Paci sa mi kňaz

Príspevok v téme: Paci sa mi kňaz
orchidea1

Ja to nedokážem vysvetliť, ale páči sa mi náš kňaz. Je to mladý krásny muž. Nielenže disponuje fyzickou krásou, ale predovšetkým tou duševnou.Viem že je to uplny nezmysel(ibažeby som sa inšpisovala Meggie z Vtákov v trni :)) Je tu niekto, komu sa stalo niečo podobné?? Poradte mi niekto....

vecii

mozeme mat dlhsiu debatu, lebo vazne ma to zaujima. Ty si zena, cize nemas az taku biologicku potrebu plodenia. Neverim v krestanstanstvo,cirkev, ale verim v boha/energiu. Takze mi to vysvetli prosim, muz-knaz moze aspon masturbovat, ked nemoze mat sex? lebo podla mna ak do konca zivota nemoze uvolnit nazvime to energiu tymto sposobom, tak sa to musi odrazit bud na psychike, alebo na rakovine prostaty a tak, nie?

Anita11

Asi by to bolo na dlhšiu debatu. V tomto prípade hrá veľkú úlohu viera. Ak si neveriaca/i, ťažko to asi pochopíš a príjmeš ako správny názor.
Opäť sa vrátim k manželom. Ak sa majú manželia skutočne radi, chcú si byť verní po celý život a jednému, alebo druhému sa niečo prihodí, že po sexuálnej stránke už nemôžu byť spolu, majú ísť od seba????
Predstav si seba v takej situácii. Zdravotný stav môže takúto situáciu privodiť aj do svetského života. Áno sme stvorení, aby sme sa množili, ale keď sa nebudeme množiť, ver, že nás to nezabije.
Ako mladé dievča som mala možnosť nahliadnúť do života rehoľných sestričiek. Majú krásny, zvláštny ale aj ťažký život. Je to ich voľba. Aj som sa pohrávala s myšlienkou byť ako ony. Vo mne však zvíťazila túžba byť manželkou a matkou. Je to tiež niekedy ťažký, ale aj krásny život. Keby bol môj manžel chorý, že by som sa s ním už nemohla milovať, bolo by mi to určite ľúto za nás oboch, ale viem, že by som nikoho iného nehľadala. To je to vnútorné presvedčenie, čomu chceme oddať svoj život. Tak je to aj s kňazmi.

vecii

coked niekto tuzi sluzit bohu, chce byt knaz, hlasat ludom svate pismo atd. ale nevie potlacit na cely zivot svoje biologicke potreby, alebo tuzi aj po ludskej laske, tak sa muzi toho vzdat? Nie je to smutne?

vecii

anita, ale su to prirodzene ludske vlastnosi, ich nedostatok vytvara deviacie, muzske telo je stavane na uvolnovanie urcitych latok, ktore sa denne obnovuju, tak mi chces povedat ze oni to nepotrebuju? Su nadludia/lebo aj masturbacia je nevhodna, nie?/ Vysvetli mi to prosim ta/bez ironie/, vazne ma to zaujima, lebo ludske telo je tak stvorene, aby sa muz mnozil.

Anita11

veci - je mi ľúto, že si nepochopila prirovnanie, ja ani nehovorím o žiarlení, ale o tom, že kňaz je tiež zadaný muž.
To je tá podstata kňazstva, že sa zriekne svetského života, tak ako ženatý ostatných žien. Je to jeho slobodná voľba. Ak chce ženy, teda že mu nevyhovuje celibát, nemá ísť za kňaza a nech si hľadá manželku. Je to len na ňom.

vecii

a kto bude ziarlit na toho "zenateho" knaza? myslis, ze boh? myslim to prirovnanie k manzelovi, tam tu rolu hra jeho manzelka, ale v tomto pripade neviem. Ty myslis, ze kto?

Anita11

vecii - myslím, že otázku, či je celibát správny alebo nesprávny, autorka tejto témy asi zrovna riešiť nechcela. Nebudem sa k tomu ani ja vyjadrovať. Mladí muži, ktorí si vyberú cestu kňazstva o celibáte vedia a myslím, že v dnešnej dobe do kňazstva nikto nevstupuje z donútenia. Majú možnosť si vybrať a rozhodnúť, či celibát príjmu alebo nie. Ak sa naň necítia, nemali by sa stať kňazmi, ale ak sa už nechajú vysvätiť a zasvätia svoj život cirkvi, mali by rešpektovať to, čo sľúbili, teda aj celibát, a tak by to malo brať aj ich okolie.
Je to podobné, ako keď sa muž rozhodne pre manželstvo, tiež sľubuje vernosť a oddanosť jednej žene /alebo naopak žena mužovi/. Ak sa na to necíti byť verný/á/, nemali by do manželstva vstupovať. Je veľa takých, čo vernosť nedodržujú, ale je málo takých, ktorí sa na nich pozerajú, že je to v poriadku, čo robia. Neviem, či si muž alebo žena, z tvojho príspevku som to nezistila, /budem ťa preto brať ako ženu./ Keby si mala manžela a on by očaril nejakú mladú žabku, tak ako našu orchideu očaril mladý kňaz, určite by si sa nepozerala na ňu, že má na to právo popliesť mu hlavu, len preto, že ľudská láska je krásna a netreba si ju odopierať. Vtedy by si sa na manžela aj ty pozerala, že zišiel z cesty, keby jej náklonnosť opätoval.
Je treba sa pozerať na kňaza ako na "ženatého - zadaného muža".

hviezdicka*

robim v detskej nemocnici. Raz k nam doniesli asi 17 rocnu slecnu, ktora pobrala lieky. Z nestastnej lasky chcela zomriet. Ake bolo nase prekvapenie, ked ju do nemocnice prisiel pozriet mlady kaplan. Vecina zo zenskeho personalu si vsimla jeho iskru v ociach a vyzliekajuci pohlad. Potom sa nam ta dievcina priznala, ze to bolo z nestastnej lasky k nemu.

Po svete chodi stale dost duchovnych, ktori srsia energiou a sexepilom a ak taki robia s mladezou, nemaju nudzu o mlade neskusene ctitelky. Ich zalubenost im masiruje ego a odvazim sa aj povedat, ze niektori situaciu zial aj zneuziju....