Osamela v manzelsve

Príspevok v téme: Osamela v manzelsve
LonelyEyes

Mali ste niekedy pocit, ze svojho manzela/manzelku uz nelubite? Sice k nemu/nej mate urcite city, tie su vsak neni dostacujuce na vidinu spolocnej buducnosti? Potrebovala by som poradit od tych, ktory si takym presli alebo tym prave prechadzaju. Ja som sa vydavala ked som mala 20 za jedineho muza, ktoreho som dovtedy poznala. Chodili sme spolu 3 roky, nie vsetko bolo ruzove, ale v tom case som mala pocit, ze tak to ma asi byt. Neskor prisla na rad manzelska realita. Postupom casu sa z nasho vztahu zacal vytracat respekt. Hadky koncili sprostymi nadavkami a boli sucastou dennej rutiny. Po par rokoch som zacala premyslat o dietatku, pretoze nas vztah bol este celkom "normalny" a ja som si nepripustala tie rozdiely, ktore medzi nami boli od zaciatku. Vdaka financnej situacii som myslienku na potomka musela oddialit. Preslo dalsich par rokov a ja tu vypisujem na forum. Teraz sme spolu 8 rok, dietatko nechcem, pretoze tym by sa vsetko len skomplikovalo a priviest ho do takehoto vztahu by bolo nezodpovedne. Moj manzel je ako clovek-priatel, ten najlepsi akeho mozete ziskat. Kazdemu rad pomoze, poradi...je otvoreny, vtipny, sikovny. Avsak ako manzel dokaze byt hruby - slovne - mierne fyzicky, velmi vybusny, kriticky ( nie seba). Ak sa nieco stane, za vsetko mozem samozrejme ja. Vsetko sa akosi nakopylo a ja uz neviem, co dalej. Velmi casto sa hadame koli malickostiam, po sex. stranke to tiez neklape tak ako kedysi a ja sa sama seba pytam, co dalej. Nechcem mu ublizit, no na druhej strane mam pocit, akoby novy zaciatok bolo to jedine riesenie pre oboch nas. Ked sa na neho niekedy pozeram, mam pocit, akoby ho uz davno nepoznam. Uz velmi dlho sa citim opustena a nedocenena. Je to zvlastny pocit, ktory dost boli a akosi sa neviem vymotat z miesta. V podstate si potajme zelam, aby ma skusil pochopit a dokazal zostat so mnou priatel. To je vsak asi nemozne a ja uz neviem ako dalej. Zivot je len jeden a prilis kratky na 300 dni hadiek v roku. Poznate ten pocit?

rozumiem ti

lienocka: naposledy a uz viac sa k tomu nevyjadrujem. preco mas potrebu mi radit? preco mas potrebu mi nieco odporucat? videla si ma? vies o mne nieco?
ja neradim Tebe, nehovorim Ti, co mas robit, nedavam Ti odporucania (prestat sa malovat). povedala som Ti, je to Tvoj vyber, Tvoja osobna volba. pre mna je to v poriadku, akceptujem to. zi a nechaj zit.

niekto nosi rad do sandalov biele ponozky. niekto si rad farbi vlasy na oranzovo. a niekto si radsej ide zastrielat z luku, nez by mal stravit hodiny pred zrkadlom v kupelni, alebo vysedavat hodiny v bare. a je to v poriadku.

mirka 23

rozumiem ti, si už zašla do silne filozofických uvah o ličeni a či si zanechať tvar, či sme inteligentne alebo nie... O to tu nešlo.
Vyčitať svojej manželke že si kupi maskaru je chore!

lienocka2808

rozumiem ti: no asi TY nedokazes akceptovat nazory inych aj ked to pises, ale tvoje reakcie hovoria za uplny opak. Ja som ti len poradila. V ziadnom pripade neodsudzujem nikoho, kto sa nemaluje. Iba som povedala, ze by to niekto mohol skusit az potom to zavrhnut. Vysvetlovala som to preto, lebo sme na "diskusnom fore" tak som si to dovolila k danej teme dekorativnej kozmetiky.
Teraz k povodnej teme Lonely eyes. Suhlasim s tebou.

rozumiem ti

lienocka: tvoje priority su tvoja vec. nepotrebujem, aby si mi to vysvetlovala, dokazem to akceptovat. moje priority su niekde inde, ine veci su pre mna dolezite. to by si zas mala vediet akceptovat ty, ze su ludia, ktori to mozno vidia inak. a tak je to dobre.

a kedze sme uz hodne od danej temy, je nacase tuto debatu skoncit. autorke temy by som este rada k jej problemu povedala, ze cim skor si " vycisti " svoje zalezitosti, tym skor bude moct zas volne dychat. to, ako sa citi momentalne k nicomu dobremu nevedie. zufale zeny robia zufale ciny, ktore mozno neskor budu lutovat. a to by bola skoda.

lienocka2808

neviem k comu by som to prirovnala aby si to pochopila. Ja si o sebe myslim, ze som inteligentna zena so zdravym sebavedomim a to sebavedomie mam aj ked som namalovana neni. Ale ked sa namalujem citim sa lepsie. Prirovnala by som to k tomu, ze ked som neni namalovana citim sa ako spotena, ze mi to neni prijemne napriklad.To ze si zmierena s tym ako vyzeras je ok. Avsak mohla by si skusit sa dat namalovat nejakemu vizazistovi aspon 1x a neodmietat nieco co si este neskusila. Mam taku kolegynu, 30rokov, celkom pekna, ale strasne nenapadna sedivy priemer. Odmietla sa malovat uz len zo zasady. Tak som ju raz namalovala a bola velmi prekvapena, a odvtedy sa maluje sama.Nevravim, ze to treba prehanat,mne sa tiez nepaci ked je zena vulgarne zmalovana, ale urcite je zena krajsia ked ma makeup,nenapadny,zakryte nedostatky, jemny lesk a spiralu. Urobi to velmi vela.:)

rozumiem ti

pre vsetky zucastnene: som zena. a co sa dekorativnej kozmetiky tyka, mozno som divna, nenormalna, alebo si to nazvite ako chcete, je mi to jedno, ale: nemyslim si, ze sebavedomie sa odvija od toho, ako vyzeram, ale toho, aka som a co viem. a viem, ze mozes byt akakolvek krasne vymachlena, ked si tupa hus (nebrat osobne), tak je ti kazda kozmetika naprd. takze si nemyslim, ze vyzor vypoveda o hodnote cloveka. ja sama so svojim vyzorom som zmierena, je to material, ktory som od prirody dostala a s ktorym sa musim zmierit a naucit pracovat, lebo lepsie to uz nebude, ba prave naopak. s pribudajucim vekom to bude len horsie. a bud sa s tym zmeris, alebo pojdes na plastiku :)

nikde som nepovedala, ze striktne odmietam dekorativnu kozmetiku, je to kazdeho osobna vec. vravela som len to, ze si nemyslim, ze je to nutnost. je to len rozmar, zenska jesitnost. na prezitie nepotrebna vec.

mirka 23

rozumiem ti, neodsudzujem baby, ktore sa nemaluju, tiež sa mi niekedy nechce a vyjdem von normalne bez make upu. Ale ide o to, že ked idem von (sadnuť), alebo do prace, školy, tak chcem vyzerať dobre a kvalitna dekorativka dokaže zazraky a každa baba sa potom citi lepšie. Takže podla mňa je normalne ak ma baba v kozmetickej kapsičke maskaru make up, lesk a nejake tie tieniky... A chlapi nech maju Makity, Fiskarsky tri vrtačky, štyri pily ... Hlavne že peniaze neprechlascu a neprefajčia.Si myslim že vtedy nie je problem.

lienocka2808

rozumiem ti: je na kazdej zene aku a ci pouziva kozmetiku. Ale je samozrejme, ze namalovana zena vyzera krajsie, pretoze plet nieje dokonala (cest vynimkam) a make up zakryje nedostatky. Samozrejme, zeny ktore kozmetiku dekorativnu nepouzivaju nie su menejcenne. A teraz cakam odpoved, ako sa ti pacia viac nenamalovane zeny :)
Ja to citim tak, ked som namalovana mam viac sebavedomia, citim pohlady obdivne muzov a zien a citim sa lepsie, ako ked sa rano nenamalujem, na tvari vidno vyrazky, zilky a podobne.

rozumiem ti

mirka: ja zase tu nesuhlasim s tvojim nazorom. osetrujuca kozmetika je nutnost, dekorativna nie. alebo sa snad hanbis za to, co Ti priroda nadelila? niektore zeny dekorativnu kozmetiku pouzivat nemozu, ci uz z dovodov zdravotnych, alebo nabozenskych. a tie podla Teba co?! treba odstrelit?! osobne si myslim, ze stravit hodiny pred zrkadlom pre " dosiahnutie prirodzeneho vzhladu " je blbost.

lienocka 280

uhlie: ja sa ani nedivim, ze ta zena opustila, alebo ty ju. Podla tvojich reakcii, nielen v tejto diskusii vidim, ze prvoplanovo (tak mi to uz pride) si proti vsetkemu a vsetkym.
Ale k teme, napisal si ze pisatelka ma asi ineho "borca" kedze to tu riesi. Ja si myslim opak, mozno by sa konecne rozhybala, keby si niekoho nasla a dala ZBOHOM svojemu uzasnemu manzelovi. Ale pravdepodobne asi nikoho nema, kedze stale vaha.