Amalgámové plomby

Príspevok v téme: Amalgámové plomby
rena23

Vela sa tu pise o tom, ako amalgamove plomby negativne ovplyvnuju zdravie. Tak mi nedalo a spytala som sa na to mojej zubarky, ktora je pokladana za najlepsiu odbornicku siroko-daleko a sleduje vsetky info v tejto oblasti. (Kader aj v celoslovenskom meradle.)Dozvedela som sa, ze amalgamove plomby sice nie su idealne, ale stale najlepsie, cim je mozne "zaplatat" vyvrtany zub. A ze info o ich skodlivosti pravdepodobne vypustil farmaceuticky priemysel, pretoze chcu, aby sa davali biele, ktore su udajne poriadne neodskusane, este vacsie chemicke svinstvo ako amalgam, ale najma podstatne drahsie- je to biznis! Urobili to sikovne- psychologicky tah - ziskali na svoju stranu ludi, ktori sa snazia byt priekopnikmi zdraveho sposobu zivota, ti im na to skocili, robia im zadarmo perfektnu reklamu. Sefovia farmaceutickych firiem sa v tichosti tesia a zhrnaju peniazky. Alebo, odporcovia amalgamu, pokladate za najlepsie riesenie vytrhnut pokazeny zub? A cim by ste potom hryzli zdravu surovu stravu?

rena23

HeavyMetal alias MercuryDeath (Preco ten zmeneny nick?) Vyzera to, ze s kompozitmi mas dobru skusenost len Ty. Zeby som mala pravdu v tom, co som napisala 14.20? A nebodaj aj inde?

ele

heavymetal, detoxikacia je mi blizka a pred tou bielou som nemala amalgan, biela isla rovno do cerstvo prvozivotne vyvrtaneho zubu.

mate59

ja mám na prednej dvojke zozadu bielu plombu skoro 40 rokov a je stále ok.Keď mi v Rakúsku robila doktorka opravu jednej odštiepenej plomby, pri pohľade do úst mi povedala,že také plomby sa u nich dávali po fronte a v roku 1990 mi ich všetky prerobila.Neplatil som ani šiling a mám ich dodnes.

HeavyMetal

ele:

Mne kompozity drzia dobre. Cim to bude? Zeby ti zubarka zabudla trochu amalgamu v zube a kompozit nemal na com drzat? Alebo si zabudla na detoxikaciu?

lost

mate59
tvrda praca mi nevadi :)

skor nech je starostlivost "dokonala", to je ze neskreslena o peniaze.. respektive nech na mne nikto neryzuje ako nejaka prostitutka.. nemam problem odmenit iekoho kto mi urobi sluzbu, tj. osetri, vylieci, prelieci, lieci, ale nie aby ma umelo udrzoval v chorobe. seriozne, necitil by som nic, ak by som takeho postrcil z utesu :) game over only..

lenze take "dokonale" miesto na tejto Zemi asi este dlho nebude :D

alusinka

Ja napriklad, mam amalgamove plomby uz vyse 10 rokov, a zatial je vsetko v poriadku - drzia perfektne... Pred par mesiacmi mi davala doktorka bielu, nakolko to bol predny zub, a vydrzala mi ani nie par tyzdnov...

Tot, moj skromny nazor k tejto teme ;)

ele

mne sa pod kazdou bielou plombou vytvoril kaz, alebo sa mi plomba rozpadla. Amalganove vyzeraju otrasne, ale aspon vydrzia viac ako tych pat rokov.