Osamela v manzelsve

Príspevok v téme: Osamela v manzelsve
LonelyEyes

Mali ste niekedy pocit, ze svojho manzela/manzelku uz nelubite? Sice k nemu/nej mate urcite city, tie su vsak neni dostacujuce na vidinu spolocnej buducnosti? Potrebovala by som poradit od tych, ktory si takym presli alebo tym prave prechadzaju. Ja som sa vydavala ked som mala 20 za jedineho muza, ktoreho som dovtedy poznala. Chodili sme spolu 3 roky, nie vsetko bolo ruzove, ale v tom case som mala pocit, ze tak to ma asi byt. Neskor prisla na rad manzelska realita. Postupom casu sa z nasho vztahu zacal vytracat respekt. Hadky koncili sprostymi nadavkami a boli sucastou dennej rutiny. Po par rokoch som zacala premyslat o dietatku, pretoze nas vztah bol este celkom "normalny" a ja som si nepripustala tie rozdiely, ktore medzi nami boli od zaciatku. Vdaka financnej situacii som myslienku na potomka musela oddialit. Preslo dalsich par rokov a ja tu vypisujem na forum. Teraz sme spolu 8 rok, dietatko nechcem, pretoze tym by sa vsetko len skomplikovalo a priviest ho do takehoto vztahu by bolo nezodpovedne. Moj manzel je ako clovek-priatel, ten najlepsi akeho mozete ziskat. Kazdemu rad pomoze, poradi...je otvoreny, vtipny, sikovny. Avsak ako manzel dokaze byt hruby - slovne - mierne fyzicky, velmi vybusny, kriticky ( nie seba). Ak sa nieco stane, za vsetko mozem samozrejme ja. Vsetko sa akosi nakopylo a ja uz neviem, co dalej. Velmi casto sa hadame koli malickostiam, po sex. stranke to tiez neklape tak ako kedysi a ja sa sama seba pytam, co dalej. Nechcem mu ublizit, no na druhej strane mam pocit, akoby novy zaciatok bolo to jedine riesenie pre oboch nas. Ked sa na neho niekedy pozeram, mam pocit, akoby ho uz davno nepoznam. Uz velmi dlho sa citim opustena a nedocenena. Je to zvlastny pocit, ktory dost boli a akosi sa neviem vymotat z miesta. V podstate si potajme zelam, aby ma skusil pochopit a dokazal zostat so mnou priatel. To je vsak asi nemozne a ja uz neviem ako dalej. Zivot je len jeden a prilis kratky na 300 dni hadiek v roku. Poznate ten pocit?

mirka 23

Adam Krt, nemyslim si, že kozmetika je velka zbytočnosť. Ak žena chodi do prace, tak potrebuje nejak vyzerať a starať sa o seba. A nie chodiť naturalna.. Alebo ja nechapem o čo vam ide....

AdamKrt

uhlie:

peniaze tu ani nespominaj :) Miestne sufrazetky Ta hned oznacia a zaskatulkuju za skroba, ze co si to dovolujes obmedzovat zenu v rozhadzovani penazi... :)

rozumiem ti

uhlie: koho peniaze minala? svoje? tvoje? prepac, ale toto je len zamienka, nic viac. keby to nebola kozmetika, bolo by to nieco ine, co si najdes ako chybu. takze bud si s nou uz nechcel byt, alebo teraz hladas dovod/zamienku na to, aby si mohol byt na nu nastvany za to, ze ta opustila.

mirka 23

zbytočne peniaze na kozmetiku? Miňala velke tisice mesačne? Uhlie ty si vedel čo si presne kupuje? Ach jaj.. No moj manžel sa i do kozmetiky nestara.. A tých 15-20 eur mesačne na dekorativku nikoho nezabije.

tyjamy

.uhlie...nemal by si podla seba sudit druhych...ved vies ako to je..kazdy mame nejaky osud..a skusenosti...mozno si sa teraz zbytocne dotkol zeny..ktora tu hlada pomoc..radu..a nie odsudenie...

uhlie

Je to cele divne. Hranicu slusnosti a ucty vacsinou prekracovala manzelka, ked sa bez dovolenia hrabala v mojich (pre nu cudzich) veciach, alebo minala zbytocne peniaze na kozmetiku. Podla mna ma lonely eye vo vyhlade nejakeho ineho borca a tu na fore len hlada dovod, preco by sa mala so svojim sucasnym muzom rozist.

perlorodka

LonelyEyes, neľubiš už manžela a ak to takto cítiš už dlhšiu dobu nezmení sa to, len sa budete ďalej vzďalovať jeden druhému. Som veriaca, ale je hriechom aj sám sebe ubližovať na zdraví či už telesnom alebo psychickom. Už Ti je manžela len ľúto,lebo máš na neho aj pekné spomienky, ale ak on nemá chuť na záchranu vášho vzťahu, nezlepší sa to a preto urobíš lepšie ak ho opustíš. Nemáš deti, nič iné Ti v ceste nestojí. A s tým, že by si si už iného nenašla sa netráp. Život vie veľmi prekvapiť. Veľa šťastia prajem.

rew

LonelyEyes> tiez sa trosku vidim v tom co opisujes.. ale ja som sa vydavala AZ v 21 :) ak budes mat chut, napis mail..

tyjamy

..tak nejak vseobecne plati...pocula som to aj od psychologov...clovek by mal mat aspon dvoch troch partnerov ...aby vedel porovnavat....do manzelstva sa netreba hrnut....casu dost...potom je to niekedy zbytocne komplikovane.....najme ked su v tom aj deti...viem...veriaci asi nebudu suhlasit...ale to je zas ich nazor..ja neschvalujem..ked zena trpi pri muzovi...a koli viere ho neopusti...ublizuje nie len sebe ale aj detom

beskyd

to je tak, ludia beru prve co pride a potom sa cuduju ze to nefunguje. mozte si za to sami ked neviete vydrzat chvilu bez partnera a vyberat si, pockat si, hodnotit, porovnavat, uvedomovat si co chcem co nechcem. jak opice uplne.