aky je postup vysetrenia pri zapachu z ust?

araz

monika 1234
ja ma tento problem uz dlhu dobu uz som tu o tom pisala...ja som sa rozhodla riesit tento problem najprv u obvodnej lekarky,ta mi zistila helikobaktera povedala,ze ten zapach moze byt s toho ,helicobakter sa vyliecil,ale zapach zostal,tak som isla na gastro /dalo sa to vydrzat,ale nikdy viac /tam mi nic nezistili,vsetko v poriadku,potom som zasla na zubne robil mi rentgen zubov opat vsetko v poriadku,zuby si cistim pravidlene precizne,drhnem jazyk,jazyk mam stale potihnutym bielym povlakom,ktory mi nejde uplne odstranit,skusam zoskrabovat lyzickou,drhnem kefkou a povlaku sa neviem uplne zbavit,na nejake rady jem kazdy den biely jogurt Activia,uzivam psylium a probiotika,snyzim sa konzumovat vela zeleniny a stale mam zapach z ust.uz som tu citala aj o amal.plombach,ale nemam naladu ani prachy,aby som ich dala vsetky vymenit a potom zistim ,že to bolo nanic,už som si dala odstranit zo zuba korunku,lebo som myslela,že ta je pricinou zapachu,ale nebola...

[zruseny12]

MONIKA...presne tak ziaden lekar to nevysetruje...
zalezi ako sa stravujes...niekedy staci nejest vela sladkeho-biely cukor,mucne vyrobky...
a este nejest na noc...ale tak aby sa strava stacila rozlozit...
dobre su na to probiotika...
daj si do google.sk PSYLLIUM PLUS je to tiez dobre na precistenie...
aj BION3 je vemi dobry doplnok...obsahuje probiotika+vit.a miner.
...musis sama prist na to,po com mas biely jazyk a co ti skodi...
tazko sa takto radi...

Venezuela

monika1234:

Ziaden doktor ti nepomoze. RNG je uznavany liecitel. Vysetrenia nepoznam, hladaju sa priciny formou diskusie.

monika1234

ale mna zaujima, ako sa takyto problem vysetruje. ci je to u gastroentrologa alebo u koho...a ci je to bolestive a pod.

RNG

Zapach z ust moze pochadzat sz mikrobialnej cinnosti v ustach, v nosohltane a prinosnych dutinach alebo z kvasenia a hnitia v zaludku
Nepravidelna stolica naznacuje poskodene travenie, ktore sa da napravit ako vzdy kyselinami, enzymami, vlakninami a probiotikami vo forme potravinovych doplnkov. Zhanat enzymi v normalnej strave je dost nepravdepodobne, zialbohu, lebo sme ich za starocia odslachtili pre ich neprijemnu chut, zdroje zaludovnej kyseliny nenajdes zialbohu nikde okrem vyrobenych doplnkov, ako betain HCl, pepsin HCl a podobne, vlakniny su sice v zeleninach a ovoci, ale tiez pomerne nedostatocne, preto sa odporuca doplnok napr psylia, pektinov, arabinogalaktany a podobne.
Nuz a v dnes chemickymi hnojivami znicenej pode je podstatne menej probiotik a aj tie este dokladne odstanime umyvanim a varenim, lebo este stale panuje nazor "dobra bakteria je mrtva bakteria" od cias Kocha.
Na stastie su na trhu dnes laboratorne vypestovane tie najlepsie druhy probiotik pre nase creva a mozno ich dostat vo velkych davkach v kapsuliach, bez obavy, ze su tam nejake skodlive kulury, ako by si dostal nahodne z pody.
Inac na tuto a pribuzne temy som uz mnohokrat pisal, mozete si to vyhladat vyhladavacom na tomto fore, alebo na Google.sk pod rng a prislusnym problemom, v tomto pripade je klucove slovo zapach z ust

Raketa.

keko37:

Pricinou chorob su obvykle:
1) zla strava
2) otrava jedmi
3) nasledne poskodenia

monika1234:

Najcastejsim dovodom zapachu z ust su amalgamove plomby v zuboch.

keko37

sorry ale hlupa :))) ten smrad mas lebo zeres hovna.... teda odborne povedane zaklad je strava..... vyluc maso mlieko.... vela zeleniny..... a smrad prejde.... toto je hnus tema