Nespavost

damaxy

no to je problem.Preto si ja ked nemozem zaspat nejaku polhodinku radsej vstanem a nieco si precitam nieco lahke a myslienky obratim inym smerom a davam druhy pokus a ked sa nedari opet vstat a opet si v pokoji nieco cajik mliecko a nejake sudoku a znova skusit.Mam osvedcene magne a nieco lahke na citanie.Takze sa nevzdavame a skusame/a ten prijemny spanok raz pride.No osobny poznatok velke vypetie psychicke ci fyzicke sice obrovska unava ale bez spanku.Takze verim a samozrejme aj pracovne starosti tiez spanok nema rad.

aaadka

Ahojte,
ja mam tiez taky problem, že ked som aj neviem ako unavena a myslim ze zaspavam aj posediacky, lahnem do postele a zacnem mysliet na kadeco mozne, na vsetko co sa ten den stalo ale aj davnejsie a tak a nemozem zaspat aj nejake 3-4 hodiny. Je to hroza a este aj napriklad v noci alebo nad ranom ked sa zobudim na wecko tiez zacnem rozmyslat nad roznymi udalostami v mojom zivote a mam problem zaspat. Neviem co s tym...

damaxy

Ahoj Bibi,spanok je pre nas velmi potrebny.Aj ja mam za sebou obdobie kedy som nemohla spat a zle som spavala.Mozno fakt treba najskor trochu popremyslat a psychiater je tiez lekar a mozno ma pre teba nejaku radu,takze naco sa chces trapit dlhsie ked nemusis.Ja som sa stretla na psychiatrii s ponou,ktoru trapilo chrapanie pocas spanku,takze psychiatri liecia rozne problemy.Inak mne pomoze pred spanim aj magnezium a pohar tepleho mlieka,pripadne si nieco lahke a pekne precitat.A ked to nejde tak urobim neskor dalsi pokus,ale rozhodne sa netrapim,ved ked sa nevyspim jednu ci druhu noc,tu tretiu sa mi to urcite podari.Takze hlavu na vankus a zavri oci,to ti prajem a sladko sa vyspinkaj.

bibi

Chodila som aj na neurologiu ale tam mi nic nepomohli, mozno este ten psychiater ale na to odvahu nemam... Rozmyslala som uz nad vsetkym co by mi pomohlo a nic... Mozno este nejaky babkin recept ale k takym nemam pristup...

Petqo

No potom by si mala ist za psychiatrom alebo na neurologiu... podal toho co tu nespavost zapricinuje... a skus pit nejake caje na spabnie ale to v tvojom pripade asi nezaberie...

bibi

Ahoj miláčik377, vies ked tym trpis uz vyse roka tak sa na to pozeras inak... Ten gulas v hlave ktory mam si viem zrovnat ale ked si lahnem do postele a zavriem oci, nejde mi spat mozem mysliet ale aj nemysliet. Proste mi to nejako nejde...

miláčik377

to bude niečo s psychikou. usporiadaj si guláš v hlaavke najprv. a snaž sa vyčistiť si mysel keď budeš chcieť zaspať. mysli na pekné veci, nie na problémy-