Osamela v manzelsve

Príspevok v téme: Osamela v manzelsve
LonelyEyes

Mali ste niekedy pocit, ze svojho manzela/manzelku uz nelubite? Sice k nemu/nej mate urcite city, tie su vsak neni dostacujuce na vidinu spolocnej buducnosti? Potrebovala by som poradit od tych, ktory si takym presli alebo tym prave prechadzaju. Ja som sa vydavala ked som mala 20 za jedineho muza, ktoreho som dovtedy poznala. Chodili sme spolu 3 roky, nie vsetko bolo ruzove, ale v tom case som mala pocit, ze tak to ma asi byt. Neskor prisla na rad manzelska realita. Postupom casu sa z nasho vztahu zacal vytracat respekt. Hadky koncili sprostymi nadavkami a boli sucastou dennej rutiny. Po par rokoch som zacala premyslat o dietatku, pretoze nas vztah bol este celkom "normalny" a ja som si nepripustala tie rozdiely, ktore medzi nami boli od zaciatku. Vdaka financnej situacii som myslienku na potomka musela oddialit. Preslo dalsich par rokov a ja tu vypisujem na forum. Teraz sme spolu 8 rok, dietatko nechcem, pretoze tym by sa vsetko len skomplikovalo a priviest ho do takehoto vztahu by bolo nezodpovedne. Moj manzel je ako clovek-priatel, ten najlepsi akeho mozete ziskat. Kazdemu rad pomoze, poradi...je otvoreny, vtipny, sikovny. Avsak ako manzel dokaze byt hruby - slovne - mierne fyzicky, velmi vybusny, kriticky ( nie seba). Ak sa nieco stane, za vsetko mozem samozrejme ja. Vsetko sa akosi nakopylo a ja uz neviem, co dalej. Velmi casto sa hadame koli malickostiam, po sex. stranke to tiez neklape tak ako kedysi a ja sa sama seba pytam, co dalej. Nechcem mu ublizit, no na druhej strane mam pocit, akoby novy zaciatok bolo to jedine riesenie pre oboch nas. Ked sa na neho niekedy pozeram, mam pocit, akoby ho uz davno nepoznam. Uz velmi dlho sa citim opustena a nedocenena. Je to zvlastny pocit, ktory dost boli a akosi sa neviem vymotat z miesta. V podstate si potajme zelam, aby ma skusil pochopit a dokazal zostat so mnou priatel. To je vsak asi nemozne a ja uz neviem ako dalej. Zivot je len jeden a prilis kratky na 300 dni hadiek v roku. Poznate ten pocit?

perlorodka

...no mňa len prekvapuje ako sa dokážu ženy baviť o blbej kozmetike aj napriek tomu, že je téma otvorená úplne iným smerom....úbohé, ale čo však sme ľudia všelijakí, že?

tyjamy

..chcem sa len trocha vyjadrit k tomu co tu pise uhlie...v jednom ma pravdu...niekedy sa stava..ze zena sa zacne o seba odrazu prilis starat..velmi sa zmeni...a je to nejake znamenie !..poznam jasny pribeh...vydala sa za svojho prveho chalana velmi mlada..mali dve deti..zili skromne..pribrala ..bola dost zanedbana..ale aj tak nejak citovo...bolo vidiet ze neni stastna..nikdy nerobila..od svojich 16 sa o nu staral jej muz..ked im deti dosli do puberty...mali krasnu dceru..podobala sa velmi na mamu..ked bola mlada..bola taka sexica..jej muz zacal dobre zarabat ...a zena sa odrazu zacala o seba prilis starat...akoby pri dcere chytila druhy dych..postupne krasne schudla...super sa zacala obliekat..kozmetika..nechty vlasy si dala nadrobit..tetovacky si dala porobit...zacala nosit hlboke vystrihy a kratke sukne...muz jej kupil bieleho mustanga..a ona v nom jazdila s radiom pustenym pomali na plne pecky !...nechapali sme...zacala chodit so svojou mamou na super dovolenky...po navrate sa chvalila..aki milionari po nej isli !..muz ostal s detmi..lebo mali kadeake sportove aktivity...skratka stala sa z nej hotova krasavica!..to mala asi 33 rokov...jej dcera asi 15..jej muz sa vychvaloval..a bol pysny..aku ma krasnu zenu...ako mu ju vsetci zavidia..doveroval jej....vravela som muzovi...nieco sa deje..ta baba bud uz ma niekoho...alebo ho onedlho mat bude ...ved mala v zivote jedineho muza...a teraz je tak neskutocne odvazna..a provokuje muzov..ktori sa za nou vsetci obzerali..a "slintali"....ako to dopadlo ?...muz ju prichytil s milencom vo vlastnom dome...dosiel domov skor ako inokedy...nakolko bol dost agresivny...a bol polovnik...chcel milenca svojej zeny zastrelit...vsetci sa nervovo zrutili...zena..lebo bola velmi zamilovana do milenca..lenze ten bol zenaty a potom ju opustil...jej muz zostal na tabletkach...obaja chodili k psychologovi... odpustil jej...lebo ju velmi miloval...deti sa vykaslali na sport..dokonca ju znenavideli..vytykali mame...preco im rozbila rodinu..pocula som ze dcera sa im mlada vydala za nejakeho indiana a syn sa spustil...so zlou partiou.. a co bolo dalej uz neviem...lebo sa to stalo vonku kde som zila...a preco to pisem?..co ja viem..casto nad tym pripadom rozmyslam..preco sa to takto stalo...ako zili pred tym...ci ju ten muz nemlatil..nejak netyranizoval...kedze bol agresivny a ked si vypil..len by sa vsade mlatil...bola snad tak otupena ta zena zo vsetkeho ze tak neskutocne prevratila zivot hore nohami ?..bolo jej naozaj vsetko jedno?..mozno sa jej vyhrazal ze ju zabije ked odide...zivil ju od mlada !...pocula som velakrat...ked si zena zoberie za muza prveho chlapa s ktorym chodi uz od mladeho veku...tak nejak v nej zostane tuzba...ze ake by to bolo s inym chlapom ..hlavne ked im to casom neklape...ake su rozne tie osudy ludi..a tiez tie riesenia....blaznive !

LonelyEyes

Doubledog, mozno mam manzela akeho si zasluzim, mozno nie. Ja som mojho manzela spoznala ked som mala 17. V tom case a prakticky so ziadnymi skusenostami, som si nasadila ruzove okuliare a hor sa do vztahu. V tom veku a potom aj neskor okolo tej 20 ked som sa vydavala, ti nepride divne alebo varovne ak ti starsie a skusenejsie vravia - este si mlada na vydaj. Nevies - lebo si to predtym nezazil a nemas ponatie o com je rec, lebo si zalubeny az po usi. Privela romantickych filmov, asi...Pravdou je,ze ak zacnete niektore veci tolerovat a nezastavite ich v zaciatkoch - ako pouzivanie nadavok (vzajomne) po par rokoch bude na opravu neskoro. Moj muz je dobry clovek, ale nevazi si ma tak, ako by som chcela a ja som tiez neni dokonala a sotva niekedy budem. A to co citim momentalne uz asi tazko zmenim. Lubit sa neda naucit a ja ho svojim sposobom lubim lenze ako najlepsieho priatela. Pred par tyzdnami som zacala chodit do poradne. Najpodstatnejsia vec, ktora mi bola radena - je vzajomna komunikacia. A potom, vraj osobnost cloveka sa dost zmeni medzi 20- 30rokom. Moj pripad, I guess.

uhlie

lienocka,

nemusis to nijak pisat, len mi pripada divne, ze odsudzujes niekoho, koho si v zivote nevidela, nepoznas ho a citala si o nom len na 20 riadkoch, od cloveka, ktory sa ani nevie poriadne vyjadrit a skoro v kazdej vete si protireci. Ale kazdy robi len to, na co ma.

lienocka2808

uhlie: za cloveka hovoria jeho ciny, ktore mozes odsudit aj bez toho aby si cloveka poznal. pisala som to uz nizsie, neviem ako by som to inak este vysvetlila.

doubledog

mas presne takeho manzela, akeho si zasluzis a akeho potrebujes.

rozvod samotny ti nepomoze.
ak nepochopis, ze si mas inak vyberat, najdes si zas nejakeho podobneho.

uhlie

lienocka,

praveze nereagujete na to, co je tam napisane=pisal som to nizie. Sudit cloveka, ktoreho nepoznas sice mozes, ale potom to znamena, ze sama nevies, o com a o kom pises.