Anxiolytikum

Príspevok v téme: Anxiolytikum
Iveta Michael

Pozdravujem všetkých a chcem sa opýtať na jednu vec. Predvčerom som bola na kontrole u psychiatra a celkom nečakane mi zmenil liek Spitomin 10 mg za Anxiron 5 mg. Nepovedal ani slovo prečo...Ja som však na pochybách pretože Spitomin mi dobre zaberal a dávkovanie bolo jednoduché-obed, večer 1tabl. Naproti tomu Anxiron 5mg mám užívať 4krát za deň polovičku,čo ma dosť stresuje lebo vôbec nie je jednoduché sa takto preorientovať a ešte to aj krájať na polky a čo je najhoršie, nezaberá mi ba cítim akési zhršenie. Máte niekto skúsenosti s týmto liekom? Budem vám vďačná za každý príspevok.

Iveta Michael

pre ketsut...áno,máš pravdu.Mala som sa hne´d opýtať ale tak ma prekvapil že som sa nezmohla na slovo. No druhý raz už budem múdrejšia.

Vďaka za všetky vaše rady,asi som len bola vystrašená ale dopadlo to nakoniec dobre...ďakujem!

Iveta Michael

Ahojte všetci....tak ja som to už dlho neuniesla a po 10 dňoch som už s plačom zavolala sestričke a ani som si v ten deň už nebrala nič...ona mi povedala že ho mám prestať brať a okmažite mám prísť na druhý deň som aj došla...doktor sa ma opýtal na pár vecí a možno trošku počudovala ale keď som ho ubezpečila o tom že Spitomin 10mg bol pre mňa vhodnejší tak mi povedal že dobre a ihneď mi ho zase predpísal...A teraz vám môžem len potvrdiť že tá hrozná úzkosť ma prešla už do 24 hod.a tak užívam Spitomin stále...píše tam že nie je návykový ale u mňa to vysadenie malo dosť zlé dôsledky ako vidíte.Nie každý liek rovnako pomôže každému...

ketsut

pre Iveta:
ja ťa chápem...ale ked povieš lekárovi, že sa cítiš horšie ako predtým, tak s tým musí niečo robiť...to si zase nemyslím, že by bol až tak lahostajný to si nemôže dovoliť...
ked povieš, že pri predchádzajúcom lieku si sa cítila dobre..stav tvoj bol stabilný...a teraz opíšeš zmenu, ktorá ti nastala, ako tvoj organizmus reaguje....
nevidím dôvod prečo by sa nemohol vrátiť k pôvodnému lieku...aj moja lekára povedala, že dávky je možné znížiť na minimum, byť bez liekov....a môže to tak ostať...ale môže sa to vrátiť...a ak si aj pri nízkej dávke pri zhoršení stavu sa dávky môžu zvýšiť....
z tvojho písania vidieť uplnu nedôveru k lekárovi...ale jednu vec nechápem, prečo ked si u neho bola tak si sa nepýtala, prečo ti mení liek, prečo dávkovanie..ako lieky môžu reagovať u teba...atd....

Iveta Michael

A nie som sama čo mi prekážajú jeho praktiky,len nikto nemá na to vplyv aby si nerobil z ľudí pokusných králikov šokoterapiou,chápeš...

Iveta Michael

Dobre...aj to urobím.Lenže problém je aj v tom že už dávnejšie k nemu strácam dôveru! Bodaj by nie,takéto šoky...

A okrem toho si myslím že z toho napätia a zhoršenia stavu asi vybuchnem lebo nepredpokladám že s tým bude chcieť niečo urobiť,on si bude stáť za svojim a ja sa môžem zblázniť. Jediné východisko je čo najskôr ho zmeniť lebo ja sa ho bojím a už mu neverím.

ketsut

pre Iveta:
tak to mi je jasné, že ten liek nechceš to vidím z toho, čo píšeš.
poviem ti osobnú skúsnosť...mne tiež lekárka zase nechcela znížiť dávku, ale ja som chcela...tak na to pristúpila a zvolila šetrný spôsob..čo si veľmi vážim, nakoľko moje telo to prijalo veľmi dobre...a tiež som cítila úzkosť..lebo telo dostalo menšiu dávku.
tieto lieky sa však s opatrnosťou znižujú a uberajú po štvrtine...nie hned o polovicu...a pričom pri znížení sa ostáva aspon pol roka na zníženej dávke...tak mi to moja lekárka vysvelila...
ja na tvojom mieste by som zavolala lekárovi a povedala, že sa necítim dobre, že čo máš robiť, a on ti musí povedať čo a ako....

RNG

Buspiron je podla farmakologie serotonin agonist, tj podporuje ucinok serotoninu.
Ale ma hromadu skodlivych bocnych ucinkov.
Ak je problem v nedostatku serotoninu(to je asi v 80% problemoch s nervami od uzkosti cez depresie), lepsie riesenie je prirodny doplnok SWJ, ktoreho akcia je SSRI, ale bez skodlivych nasledkov roznych liekov zalozenych na tej istej akcii. V Nemecku to uz davnejsie vedia, ale zialbohu v ostatnom svete sa to stale ucinne potlaca organizovanou medicinou.
SJW mozno brat narazovo, ked ma clovek pocit, ze na neho nieco lezie, tak ako to obcas pouziva moja manzelka, ked vidi ocakava nejake problemy(ma problem z davov, nervozity, psychologickych tlakov), vtedy zoberie jednorazove 1 gram SJW vytazku(0.3% hypericin, 3% hyperforin), co asi do 2 hodin zaberie(preto to niekedy berie dopredu) a ucinok trva vyse 8 hodin.
Samozrejme to je narazova davka, ked to chce clovek brat pravidelne, co neodporucam, lebo aj vytvaranie a spotreba serotoninu silne kolise, tak max pravidelna denna davka je 1 gram v spomenutej koncentacii ucinnych zloziek.

Iveta Michael

P.S. Lekárnik mi povedal že by ten liek mal zabrať po týždni...fakt zabral. Ale tak že mi je na skapanie. :-(

Iveta Michael

ešte pre ketsut: Ja nechcem tento liek!A nie som rada že bto urobil,veď mi bolo lepšie od Spitominu ale až po tom čo mi ho pred časom zvýšil a keď konečne pomáhal tak mi ho dá preč??? A takým necitlivým spôsobom,ja som sondovala od iných pacientov a ich lekári to takto nerobia. Aj sama si to potvrdila.Môžem sa aspoň niekde na neho posťažovať,oficiálne?

Iveta Michael

ketsut...ale ja som sa vôbec necítila ešte na to aby mi znižoval dávku...A ďalšiu kontrolu mám o mesiac a dovtedy to nevydržím,vracia sa mi hrozná úzkosť...navyše už som aj písala v inej téme že mám veľký problém s týmto lekárom,totálne strácam dôveru k nemu a nedokážem prijať jeho strohú náturu.Hľadám si iného ale zatiaľ bez úspechu...je ich málo.Niekedy mám pocit akoby ma ignoroval...a napadlo ma či ten liek nezmenil aj kvôli nejakej zmluve s farmac. no aj tak si myslím že mi to mal povedať a aspoň vysvetliť.Mám z neho strach a vždy keď mám KO mi je zle.Neviem ako dlho ešte vydržím ostať jeho pacientkou ale bojím sa že mi jeho liečba ublíži,neverím mu už...