Alkohol a manželstvo

Príspevok v téme: Alkohol a manželstvo
misutka2

Už neviem jak ďalej ,manžel stále pije, vždy je nejaká príležitosť na to,aby si vypil a vtedy sa len hádame a hádame, aj pred naším malým synom a to ma bolí najviac, tiež som mala také detstvo a nechcem, aby to zažíval aj on. Manžel vždy keď vytriezvie, tak sa mi ospravedlňuje a spraví všetko, čo mi na očiach vidí, alebo sa aspoň snaží, a to sa stále opakuje a mám pocit, že stále častejšie a častejšie pije. Neviem, kde som urobila chybu, snažím sa aby naša domácnosť fungovala tak ako má, máme vždy poprataný byt, navarené, snažím sa s ním rozprávať a aj aby nám to aj v posteli klapalo a syna sa starám ako môžem, jednoducho sa snažím byť vzorná manželka aj matka. Ale ja som tiež iba človek. Poraďte mi jak ďalej, už nevládzem.

cajik

to mas velmi velke stastie, ze je ochotny sa liecit. blahozelam. vyliecit sa uplne da jedine tak, ze bude navzdy abstinovat. musi si na to dat velky pozor a mat disciplinu, bud mu oporou..

jajka001_

misutka, je to uspech, gratulujem. ked je ochotny s tym nieco robit, je to skvele, myslim ze vase problemy vyriesite.

mate59

som rád, že sa manžel na liečbu odhodlal a podstúpil.Ale je to len 1. polovica výhry.
Aj keď sa vylieči, bude stále len abstinujúci alkoholik, aj po 10 rokoch.
Dôležité je, aby vôbec nepožil alkohol,v dome ho nedrž ani pre návštevy,nenechal sa zlákať kamarátmi typu šak jedno ťa nezabije,lebo ten kolotoč by začal nanovo.
takí ľudia, ktorí abstinujú roky,klobúk dole pred nimi.A manžel, aj keď sa napr. na návšteve podá alkohol, nemusí sa hanbiť povedať pravdu.Nik ho za to neodsúdi,ale nebude ho viac ponúkať a o to to bude preňho ľahšie.Držím vám palce.

misutka2

Manžel sa začal z alkoholizmu liečiť ambulantne. Berie aj lieky.Už je to oveľa lepšie, priam ideálne, naše manželstvo je ako na začiatku, fakt teraz zatiaľ môžem povedať, že som šťastná, už sa skoro vôbec nehádame, aj malý je spokojnejší. Tak čo si myslíte teraz, môže sa môj manžel z alkoholizmu úplne vyliečiť? Má s tým niekto skúsenosti? Liečil sa aj váš manžel?

usiko

hej, myslim, ze ak misutke napisu baby, ktore prezili taketo mazelstvo, mohlo by jej to pomoct , a velmi....

....aj ked, my zeny sme raz take, ze si myslime, ze ved sa ten muz niekedy zmeni k lepsiemu a takto dokazeme prezit aj 30 rokov...potom, v dochodku, si povieme, ze zivot stal za h..no, ale co uz...je za nami:-))

...obdivujem tie, co mali odvahu a silu takeho muza opustit....fakt....

maxxis

rýchlo preč,ja som už 6.rok rozvedená a život po 20 rok v manželstve vôbec s podobným človekom neľutujem. Deti vždy na to doplatia ale inak sa to nedalo riešiť,preč od seba a on si užíva so ženami a ja s kamoškami denne športujeme,veľa čitam, kino, divadlo proste si to konečne užívam čo som nemohla počas takého posra...manželstva. Nikdy nie je neskoro a budeš veľmi šťastná lebo budeš hrdá na seba, že nepotrebuješ takého chudáka a slabocha . pozdravujem Ťa

usiko

misutka,

myslim, ze tvoj syn, akokolvek ho ma rad, ti to raz bude vycitat, bude ti vycitat, ze si sa s nim nerozisla, alebo vec uz davno neriesila......

...u alkoholikov netreba hladat vyhovorky, kto je na vine ale ihned riesit, pokial sa da...ono veta. ze ALKOHOL JE METLA LUDSTVA nevznikla len tak pre paradu.......a to, ze je to manzelovi luto, no dobre, ale preco vy musite trpiet kvoli tomu, ze on je slaboch?????

...ak mozes, cim skor zabezpec dietatu pokojnu , laskyplnu a nestresovu domacnost, lebo z neho nebude to, co ma byt.....fakt, moja rada z vlastnej skusenosti.....

misutka2

jajka ďakujem za stránku o alkoholizme. S manželom sme sa už rozprávali o liečení, ale zatiaľ o ambulantnom, tak uvidíme, zajtra sa s ním o tom vážne porozprávam, potom vám napíšem ako to dopadlo. Aj jeho to trápi, že pije, tak dúfam, že ho presvedčím, budem na tom trvať.Keby sme nemali malého, tak už s ním dávno nie som, ale malý ho má veľmi rád aj on jeho. Jedinou prekážkou je alkohol. Problém je aj v tom, že nie len kamaráti sú na vine, ale aj v rodine máme alkoholikov a bývame blízko seba, keby sme mali viac peňazí, určite sa odsťahujeme, ale to nejde.To by podľa mňa aspoň čiastočne vyriešilo problém.

misutka2

jajka ďakujem za stránku o alkoholizme. S manželom sme sa už rozprávali o liečení, ale zatiaľ o ambulantnom, tak uvidíme, zajtra sa s ním o tom vážne porozprávam, potom vám napíšem ako to dopadlo. Aj jeho to trápi, že pije, tak dúfam, že ho presvedčím, budem na tom trvať.Keby sme nemali malého, tak už s ním dávno nie som, ale malý ho má veľmi rád aj on jeho. Jedinou prekážkou je alkohol. Problém je aj v tom, že nie len kamaráti sú na vine, ale aj v rodine máme alkoholikov a bývame blízko seba, keby sme mali viac peňazí, určite sa odsťahujeme, ale to nejde.To by podľa mňa aspoň čiastočne vyriešilo problém.

usiko

nadava ti? tak to by som s nim uz daaaavno nebola, lutujem......my ked sa pohadame, tak zasada je /zasada je nehadat sa, ale ked ja furt vysvetlujem, ne?:-)))/, takze zasada je slusne, a este raz slusne....a myslim, ze keby som mu raz povedala, ze je k...t, alebo on mne ze som pi...a, tak je rozchod...toto sa u nas netoleruje, ale vobec...ved nejaka ucta musi byt, to o com mate ten vztah, nehnevaj sa?