Milaniv

jajaja1

Ked nebudes liecit hemor.mozes skoncit tak,ze nebudes vladat ani chodit...ak mas hemoroidy tak ich treba urcite liecit,strpcia ti velmi zivot...

011erok

chcem sa poradit ci opytat na jednu vec. mala som zdiagnostikovane drobne hemoroidy.bola som na kolonoskopii este minuleho roku co je asi tak 13? mesiacov.hemoroidy boli len drobne a vnutorne, ziadny problem s nimi, len slabo krvacali obcas.potom to na nejaky cas preslo, tak som aj zabudla, no a teraz uz par tyzdnov znovu ta krv na stolici, sice velmi malicko ale casto a obcas aj trosku hlienu,kde ked sa vyplavy na povrch mozem vidiet kvapku krvi. uz to asi moc sledujem,ale neda mi to, lebo neviem, ci rok je dlha ci kratka doba od kolonoskopie v zmysle toho, ci by som mohla byt kludna, ze nemam rakovinu?teda ci su to skutocne len tie hemoroidy,lebo ja ich mam vnutri,tak vonku nic nevidno a ani si to neviem nahmatat,ale viem ze hemoroidy mam urcite. mozu sa prejavovat aj minimalnym mnozstvom hlienu obcas, kde mavam tiez trolinku krvi? mozno niekto iny by tomu ani nevenoval pozornost,ale tak vela sa o tom pise, tak sa pytam na vase skusenosti a bola by som rada keby sa mi k tomu niekto "od fachu" aj vyjadril ci to tak moze byt pri hemoroidoch,alebo sa mam znepokojovat.
A hlavne prosim o odpoved, ze ak bola kolonoskopia zhruba spred roka vporiadku, ci mozem byt kludna,alebo sa nador moze vytvorit aj behom jedneho roka zo zdravej sliznice creva? Prosim, vie mi na to niekto odpovedat?
ethel aj ty zvyknes radit v gastro problemoch, viem ze si sestricka,ale asi moc lekarov tu nie je. no mozno mas o tom vedomost.
budem vam vdacna za odpovede. dakujem. L.
jaj a zabudla som,moze sa rakovina prejavovat aj takou stolicou po kuskoch-teda nie vcelku-kompaktnou?lebo uz nejaky mesiac ju mm taku ze kuskovitu-tvrdsie bobky ale inak pravidelnu.dakujem

Dowwsii

Môžu to byť vnútorné hemoroidy, ale môže to byť aj niečo vážnejšie. Doporučujem odborné vyšetrenie, aby sa zistilo či to naozaj sú hemoroidy !
Pred niekoľkými rokmi som mal podobný problém a krvácal som nielen pri stolici, ale zhoršilo sa to až tak, že som krvácal aj keď som sa zohol do drepu niečo robiť. Často bola podomnou až kaluž krvi. Skončil som na operácii a nie je to nič príjemné ! Po troch rokoch sa mi začali problémy znova opakovať, asi je to vysedávaním pri počítači a nedostatkom pohybu. Svokor mi doporučil vyskúšať svoju "Zelenú bylinkovú masť", robil na nej nejakých 15 rokov a môžem povedať, že je to naozaj zázračná masť. Použil som ju a do troch dní bolo po problémoch. Svokor pred pár rokmi zomrel, ale zanechal nám svoj recept a tak každoročne robíme jednu dávku masti pre vlastné potreby a pre známych. Vždy keď sú problémy siahneme po "Zelenej masti" a tá vždy zaberie ! Je výborná aj na popáleniny, rany, dekubity, plesne.

Wikmonnd

Dobry den, mam 21 rokov a uz asi pol roka mam problem zo stolicou. Vzdy ked ju vykonavam tak ma to boli a nakoniec mam vzdy krv na toaletnom papiery. Vzdy to boli len take kvapky ale dnes jej bolo viacej strasne aj na papiery ale aj v mise lebo som potlacila viacej, ale som sa strasne vylakala a bojim sa toho ze mam Hemeroidy. Nestravujem sa najlepsie a uz vobec nie v tychto mesiacoch lebo som mimo Slovenska a na stravu mame rozpocet no na vlakninu nam nikdy neostane. Aj cely den presedim pred pocitacom lebo tu nemam robotu sla som sem len koli priatelovi aby sme boli spolu. Mam aj vela inych problemov a toto ma moc zasiahlo je toho na mna uz vela a nechcem mat ziadne dalsie Hemeroidy som daleko od Slovenska pridem len v Aprili a nemam to ani len ako teraz riesit. :( Nemate nejake domace triky alebo liecby?

RNGG

Proti hemoroidom je najucinnejsia prevencia. Cievy treba cistit(lecitin) spruznovat(antioxidanty bioflavonoidy ako tu uz spomenute rutin, hesperidin, vitamin C a E....)

Tak sa tomu da predist a pripadne aj neskor, pokial je situacia s nimi nie prilis zla obratit trend a vyhojit ich. Lekarske vyckavanie bez borniknutia niecoho proti nikam nevedie, len ku zhorseniu az do krvacania a kritickych stavov, kde casto sa rozhodnu pre operacie.Nuz ja a predomnou uz moj otec sme si to "vymastickovali", ked sme si vzdy po velkej potrebe tu oblast dobre vycistili a vymasirobali toaletnym papierom s kremom. Dnes este stale pouzivam krem, ale aj ine hore spomenute doplnky a hemoroidy mam uplne zmiznute.Tj mozno nie uplne, ale ziadne bolesti, krv a ine nepozorujem uz dlhe roky.

A na zaciatku som to mal tak zle, ze bola casto zachodova misa uplne zafarnena krvou. Vtedy mi otec povedal, nech neblaznim a sledujem jeho osvecenu metodu, ktoru dostal od svojho spoluziaka, lekara, ktory mal podobne problemy a takto ich adresoval s uspechom

Hanbu daj na

Zlatej žily, alebo hemoroidov, sa netreba báť alebo sa za ne hanbiť, ale ich treba liečiť.
Lekára navštív, robí sa vyšetrenie cez konečník, aby sa preskúmal rozsah ochorenia. Dá sa to zvládnuť, aj keď to kus bolí.
Zlatá žila vzniká znečistením hrubého čreva, oslabením žilovej steny a svalstva panvového dna.
Treba dbať na pravidelnú stolicu, snažiť sa o jej zmäkčovanie, vylúčiť potraviny s tvrdými, nestrávyteľnými zvyškami.
Veľa tekutín, ovocie vrátane sušeného (figy, slivky), kompótov, med, ľanové semienko, zeleninu (dobre postrúhať lebo dobre požuť), brušné dýchanie- to všetko zmäkčuje a zrieďuje stolicu.
Určite treba vynechať mlieko a syry, mäso, čokoládu, ban8nz, čierny a zelený čaj, kávu… aspoň na čas, to zhusťuje stolicu
Po každej stolici je dobré opláchnuť konečník a natrieť masťou albo do konečníka zaviesť čípky, v lekárni poradia, aké. Tým sa žily v konečníku stanú pružnejšie a potom tak pri stolici nepraskajú.
Ak hemoroidy nekrvácajú, treba posilňovať panvové dno:
-Ľahni si na brucho
-Stiahni sedacie svaly a konečník
-Vydrž takto cca 5-7 sekúnd a povoľ svaly aj konečník
-Nechať uvolnené 5-10 s
-Opakovať 10,20 aj viac krát, ako Ti bude silnieť svalstvo.
Ďalší, dobrý cvik:
- ľah na chrbte, zohnúť kolená, zdvihnúť panvu, stiahnuť zadok aj konečník, položiť, zdvihnúť, stiahnuť, položiť, toľkokrát, ako vydržíš
-Panvové svalstvo často ochabuje zo sedacieho zamestnania alebo štýlu života.

Dolná časť hrubého čreva sa dobre prečisťuje ovocnými šťavami, na čele s jablkovou šťavou (doma pripravenou)

Liečenie hemoroidov si vyžaduje trpezlivosť, ale dá sa to zvládnuť.
Na rýchle vyvolanie stolice sa napi 2 dcl teplej vody a pokús si pomasírovať rukou črevá.
Toto skús 2-3x.
Skúsila si preháňadlá?
Ak to nepomáha, a nebola si na záchode niekoľko dní pri normálnom príjme potravy, je nevyhnutné ihneď navštíviť lekára.
Ale doporučujem lekára navštíviť tak či tak.
Hanbu daj na bok! Všetko, čo postretne človeka, je ľudské a lekári to aj tak berú.
Toto je pre nich medicínsky problém a Tebe ho v prípade potreby určite pomôžu vyriešiť!

Pomoc33

Caute baby,som rada,ze sa ozval aspon niekto.Ak mozem poradim taraz ja Vam.
Kolonoskopia nieje prijemna,to je pravda,ale myslim si,ze su aj horsie vysetrenia,musis sa na to pozerat s takehoto uhla.Ja som tiez sla,radsej skor ako neskor.Nestala som o nejaky zapal a pod.Ved konecnik je velmi citliva bolestiva zalezitost,aj sliznica vo vnutri je fakt citliva.Presurfuj net a ked budes vediet fakt maximum,urcite pojdes.Vidis ako ja,drzala som vsetky zasady a aj tak som musela podstupit Baronovu ligaturu,nevyhla som sa tomu.Baby nemajte strachy,na operaciu sa chodi uz v konecnom stadiu,ked Vam zo zadku visia hemeroidy ako slivky.Je X inych zakrokov,menej bolestivych,i ked financne narocnejsich.Mne uz to je jedno,zvazujem laser,preto som sa aj pytala ci ma niekto skusenost s tymto zakrokom.Trpim sice ,,len,,7 mesiacov,ale uz nevladzem.Boj z hemeroidmi je dlhy maraton vyzadujuci si disciplinu a trpezlivost.Ja napr.nejdem z domu kym niesom vyprazdnena,aby som sa mohla osprchovat,namazat,vymenit pradlo,kazdy den absolvujem sedacie kupele...Obtazuje to fakt,kvoli tomu som nebola tento rok ani na dovolenke :( Dobre rady na zaver podla mojho rezimu: 1.vypit minimalne 3dcl vody hned rano na lacno,nie studenu,letnu 2.na ranajky zamiesat jogurt s obycajnymi ovsenymi vlockami,rozdrvenym lanovym semenom a pohankou, vlakninou mana(maju v lekarni),mozte pridat aj ovocie podla chuti.Ak by sa Vam to zdalo velmi suche,priliat trochu mlieka.Takto som si zarucila vyprazdnovaci reflex,bezim do 10minut.Este lepsie je,ked tuto stravu vymixujete v mixeri ako shake,a zoberiete si ju do prace.Osviezi,zasyti,je to zdrava,tekuta strava,ktora dobre ,,prebehne,, cez traviaci system.3.kupte si pohanku,varte ako ryzu,bez soli.pohanka je velmi bohata na rutin,ktory posilnuje cievy 4.kupte si pohankovy caj,nemaju ho v kazdej lekarni,ale zozeniete,rovnaky ucinok ako pohanka 5.Caj z dubovej kory sa nesmie pit dlhodobo 6.Mne osobne dubova kora robila zle,pokozku v okoli konecnika aj zadnic som mala zdevastovanu uplne,popraskanu,ekzemovu,svrbivu.Kozna mi povedala,ze ma velmi dub.kora vysusa.Odporucila repik.Sedavala som v repiku a pomohlo!Dnes mam zadnice aj okolie konecnika(myslim pokozku)velmi peknu.7.Kedze konecnik boli extra aj cez menstruaciu,vsetko je zdurene,nepouzivala som tampony,ale vlozky,sem tam sa mi zaparila pokozka.Pomahala rybacia mast(pre batolata,al.repikova mast) 8.Baby opatrne s mastami a cipkami,dlhodobe pouzivanie vam moze uplne znicit jemnu pokozku v problemovej partii...ako mne,a trva to velmi dlho kym ju ,,date na poradek,,To uz nehovorim o kortikoidnej liecbe.9.Dodrziavat riadny pitny rezim,dietnu stravu,bacha na zapchu!10.Dodrziavat prisnu hygienu,a neskrabat!11.zachvaty sklbavej bolesti a svrbenia zmiernit obkladmi ladu,studenou sprchou,najviac kolko vydrzite.12.v noci sa snazit spat na lavom boku,nieje tak vytvarany tlak na hlavnu cievu v brusnej dutine.13.na noc kludne vlozit medzi nohy vatovy tampon namacany v repikovom odvare,al.cibulovom odvare(vyvarit celu cibulu v malom mnozstve vody,ked je cibula makka,az taka slizka,ziskajte co najviac slizu na vat.tampon.mozte aj tu cibulu nim vyutierat,ak mate malo este namacat vo vyvare z cibule,vlozit na noc na hemeroid.)Tato rada je na vonkajsie hem,pomaha to i ked len na chvilu,hem.sa trosku utisi a stiahne.14.ine metody liecby www.chirkoz.sk,al.www.chirurgickecentrum.sk(pre silnejsie zaludky,su tam zakroky na videach)

Ak Vam aspon nejaka moja rada pomohla,rada som Vam bola napomocna,viem ake to je peklo na zemi.S tymto mojim programom som docielila aspon to,ze som svoj stav udrzala ako tak pod kontrolou,i ked som musela ist na zakrok.Moj nazor je taky,ze vsetky tieto rady,neliecia,len tlmia a zmiernuju priznaky.Po vsetkych peripetiach zdravym rozumom uvazujem,hemeroidy je ochorenie zlyhania,oslabenia,zilneho systemu v analnom kanali,a to asi strava a maste nevyliecia,takze sup sup k lekarovi a necakat.Som rozhodnuta ist na laser,cakam uz len na nejaku skusenost,radu.

Zimna

Mne pomohla čistá voda. Čistá voda je boží dar. Je to liek pre všetkých ľudí. Je potrebné sa naučiť ju používať. Chudobný ľudia pred 100 rokmi ju používali denne a ani nevedeli že je to liek.

Postup na hemeroidy:

Do širokého lavora /tak aby ste si mohli doň sadnúť/ naliať vodu zimnú jak ľad /čo najzimnejšiu/

Sadnúť si do nej na 1 minútu, nie dlhšie. Môže byť aj kratšie. Ráno, večer 1 týždeň. To je všetko.

Ak by to nepomohlo, tak 3 dni prestávka a znovu. Ak ani potom, tak už neviem.

Ak by to pomohlo aspoň sčasti, tak napíšte na môj e-mail a potom skúsim ďalší postup.

Ako to funguje:

Zimná voda je elektrický náboj ktorý pôsobí na krv. Krv dostane neskutočnú silu a impulz a začne sa sama čistiť a čistiť od nánosov aj iné orgány ako aj hemeroidy. Zdravá a čistá krv vylieči 90% chorôb.

Doporučujem ešte po sedacom kúpeli urobiť sviečku. To môžete samozrejme cvičiť čo najčastejšie. Je to dobré aj na všetky orgány, ktoré si tzv. sadli v tele nižšie.

e-mail: chabazit@pobox.sk