Citlivý, tichý, uzavretý ...

Príspevok v téme: Citlivý, tichý, uzavretý ...
Søren

Nasledujúce riadky sú len vyústením mojej potreby sa niekde vyrozprávať a neviem kde inde sa mám zdôveriť. Budem rád ak sa vyjadrí čo najviac ľudí, ktorí sa s mojom výpoveďou stotožňujú alebo jednoducho tí, ktorí k tomu majú čo povedať.

Ešte som len stredoškolák a už často musím znášať depresívne stavy a pocity úzkosti. Som melancholický typ človeka a preto okolité podnety ťažko znášam. Priateľov, známych a blízkych veľa nemám a ani tí ma nedokážu pochopiť. Som síce introvert, nutno dodať však, že extrovertný (rád by som mal vedľa seba niekoho, komu by som mohol odhaliť svoju dušu a nemusel sa pri tom báť, že ma odsúdi alebo prinajlepšom vôbec nepochopí).

Samota mi neprekáža, skôr ten pocit osamelosti, krivdy, nepochopenia a bolesti. Z dnešnej spoločnosti mi je neraz do plaču a to aj doslovne. Ľudia sú tak pragmatickí, chladní, bezohľadní a bezcitní a tým mi nepriamo hlboko ubližujú. Akoby ľudia neboli ľuďmi, akoby len stále rozprávali a slovami zakrývali, že si nič nemyslia ani necítia a sú úplne prázdni. Takmer každý sa bojí vystúpiť z davu a byť sám sebou, snaží sa byť vzorovou kópiou akéhosi ideálu súčasného človeka, t.j. ten, kto je šťastný, úspešný a bohatý. To si vážne ľudia prestali vážiť svoju ľudskosť, jedinečnosť a život ako taký?

michaelaaaa

Aj ja by som si s vami rada pokecala...mam tie iste problemy ,som melancholik, uzavreta, nespolocenska...mam pocit ze sa odlisujem od svijoch rovesnikov v kazdom bode : nepijem, nefajcim, mam uplne ine nazory, stravujem sa vitariansky, vsetko robim sama, cas travim citanim , hranim, pocuvam inu hudbu...atd....kompenzujem si to ako inak - knihami , neustale citam, vsetko ma zaujima,.. tiez ma bavi spev , hra na hudobnych nastrojoch..osobne si myslim ze tento stav -nielen u mna -nie je len prechodny..su ludia ktori proste zapadnu medzi ostatnych su relativne spokojni a nezamyslalju sa nad nejakymi existencnymi problemami..no a my - sme nespokojni ,stale cosi hladame, premyslalme , zijeme v inej realite..napada ma kopa myslienok,..neda sa to vsetko napisat..ak chcete, napiste mi prosim na simulik707@azet.sk

Søren

piškvorka: V prvom rade ďakujem pekne za komplimenty. =)

Keby som stále len vysedával a nariekal, tak by som sa asi zbláznil. Len som v čase uverejnenia príspevku nachádzal v miernej depresií.

Kontakt máš dole nižšie pre prípad, ak by si chcela.

tulena

nechápem... toto je super toto som ešte nikdy nepočula (nečítala), teda citim to tak ale nikdy som to nevedela tak napísať krásne fakt skutočne krásen napísane ...

piškvorka

Soren, dlho som uvažovala, či sa k tomuto vyjadriť. Pretože tvoj príspevok mal v sebe toľko života a dušu, až som musela dlhšie popremýšľať nad správnymi slovami. Je jasné, že si asi na vyššej intelektuálnej rovni, ako je väčšina stredoškolákov. Píšeš tu jasne a zrozumiteľne, so zrelými názormi. A nie tie keci typu :bože ľudia sú takí primitívni, a nikto ma nemá rád a bla bla bla. Až ma prekvapilo, že som takéto inteligentné vyznanie na internete našla. Ale teraz k veci.
Viem, že je to ťažké, ale neber si všetko tak. Aj mne je z tejto spoločnosti často krát do plaču. Absencia akýchkoľvek hodnôt a zábran a žitie len pre okamih. Koľko problémov a chýb má dnešná spoločnosť, ktorú nakoniec aj tak tvoria ľudia, ktorí sú naoko vyrovnaní, spokojní, jeden od druhého lepší a pod. a vo vnútri sú to často krát len roztrasené trosky, ktoré si už tak zvykli pretvarovať sa pred druhými, že sa prevarujú aj sami pred sebou. Avšak,ty máš svoju hlavu a svoj život. Môžeš s ním urobiť čo len chceš. preto neseď a nefňukaj. Pretože citlivosť nie je len na príťaž, je to aj dar. A zvlášť u chalana. Ak budeš na sebe pracovať, dokážeš byť skutočne nad vecou a zlepšiť tak kvalitu svojho života. Človek, ktorý je citlivý a empatický, a ešte k tomu so správnymi názormi a nadhľadom je vzácnosťou. A ty taký môžeš byť a v budúcnosti tak urobiť veľa ľudí šťastnými a o kúsošek urobiť túto spoločnosť aj lepšou.
Neviem, či som sa vyjadrila celkom jasne. Mám toho veľa čo ti povedať k tomuto ale to sa sem nevojde. A navyše som tiež stredoškoláčka, tak snáď toto nie je len nejaký pubertálny blábol. Ak by si chcel ešte pokecať, daj na seba kontakt, mohlo by to byť fajn, aj keď ok toto nie je zoznamka. Ale jednoznačne, čítaj veľa kníh, majú svoje čaro a ukážu ti správny pohľad na niektoré veci.

tttt

Chvílami sa aj ja takto cítim, ale to asi všetci. Søren úplne ťa chápem ale myslím si že by si nemal byť sám. Môj brat je tiež taký a veľmi ma trápi, narozdiel ja som taká že súhlasím že tento svet je zkazený a že ľudia sa strašne zmelili ale aj tak si myslím že neni dobre byť sám. Nájdi si kamarátov alebo stretávaj sa len s ľudmi ktorí ti vyhovujú. Je pravda ,že stretneš veľa mladích povrchních ľudí bez hodnôt ale ako inak nájdeš tých správnych? Moja rada netráp sa čo si kto bude myslieť o tebe rob to čo ťa baví a čo ťa napĺňa. Keď chceš byť sám s knihou tak buď ale ak chceš si ísť neviem napr. behať tak choť!!! Netrás sa čo si kto bude myslieť rob len to čo ťa robí šťastným!!! Uznávam v nešnej dobe je to ťažké ale dá sa to veď koľko je takých ľudí čo to dokázali? A potom budeš spokojný sám so sebou a ľudia ťa budú mať radi takého aký si

H2O

filip1844 - kto tu hovori o zajedani? hovorim tu o dôležitosti stravy pri liečbe a prevencii ochorení .. a nepísal som ani o tom, aké to je tváriť sa šťastný .. život je príliš krásny a príliš krátky na to, aby sme sa trápili pre veci, ktoré nemôžeme zmeniť ...

Søren

filip1844: Tak jednoznačne je u mňa v popredí hudba. Kedysi som dosť počúval Trance, malo to dotyk umenia aj keď ten súčasný už za veľa nestojí (príliš mainstreamový). Ale som presvedčený, že aj elektronická hudba môže byť umením (len samozrejme nie to, čo zväčša počuješ na diskotékach a v kluboch), počúvam žánre ako progressive, ambient, chillout, breaks, dubstep. Ale samozrejme nepočúvam len elektroniku, mám rád celkove hudobný minimalizmus, klavírovú hudbu, operu, post-rock a všeličo iné. =)

Potom mám rád film ako umenie (nie ako zábavný priemysel) - obľúbený režisér Andrei Tarkovsky. Priznám sa, že ku knihám som si veľmi pomaly pestoval vzťah (asi to bude aj okolím) ale už aj k tým ma to ťahá.