robil drahoty, tak som mu ju akoze sla polozit k noham a stal sa mi taky trapas-ta flasa bola v plechovici a ja som ju nevedomky otocila a samozrejme flaska vypadla, letela asi 70cm, skutocna vdaka panu bohu, ze sa nerozbila, lebo to by lekarovi pekne smrdela ordinacia:O)))

Takze po mojich skusenostiach(bolo ich este viac) odporucam davat pozornosti, aj ked ma budete teraz osocovat, ze ja budujem system uplatkarstva, ale predsalen si uvedomte, ze pacienti proste tahaju za kratsi koniec, zdravie je len jedno a nebudete predsa riskovat zivot svoj, deti, rodicov, pre par flasiek alkoholu alebo eur,...

ivanecenka

ja idem teraz na operáciu a napriek tomu, že časť okolia na mňa nalieha, aby som dala úplatok, to neurobím - ad 1 ho neviem dávať, raz sme so sesternicou radšej zjedli bonboniéru, čo nám dala babka pre lekárku, bo sme nevedeli, ako na to a ad 2 som štátny zamestnanec rovnako ako oni, možno sme ešte viac poddimenzovaní a menej obľúbení, ale nikdy som od nikoho nič neprijala (ani len kávu), uvidím, ako sa budú ku mne správať:)
a na margo iných skúseností, vlani bola kamoška operovaná na onkológii v Ba, pracuje v súkromnej sfére a tvrdí, že platí dostatočne vysoké dane, aby pracovali, ako majú... lekári sa k nej správali optimálne a nesťažovala si..

fešanda

Korupcia je sviňa vec a zvlášť na Slovensku.Minulý rok si môj mladší syn na dovolenke v Grécku zlomil lakeť.Tak som požiadala reverz a letecky ho dopravila na Slovensko .Spoliehala som sa na to,že doma tú ruku dajú do poriadku.Ruka je zrastená zle, lebo ju slovenskí lenivci nezošrubovali.Onedlho je rok po úraze a je potrebné tú ruku opätovne lamať, aby sa mi dieťa aspoň najedlo a poutieralo si zadok.Jedná sa o pravú ruku.Ľutujem, že som to nenechala vtedy operovať v Grécku.Možno by to bolo v poriadku a teraz som z toho sklamaná a dieťa bude mať po zákroku doživotnú traumu.Jednoducho hoväda v bielom, ktorí sa hrajú na pánbožkov.

jajka001

Sokratova přísaha učitele

Jako učitel se zavazuji:

- respektovat individuální zvláštnosti každého dítěte a v případě potřeby je bránit

- odpovídat za nepoškození jeho tělesného i duševního vývoje

- dbát na jeho vývoj, naslouchat mu, brát ho vážně

- hledat jeho souhlas ke všemu, co činím s jeho osovou ta jak bych to dělal v případě
dospělých

- vysvětlovat zákonitosti vývoje dítěte v jeho prospěch rozvíjet a podporovat jeho
vlohy

- akceptovat jeho slabosti a být mu oporou při překonávání strachu a viny, zloby a
lži, pochyb a důvěry, nedůtklivosti a sobectví, tedy všude tam, kde potřebuje

- nepodlamovat dítěti vůli ani tehdy, když se zdá jeho jednání nesmyslné, ale pomoct
mu ovládnout vůli rozumem

- připravit dítě po převzetí zodpovědnosti ve společnosti

- nechat mu poznat jaký je svět bez toho, že by ho podrobil

- umožnit dítěti, aby se dozvědělo co je dobrý život

- dát mu vizi lepšího světa a jistotu, že je jí možné dosáhnout

- učit ho pravdomluvnosti