Osamela v manzelsve

Príspevok v téme: Osamela v manzelsve
LonelyEyes

Mali ste niekedy pocit, ze svojho manzela/manzelku uz nelubite? Sice k nemu/nej mate urcite city, tie su vsak neni dostacujuce na vidinu spolocnej buducnosti? Potrebovala by som poradit od tych, ktory si takym presli alebo tym prave prechadzaju. Ja som sa vydavala ked som mala 20 za jedineho muza, ktoreho som dovtedy poznala. Chodili sme spolu 3 roky, nie vsetko bolo ruzove, ale v tom case som mala pocit, ze tak to ma asi byt. Neskor prisla na rad manzelska realita. Postupom casu sa z nasho vztahu zacal vytracat respekt. Hadky koncili sprostymi nadavkami a boli sucastou dennej rutiny. Po par rokoch som zacala premyslat o dietatku, pretoze nas vztah bol este celkom "normalny" a ja som si nepripustala tie rozdiely, ktore medzi nami boli od zaciatku. Vdaka financnej situacii som myslienku na potomka musela oddialit. Preslo dalsich par rokov a ja tu vypisujem na forum. Teraz sme spolu 8 rok, dietatko nechcem, pretoze tym by sa vsetko len skomplikovalo a priviest ho do takehoto vztahu by bolo nezodpovedne. Moj manzel je ako clovek-priatel, ten najlepsi akeho mozete ziskat. Kazdemu rad pomoze, poradi...je otvoreny, vtipny, sikovny. Avsak ako manzel dokaze byt hruby - slovne - mierne fyzicky, velmi vybusny, kriticky ( nie seba). Ak sa nieco stane, za vsetko mozem samozrejme ja. Vsetko sa akosi nakopylo a ja uz neviem, co dalej. Velmi casto sa hadame koli malickostiam, po sex. stranke to tiez neklape tak ako kedysi a ja sa sama seba pytam, co dalej. Nechcem mu ublizit, no na druhej strane mam pocit, akoby novy zaciatok bolo to jedine riesenie pre oboch nas. Ked sa na neho niekedy pozeram, mam pocit, akoby ho uz davno nepoznam. Uz velmi dlho sa citim opustena a nedocenena. Je to zvlastny pocit, ktory dost boli a akosi sa neviem vymotat z miesta. V podstate si potajme zelam, aby ma skusil pochopit a dokazal zostat so mnou priatel. To je vsak asi nemozne a ja uz neviem ako dalej. Zivot je len jeden a prilis kratky na 300 dni hadiek v roku. Poznate ten pocit?

rozumiem ti

lienocka: vravis: zavrhuje nieco, co nevyskusal...

ako vies, ze ja som nevyskusala? predpokladam, ze si vychadzala z toho, co som napisala a myslela si to konkretne na mna. a ak ja som na seba nieco vztiahla, tak Ty si urobila presne to iste. inak by sme si tu takto nedopisovali, nenatahovali sa.

a este jedna vec. vidim, ze si typ zeny, ktora potrebuje mat posledne slovo. v poriadku, s radostou Ti ho prenecham.:) toto je uz zabomysia vojna, ktora nikam nevedie.

rew

ten moj sa tiez vkuse ohanal tym kolko toho bordelu (=kozmetiky) mam v kupelni.. az kym som sa raz nenas*ala a nespocitala na kusy jeho a moje flasticky.. priznavam.. mala som o dva kusy viac :)

mirka 23

Cely byt? Ak cely byt, tak to je už prehnane. Suhlasim, že niektore baby su zavisle na kozmetike všetkeho druhu. Mala som ex, čo mu tiež vadila moja kozmetika, pritom som mala 4 kremy. Zase môj manžel mi spravil extra na kozmetiku poličku od stropu až po zem :-)

lienocka2808

uhlie: na to aby som sudila cloveka nemusim ho vidiet. To sa od tohto fora ani neocakava predpokladam osobny kontakt. Reagujeme tu na to co pisatel pise/opisuje konanie a na zaklade toho mozeme poradit, napisat svoj nazor a samozrejme aj niekoho odsudit.Priklad ked v novinach citas, ze matka utyrala svoje dieta, tak ju tiez nemusis vidiet ani poznat aby si ju odsudil za ten cin. Ci je to pravda co Lonely eyes pise neskumam reagujem na momentalny stav co kto pise.

rozumiem ti

nezaujima ma muz lonelyeyes. on sem nepisal, neziadal o radu. takze k nemu sa nevyjadrujem.

zaujima ma ona. ako sa citi, co vnima. a viem sa jej vyjadrit iba k tomu, s cim mam skusenost, cim som uz presla, prezila si. k inemu sa vyjadrit nemozem. ostatne, aj tak si urobi/vyriesi si to po svojom. nikto iny za nu jej vztah nezije, ani nevyriesi. problemov je v zivote dost. a trapit sa vo vztahu, ci manzelstve, ktory jej nedava to, co potrebuje, nema vyznam.

uhlie: v pripade, ze som sa Ta dotkla svojim vyjadrenim, ospravedlnujem sa, to nebol umysel. som zastancom nazoru vsetko s mierou. a to vratane utracania za kozmetiku :)

lienocka2808

rozumiem ti: myslim,ze si trocha utlocitna a riesis veci, ktore vidis tam kde niesu. Aj mirka23 ti uz napisala, ze si to trocha prehnala s tymi filozofickymi uvahami. Ja nikomu nic nehovorim ako ma robit. Ja len nechapem este raz to zdoraznim NECHAPEM ako niekto nieco zavrhuje ked to nevyskusal.Ja ti nic neprikazujem ani nehovorim, ze musis nieco robit. Ja som si dovolila, prepac, ale asi to tvoja citliva povaha nezvladla Ti poradit, ze uz som sa stretla s takym clovekom, co nieco odsudzoval a potom to vyskusal a bol tym nadseny. Ja nemam ani potrebu ti nieco vnucovat, len som vyslovila svoj nazor, ze ty si to pochopila tak ako si to pochopila lutujem.No ja som ta nevidela ani o tebe nic neviem, a preto reagujem iba na to co pises. Ale ty si ma takisto nevidela a pises tu o tom, ze ako sa malovat a stravit hodiny pred zrkadlom ist niekam von. Mozem ti povedat, ze zijem aktivny zivot a malovanie mi zaberie tak cca 10minut denne. Ja som spokojna so sebou, to co som pisala bol moj nazor-rada (kedze sme este raz opakujem v diskusnom fore, kde sa rady davaju)a ked ta to irituje tak sem nechodievaj. Kedze to predtym bol tvoj posledny prispevok k tomuto, prajem ti pekny den :)

mirka 23

No uhlie nezahovaraj.. som zvedava, aku kozmetiku si to kupovala tvoja ex.. nechcem ťa sudiť, mne je to 15, len už ked si začal... a ženska zvedavosť :-P

uhlie

Ja nikoho nesudim. Naopak, vy tu sudite cloveka, ktoreho ste nikdy nevideli.

Vychadzam prave z toho, ze lonely eye pise, ze ma muza, ktory je otvoreny a priatelsky, ale pri tom pisete , ze je pokrytec. Alebo, ze by ho vsetky zeny mohli chciet, ale je hruby. Zienky, citate vy vobec, co je tam napisane? Alebo len tak z paze radite, co vas prve napadne hlava -nehlava.