Nespavost

RNG

Vstrebatelnost je velmi individualna. Zalezi od mnozstva kyselin v zaludku, mnozstva jedla atd.
80 % je trochu privysoko, len u makych deti sa kalcium laktat takto absorbuje.
U starsich je to skor pod 40%, laktat najlepsie, potom citraty, maleaty,aspartaty, glukonaty,askorbaty rozne chelaty a proteinaty.
Ludia, co maju neschopnost travit laktozu si musia zvolit ine formy
Najhorsie absorbovatelne su uhlicitany(karbonaty), kyslicniky, hydroxidy fosfaty a sulfaty
Hlavne u starsich ludi je ich absorbcia aj pod 4%, takze zbytocne zatazuju ladviny
Predavkovanim tychto zlych foriem moze dojst az k zapchaniu ladvin(nefritida)

RNG

Kalcium/magnezium pred spanim je vyborne.
Kedysi radili pohar tepleho mlieka pred spanim(obsahuje kalcium, aj L- triptophan)
5-HTP je len lepsie absorbovatelna forma (5 hydroxy triptophan)

Ivka 1

Na ukľudnenie psychiky a celkovú pohodu
je výborný aloe vera gél s prídavkom broskyń . Nazýva sa aj koktail šťastia a
dobrej nálady. K tomu by som pridala tablety Kalcia, odporúčam užívať hlavne
večer pred spaním.

RNG

Lubovnik bodkovany(hypericum perforatum=StJohn's Wort) je vyborny na ukludnenie
Na spanie niekedy pomoze melatonin(3 mg)tesne pred spanim
a celkove na vyrobu serotoninu(ukludnenie, pocit spokojnosti a dobry spanok) pomaha brat 2x50 mg extraktu zvaneho 5-HTP

armando

presne mam podobny problem so spanim a mam ho niekolko rokov prichadza a odchadza ako sa mu zachce no ked pride tak zotrva aj niekolko mesiacov takisto sa aj veeelmi kontrolujem viem ze som trochu paranoid no sledujem si pulz a podobne veci a myslim aj na smrt viem ze to bude niecos psichikou no niesom o tom presvedceny ze sa to da riesit niektorym z doktorov neviem sa odnaucit nemysliet pri zaspavani na to ako mi je a pocas dna tak isto niekolko krat na to myslim som vesely clovekj a zaroven smutny no myslim si ze depresivny niesom len sa pozeram na mnohe veci mojim triezvim pohladom...so spankom mam problem zhruba 6rokov a skusal som aj tabletky no nebol som s nimi spokojny bud som bol ospaty cely den nato alebo nezabrali vobec takisto je mozne ze nechcem aby mi nic pomohlo nazaklade toho ze som sa s mojou hypochondriou naucil zit ajked niesom spokojny je to strata casu ..a to som ja vsetko si zrejme uvedomumiem no bojim sa ze sa to bude stupnovat do neovladnutelnych stavov a myslienok....

Dee

u mna zabera ucebnica anglictiny, zaberalo to na strednej a aj na vysokej skole:o)
Hned ako som ju otvorila, tak som po par vetach zaspala.
To tak na odlahcenie....

kolos

ja som trpela strašnou nespavosťou,je to naozaj o psychike,skúšala som všetko možné,od čajov,pivá,tabletiek...trvalo to niekoľko mesiacov a odišlo to samo.dôležité je neísť do postele s pocitom,dnes zase nebudem spať...